В Росії – перша «антипіратська» справа проти користувача «ВКонтакті»

00:00,
19 Січня 2011
1088

В Росії – перша «антипіратська» справа проти користувача «ВКонтакті»

00:00,
19 Січня 2011
1088
В Росії – перша «антипіратська» справа проти користувача «ВКонтакті»
Пильнуйте свої екаунти – російська міліція має технічні засоби.

У Росії порушено першу кримінальну справу проти користувача соціальної мережі «ВКонтакті», який оприлюднив на своїй сторінці «піратські» аудіо записи. Йому загрожує два роки позбавлення волі, повідомляє CNews.

 

Справу за статтею 146 Кримінального кодексу  («Порушення авторських і суміжних прав») порушено управлінням боротьби з кіберзлочинністю МВС Росії за зверненням представника компанії «Фирма грамзаписи “Никитин”», який заявив про поширення в соцмережі музики, виключні права на яку належать компанії. 

 

Правоохоронці виявили користувача, який був першоджерелом поширення композицій у соцмережі – двадцятишестирічного мешканця Москви. «На своїй персональній сторінці він розмістив 18 аудіозаписів відомої російської музичної групи, кількість скачувань яких іншими користувачами становила понад 200 тисяч, - коментують в управлінні «К». – Правовласник зазнав збитків у формі недоотриманих доходів у розмірі 108 тисяч рублів». Ані назву групи, ані ім’я підозрюваного не розкривають. Це перша справа проти користувача російської соцмережі, пов’язана з порушенням авторських прав. Раніше уже порушувались справи за статтями про екстремізм та поширення дитячої порнографії.

 

Згідно з поясненнями прес-служби управління, оцінка завданої шкоди відбувалась за таким принципом: «Компанія оцінює офіційне використання кожної композиції в 6 тисяч рублів. Помноживши на кількість записів – 18, отримуємо суму 108 тисяч рублів. Кількість скачувань не враховується». Керівник юридичної компанії «Интернет и право» Антон Серго, якого цитує Cnews, підтверджує, що така методика є загальноприйнятою, але не вважає її досконалою. Оцінка в 6 тисяч рублів за композицію, на думку юриста, є завищеною, але  в ході судового засідання її може скоригувати товарознавча експертиза, якщо обвинувачений на ній наполягатиме. За його словами, найбільш імовірним вироком у цій справі є два роки позбавлення волі умовно.

 

Представник «ВКонтакті» Владислав Циплухін стверджує, що правоохоронці не мали змоги довідатись про кількість скачувань із відкритих джерел. Невідомо, чи звертались представники управління «К» до адміністрації мережі по цю інформацію, однак в управлінні натякнули, що мають «технічні можливості, які не розкриваються», аби добути такі дані.

 

Раніше управління «К» заявило, що має намір «посилити боротьбу з незаконним поширенням у соціальних мережах та інших ресурсах аудіо матеріалів, продовживши практику притягнення правопорушників до кримінальної відповідальності».

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду