Ідею інтернет-цензури підтримують 63% росіян [дослідження]

00:00,
10 Жовтня 2012
1375

Ідею інтернет-цензури підтримують 63% росіян [дослідження]

00:00,
10 Жовтня 2012
1375
Ідею інтернет-цензури підтримують 63% росіян [дослідження]
Слово «цензура» росіян не лякає – майже дві третини громадян підтримують введення цензурних обмежень у мережі, повідомляє «Коммерсантъ» з посиланням на дані дослідження аналітичної компанії «Левада-центр».

Регулювання інтернет-простору може стати одним із основних напрямків роботи думського комітету з інформаційної політики на чолі з Олексієм Митрофановим, відзначає газета.

Олексій Гражданкін, заступник директора «Левада-центр», розповідає: серед соціологів поширеною була гіпотеза про те, що саме слово «цензура» викликає негативну реакцію – очікувалося, що пряму цензуру в інтернеті громадяни підтримуватимуть не так активно, як введення «обмежень», наприклад, для дітей та підлітків.

Втім, з’ясувалося, що «цензуру» підтримали 63% респондентів, а проти «цензури» висловилися лише 19,5%. Виявилося, «слово «цензура» більшість населення не лякає», зауважив Гражданкін.

Не сприймають обмеження власних свобод частіше за все молоді люди із гарною освітою та високим рівнем життя. Проте коливання у ставленні різних соціологічних груп до інтернет-обмежень не можна назвати радикальними, додає аналітик.

«Люди бояться не лише інтернету, люди бояться свободи і вільного розповсюдження інформації», зауважує Гражданкін. Для російського соціуму «звичною є модель, коли держава охороняє та бере на себе відповідальність за все життя людини», пояснює він.

«Китайської стіни не буде, звісно, проте і не буде тотальної «гулянки у буфеті», як це було, коли інтернет тільки-но створювався», – озвучив, між іншим, своій погляд на регулювання інтернет-діяльності сам голова комітету з інформполітики Олексій Митрофанов.

Заступник директора науково-методичного центру «Кафедра ЮНЕСКО з авторського права та інших прав інтелектуальної власності» Вищої школи економіки Астамур Тедеєв у розмові з «Ъ» зауважив, що негативно ставиться до досліджень із «проблематики, котра суперечить Конституції, а цензура Конституцією заборонена». «Мабуть, є якийсь запит – причому не від суспільства», – відзначив експерт, додавши, що ані надзвичайної ситуації, ані загрози конституційному устрою від інтернету зараз немає.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Kopona
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду