У червні зросла кількість матеріалів з ознаками замовності на «Україні» та «1+1»

00:00,
17 Липня 2012
1405

У червні зросла кількість матеріалів з ознаками замовності на «Україні» та «1+1»

00:00,
17 Липня 2012
1405
У червні зросла кількість матеріалів з ознаками замовності на «Україні» та «1+1»
Це засвідчують дані узагальненого моніторингу матеріалів суспільно-політичної тематики з ознаками замовності (або цензури) в теленовинах, а також випадків замовчування важливої для суспільства інформації за червень 2012 року.

Якщо в попередньому місяці «Україна» та «1+1»уникали хворобливих для влади політичних тем – у червні на звітному тижні цих тем повністю уникати було неможливо. На інших каналах кількість тем із ознаками замовності (цензури) залишалася сталою.

На звітному тижні червня відчутно зросла кількість порушень стандарту відокремлення фактів від думок на СТБ (14 випадків проти 9 у травні) і 5-му каналі (16 випадків проти 7 у травні).

На звітному тижні червня каналами активно замовчувалася невигідна для влади тематика, пов’язана з ухваленням «мовного» законопроекту. У матеріалах на більшості каналів балансу думок у темі або немає взагалі, або він імітується. Водночас, представникам опозиції слово надається лише для емоційного коментування процедури.

Так, 5 червня, у вівторок, висвітлюючи тему ухвалення парламентом у першому читанні «мовного» законопроекту, жоден із каналів чітко не пояснює перебігу самого голосування. Перший канал подає тему критично неповно, навіть не повноцінним сюжетом. У матеріалах інших каналів повноти теж бракує. Натомість є численні журналістські висновки й оцінки, які підміняють фактичну суть перебігу подій у сесійній залі.

У реалізації політичного замовлення значну роль продовжують відігравати замовчання тем або їх складових (позицій та аргументації окремих сторін, експертних оцінок, конкретних фактів і бекґраундів), оприлюднення яких є невигідним для влади.

Лідерами із замовчань важливих тем, думок, фактів або бекґраундів у червні є Перший канал та «Інтер», серед лідерів також СТБ і «Новий канал».

За кількістю матеріалів суспільно-політичної тематики з ознаками замовності (цензури) у червні лідером є Перший канал (31 матеріал), на другому місці – ICTV (30 матеріалів), на треьому – 1+1 та «Інтер» (27 матеріалів на кожному з каналів).

З повною версією моніторингу можна ознайомитися тут.

Моніторинг дотримання професійних стандартів у роботі інформаційних служб українських телеканалів здійснюється громадською організацією «Телекритика» за підтримки USAID, наданої через «Інтерньюз Нетворк». Метою моніторингу є підвищення рівня медіаграмотності українського суспільства, стимулювання медіа до відповідальності, дотримання журналістських стандартів та підвищення якості медійного продукту.

Об’єктом моніторингу є сюжети суспільно-політичної тематики у вечірніх (головних) випусках новин на «Інтері», ICTV, «1+1», СТБ, Новому каналі, Першому національному, 5-му каналі й ТРК «Україна». Період проведення моніторингу: 4–10 червня.

Моніторинг є незалежною експертною оцінкою громадської організації «Телекритика». Всі висновки й точки зору, висловлені в усіх публікаціях моніторингу, можуть не збігатися з точкою зору USAID чи «Інтерньюз Нетворк». Методологію проведення моніторингу викладено тут. Матеріали проекту читайте в рубриці «Моніторинг» сайту MediaSapiens. У 2012 році методологія зазнала зміни, й тепер моніторинг здійснюється протягом одного тижня щомісяця.

Примітка: за червень – дані за тиждень з 4 по 10 червня, за травень – з 14 по 20 травня, за квітень – з 9 по 14 квітня, за березень – з 12 по 17 березня. За попередні місяці – середньотижневі показники.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Eeclectikrelaxation
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду