Австралійська поліція незаконно отримала записи дзвінків журналіста

Австралійська поліція незаконно отримала записи дзвінків журналіста

16:05,
28 Квітня 2017
1598

Австралійська поліція незаконно отримала записи дзвінків журналіста

16:05,
28 Квітня 2017
1598
Австралійська поліція незаконно отримала записи дзвінків журналіста
Австралійська поліція незаконно отримала записи дзвінків журналіста
Автори:
Федеральна поліція Австралії зізналась в незаконному отриманні записів дзвінків журналіста.

Глава поліції Ендрю Колвін (Andrew Colvin) заявив, що співробітники без ордера отримали доступ до записів телефонних дзвінків між офіцером і місцевим журналістом. Таким чином, правоохоронці порушили закон про зберігання даних.  Відповідно до закону, прийнятому в 2015 році, телефонні оператори зобов'язані зберігати інформацію про дзвінки протягом двох років, проте поліція може отримати доступ до них тільки з ордером. Також вона повинна була повідомити журналістові про свої дії.

Пан Колвін наголосив на тому, що поліція отримала доступ лише до метаданих дзвінків, а не до самих розмов: дата і час викликів, тривалість дзвінків, телефонні номери абонентів та місце розташування співрозмовників. Інформація збиралась в рамках розслідування витоку інформації з відомства, але як тільки поліцейські зрозуміли, що порушують закон, одразу видалили записи.

За словами очільника Федеральної поліції Австралії, дії співробітників - це «людська помилка». Водночас, відомство бере на себе відповідальність за порушення закону й змінить систему отримання даних таким чином, аби співробітники не змогли отримати їх без необхідного рівня доступу.

Водночас директорка з правового захисту Юридичного центру з прав людини (The Human Rights Law Centre) Емілі Хоуі (Emily Howie) розкритикувала австралійське законодавство щодо зберігання даних. На її думку, воно створює ризики для свободи ЗМІ в країні.

«Той факт, що поліція може так легко отримати доступ до особистої інформації в будь-який час, безумовно, має стримуючий ефект для свободу слова. Давайте не будемо забувати, що мова не тільки про метадані журналістів. Австралійське законодавство про доступ до метаданих є одним із найжорсткіших в західному світі. Це дозволяє правоохоронним органам стежити за людьми без їх відома», - прокоментувала вона.  Втім, це поки перше порушення закону про зберігання даних з часу його введення в 2015 році.

Нагадаємо, минулого року виявилося, що поліція Квебеку таємно прослуховувала телефонні дзвінки журналістів. Правоохоронці отримали ордери на відстеження дзвінків журналістів, але не зареєстрували їх. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
The Guardian
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду