Масово поширене фото «хлопчика з Донецька на руїнах» виявилось фейком

Масово поширене фото «хлопчика з Донецька на руїнах» виявилось фейком

10:00,
24 Вересня 2015
8482

Масово поширене фото «хлопчика з Донецька на руїнах» виявилось фейком

10:00,
24 Вересня 2015
8482
Масово поширене фото «хлопчика з Донецька на руїнах» виявилось фейком
Масово поширене фото «хлопчика з Донецька на руїнах» виявилось фейком
Автори:
У соціальних мережах набрала популярності світлина із маленьким хлопчиком, який, буцімто, «шукає маму серед руїн» після обстрілу Збройними силами України. Однак, виявилось, що це кадр із відеокліпу, про що повідомив сам автор відео.

Про це пише Радіо Свобода.

Цими днями у соціальних мережах набула популярності світлина з «маленьким хлопчиком, який шукає маму серед руїн». Фото, буцімто, зроблене після обстрілу місцевості українськими військовими. Так, наприклад, на сторінці одного із користувачів Facebook світлина набрала понад 10 тисяч поширень.

В описі до фото читаємо: «Весь світ, як-то кажуть, «облетіло» фото мертвого малюка-біженця. Шкода його, звичайно... Але чому ніхто не звернув увагу на фото ось цього хлопчика з Донецька, який шукає вбиту матір серед руїн розбомбленого ЗСУ будинку? А, журналюги?»

Весь мир, как говорится, "облетело" фото утонувшего малыша-беженца. Жаль его, конечно...Но почему, сука, никто не обрат...

Posted by Борис Павличенко on 10 вересня 2015 р.

Однак, це не світлина, а кадр постановочного фрагменту із відеокліпу про дітей Донбасу. Про це написав сам автор відео на своїй сторінці у Facebook. За його словами, у новинах і спільнотах кадр із кліпу поширили із описом, що не відповідає дійсності. Коли ж чоловік звернув на це увагу, в одній із таких спільнот його «забанили».

Сегодняшняя лента новостей, а так же множество пабликов Вконтакте, буквально кишит скриншотами из клипа, который я снял ...

Posted by Дэн Леви on 17 серпня 2015 р.

«Сьогодні стрічка новин, так само як і безліч спільнот «Вконтакті», буквально кишить скріншотами з кліпу, який я зняв і змонтував для Олексія Смирнова. Як результат, всі коментарі насичені ненавистю, образами і повною відсутністю логіки, причому авторами більшості з них є громадяни Російської Федерації, які живуть далеко. Я в свою чергу, відповів, що це кадри з кліпу, і опис не відповідає дійсності, за що був миттєво забанений адміністраторами. Я часто чую питання: «Коли це все вже скінчиться?» – думаю тоді, коли кожен з нас звільниться від сліпої ненависті і почне думати своєю головою», – написав він.

Раніше російські ЗМІ поширили новину з нібито заявою голови Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі про можливий вихід Одеси зі складу України. Новина з’явилась на сайтах російських телеканалів «Звезда» та РЕН-ТВ. Також «цитату» про «вихід Одеси зі складу України» активно поширили у соціальних мережах та низці сайтів, як «Русская весна», «Антифашист», PolitRussia, Украина.ру.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
RFE/RL
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду