Євродепутат закликав ввести санкції проти РФ через пропаганду й кібератаки

Євродепутат закликав ввести санкції проти РФ через пропаганду й кібератаки

11:14,
18 Січня 2018
2108

Євродепутат закликав ввести санкції проти РФ через пропаганду й кібератаки

11:14,
18 Січня 2018
2108
Євродепутат закликав ввести санкції проти РФ через пропаганду й кібератаки
Євродепутат закликав ввести санкції проти РФ через пропаганду й кібератаки
Автори:
Депутати Європейського парламенту закликали високопосадовців ЄС порушувати питання про протидію російській пропаганді та втручанням у кіберпростір, а також запропонували ввести санкції проти РФ.

Про це  йшлося під час дебатів 17 січня у Європарламенті в Страсбурзі (Франція), присвячених впливу російської пропаганди на країни Євросоюзу, повідомляє  УНІАН.

Голова Комітету Європейського парламенту у закордонних справах, німецький депутат Девід Макаллістер наголосив, що російська кампанія з дезінформації спрямована на підрив засад об’єктивної та етичної журналістики і призводить до розповсюдження упередженої інформації або використання інформації як інструменту політичної влади.

Він назвав чотири кроки, які потрібно здійнити, аби посилити стійкість ЄС. «В першу чергу — неупереджено розслідувати російське втручання у виборчі кампанії. По-друге, запровадити цілеспрямовані санкції у зв’язку з хакерством та публікацією сфальсифікованих конфіденційних даних»,  — заявив пан Макаллістер.

Також голова Комітету Європарламенту у закордонних справах зазначив, що оперативну робочу групу зі стратегічний комунікацій (East StratCom Task Force) необхідно зробити постійною структурою ЄС, забезпечити її діяльність належним фінансуванням та посилити персонал. Крім того, євродепутат виступив за розробку ефективної стратегії щодо розвитку комунікацій та просування європейської політики та цінностей.

Представник Європейської комісії Джуліан Кінг зазначив, що є майже немає сумнівів у тому, що «прокремлівська кампанія з дезінформації є організованою стратегією, яка розповсюджує ті ж самі неправдиві історії якнайбільшою кількістю мов та каналів». ВЗа його словами, цей висновок ґрунтується на дворічній роботі оперативної робочої групи ЄС зі стратегічних комунікацій.

«Російська влада не демонструє сором'язливості щодо цілей цієї кампанії з дезінформації», — зауважив пан Кінг.

Він також звернув увагу на те, що в офіційній російській воєнній доктрині, а також у заявах генералів РФ позиціонується, що використання неправдивої інформації та пропаганди, спрямованої на дестабілізацію, є «законним інструментом», а інформація є ще одним типом збройної сили.

Водночас представник політичної групи «Європейські об'єднані ліві/Ліво-зелені Півночі» Барбара Спінеллі зазначила, що необхідно бути обережним, використовуючи такі фрази як «фейкові новини». Вона заявила, що не збирається захищати російський режим, але висловила сумнів у російському втручанні у вибори в США та країнах Європи. За словами пані Спінеллі, доказів фактів такого втручання немає.

Латвійський депутат Сандра Калнієте, яка представляє політичну групу Європейської народної партії, заявила, що ЄС необхідно визнати, що російська пропаганда має вплив, покращити рівень поінформованості та почати обмінюватися досвідом.

«Мені шкода, що можливості ЄС фінансуються недостатньою мірою і не вистачає персоналу. (Європейська) Комісія та Європейська служба зовнішніх справ не почули тривожних дзвінків, які звучали у цій будівлі та в європейських столицях з часу початку війни проти України», — сказала пані Калнієте.

У зв’язку з цим євродепутат закликала віце-президента Єврокомісії, високого представника Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріку Могеріні та інших лідерів ЄС «збалансувати їхні зустрічі з (Сергієм) Лавровим та (Володимиром) Путіним належною увагою до спроб Кремля послабити та підірвати наші демократії та союзи».

Також Сандра Калнієте вважає, що необхідно зробити європейські спільноти більш стійкими в умовах російської кампанії з дезінформації. Вона закликала стримувати втручання Кремля у кіберпростір та його зусилля з дезінформації. Депутат переконана, що потрібно залучити адекватні ресурси для захисту від впливу пропаганди на європейському рівні. 

За її словами, бюджет Агентства ЄС з кібербезпеки необхідно збільшити в десять разів.

Своєю чергою британський депутат від політичної групи «Європа за свободу та пряму демократію» Жерард Баттен заявив, що «пан Путін є гангстером, який очолює гангстерську державу».

Він нагадав, що ще у Радянському Союзі «витрачалися мільйони на проникнення та підрив західних урядів і суспільств». За словами пана Баттена, Росія сьогодні не робить нічого нового.

Представник політичної групи «Прогресивний альянс соціалістів і демократів» Юджин Фройд назвав очевидним те, що такі організації, як Sputnik або Russia Today (державні російські медіакорпорації, які мають редакції в інших країнах. — MS) займаються поширення неправдивої інформації.

Він заявив, що Європа потребує чіткої стратегії з цього приводу. «Важливо захисти себе із зовнішньої сторони та запобігти радикалізації та небезпеці серед європейських громадян», уважає пан Фройд.

Польський євродепутат від політичної групи «Європейські консерватори та реформісти» Анна Фотига висловила думку, що «найкращий спосіб стримувати російську пропаганду полягає у тому, щоб залишатися послідовними».

Вона нагадала, що 8 років тому, коли сталася авіакатастрофа під Смоленськом, в якій загинули польські високопосадовці, «російська пропаганда впродовж чверті години була надзвичайно успішною по усьому світу, включаючи наші країни».

Йоганнес Корнеліс ван Баален, представник політичної групи «Альянс лібералів і демократів за Європу», розповів про те, як через пропаганду була спотворена інформація про його відвідування Майдану Незалежності у Києві під час Революції гідності.

За словами євродепутата, він прибув на Майдан для підтримки демократичної революції проти «близьких друзів пана Путіна». «Ми побачили себе в Інтернеті. Я бачив себе на Майдані з великою зброєю у руках. Але зброя була настільки великою, що була більшою за мої руки. Звісно, ви скажете, що це нонсенс, але люди повірили у це»,  сказав ван Баален.

Нагадаємо, у грудні Європейський Союз заснував групу із реагування на кіберзагрози, спрямовані проти всіх його інституцій, органів та агенцій.

У листопаді президент Словаччини Андрей Кіска (Andrej Kiska) під час виступу в Європарламенті заявив, що ЄС повинен активніше протистояти інформаційній війні Росії та боротися з її пропагандою.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
pixabay.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду