Росія пропонує світові розробити глобальні правила поведінки в інтернеті

00:00,
29 Квітня 2011
881

Росія пропонує світові розробити глобальні правила поведінки в інтернеті

00:00,
29 Квітня 2011
881
Росія пропонує світові розробити глобальні правила поведінки в інтернеті
Батьківщина всесвітньої мережі поставилась до ініціативи скептично.

Розробити й ухвалити глобальні правила поведінки в мережі Інтернет, поки гонка кіберозброєнь не призвела до катастрофи, вважає за необхідне влада Російської Федерації. Щоб донести цю думку до представників інших держав, у німецькому Гарміш-Партенкірхені Росія провела міжнародний форум із інформаційної безпеки, повідомляє російська газета «КоммерсантЪ». У форумі взяли участь 120 дипломатів, силовиків, науковців і бізнесменів із Росії, Сполучених Штатів Америки, країн Європейського Союзу, Китаю, Індії, Ізраїлю та Японії.

 

Ініціатори кіберкодексу порівнюють кіберпростір (не лише інтернет, але й сервери, програми і т.п.) із космосом, правила користування яким регулюються серією міжнародних угод, зокрема резолюціями Організації Об’єднаних Націй. Наступальні кібертехнології російські експерти вважають рівнозначними зброї масового знищення, одначе обмежити чи заборонити їх іще складніше. «Якщо не адаптувати міжнародне право під новітні технології, вони нас зжеруть. А якщо не налагодити міжнародну співпрацю, минулі війни видадуться квіточками», - заявив заступник департаменту Міністерства закордонних справ Росії із нових викликів та загроз Андрій Крутських.

 

Попри те, що Росія всіляко наголошувала на необхідності спільної розробки правил, із її боку пролунали деякі умови, які мали б міститись у міжнародному кіберкодексі. Перш за все, йдеться про неприпустимість автоматичних ударів у відповідь на кібератаки – адже агресора відстежити практично нереально. Це, на думку росіян, дає змогу третім сторонам, зацікавленим у конфлікті провідних держав, спровокувати його за допомогою «підставної» кібератаки. Втім, НАТО залишається на своїх позиціях і залишає за собою право на колективну відповідь у разі кіберагресії навіть у разі, якщо стовідсоткової впевненості в особі агресора немає.

 

Росія також наполягає на запровадженні жорсткішої відповідальності на поширення протизаконного і «деструктивного» контенту, зокрема дитячої порнографії та пропаганди тероризму. Американці виступили проти ініціативи Росії заборонити так звані «закладки» - приховані шкідливі коди, закладені в програми для активації в певний момент. Російські експерти розглядають таку поведінку Сполучених Штатів небажанням допустити Росію до конкуренції за лідерство у кіберпросторі, яке сьогодні посідає Америка. Тим часом, як зазначає «КоммерсантЪ», США не лише найбільш інформатизована, але й найбільш інтернет-залежна країна. За інформацією Пентагона, щодня понад 100 країн здійснюють кібератаки на урядові ресурси США, а економіка країни зазнає багатомільярдних збитків від дій кіберзлочинців та кібершпигунів.

 

Попри несхвальну реакцію Америки, Росія не опускає руки у намаганнях звести правила користування інтернетом до спільного знаменника в усьому світі. Найбільш бажаною платформою для розробки міжнародної кіберугоди для Росії є ООН, що дозволить задіяти в процесі також Китай. Одначе в цьому разі може виникнути суперечка з приводу вимоги Китаю залишити за урядами країн право запроваджувати обмеження в інтернеті, проти чого категорично протестують США.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ladylibertytoday.files.wordpress.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду