Сергій Рахманін: Свобода – це вміння не боятися смерті

00:00,
12 Травня 2012
1657

Сергій Рахманін: Свобода – це вміння не боятися смерті

00:00,
12 Травня 2012
1657
Сергій Рахманін: Свобода – це вміння не боятися смерті
Для журналіста однією з найважливіших рис є вміння не боятися помилок. Адже він не сапер, який помиляється лише раз у житті. Журналіст має право на помилку, але не має права на брехню. А справжня свобода – це «вміння не лише побачити райдугу за сірим обрієм, а й розмалювати її в такі кольори, як ніхто і ніколи». Про помилки, свободу та своє сприйняття цих важливих для журналістської професії речей розповів Сергій Рахманін, заступник головного редактора газети «Дзеркало тижня. Україна» та ведучий каналу ТВі, на лекції Свободи пам’яті Олександра Кривенка, яка пройшла 11 травня в Українському католицькому університеті.

На думку Сергія Рахманіна, вміння помилятись є невід’ємною частиною свободи. Для нього, як і для Кривенка, свобода була не лише волею й незалежністю, а й виявом того, що людина не боїться осуду, не є рабом рефлексів чи умовностей. «Над нами тяжіють умовності, від яких ми не можемо звільнитись, тому для мене свобода – це вміння піднятися над речами, які насправді заважають нам рухатися вперед, розплющити очі й побачити очевидне»,  каже журналіст. На його погляд, насправді позбутися цього тягаря дуже легко, варто лише поставити мету.

Також Сергій Рахманін зазначив, що він вкладає в поняття свободи ще й уміння не боятися смерті. Причому полягає воно не у здатності до боротьби, а спроможності просто замислюватися над кінцем і думати про те, що ти залишиш по собі у спадок.

Як ілюстрацію він навів епізод зі свого життя, пов’язаний з Олександром Кривенком. «Ми не були з Кривенком дуже близькими друзями, у нас не залишилось спільних фотографій»,  розповідає Сергій Рахманін. Та колись така фотографія існувала – вона була зроблена під час ефіру на «Радіо Свобода», і на ній зображені члени журі конкурсу «Золота Ратиця»: Кривенко, Рахманін та Сергій Набока (який, як і Кривенко, пішов із життя 2003 року). Тоді з теми політичної сатири співрозмовники перейшли на жарти про смерть. «Я зауважив, що лише дуже волелюбна людина може дозволити собі кепкувати на тему смерті й так чітко говорити про те, що вона залишить по собі, коли піде з життя»,  говорить журналіст. Сам він не уявляв, що може зостатись після нього, натомість його колеги мали доволі чіткі переконання. А згодом це фото дивним чином зникло з комп’ютера та зі стіни. «Я подумав, що це перст Божий, бо я не готовий говорити як вони»  ділиться Рахманін.

Про свободу говорив не лише Сергій Рахманін. З подячними словами виступили ректор УКУ отець Борис Гудзяк та віце-ректор Мирослав Маринович. Представляв цьогорічного лектора керівник магістерської програми з журналістики УКУ Ігор Балинський.

Цьогорічним лауреатом мремії імені Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці» став журналіст ТВі Костянтин Усов, проте через відсутність в Україні він не зміг з’явитися по нагороду. Церемонію офіційного вручення організатори пообіцяли провести пізніше, після повернення переможця.

Любомира Ремажевська, магістерська програма з журналістики УКУ

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Livejournal: sashko-nedoniy
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду