У день виборів сталося п’ять перешкоджань журналістам – моніторинг ІМІ

У день виборів сталося п’ять перешкоджань журналістам – моніторинг ІМІ

16:23,
26 Жовтня 2015
3922

У день виборів сталося п’ять перешкоджань журналістам – моніторинг ІМІ

16:23,
26 Жовтня 2015
3922
У день виборів сталося п’ять перешкоджань журналістам – моніторинг ІМІ
У день виборів сталося п’ять перешкоджань журналістам – моніторинг ІМІ
Автори:
У день місцевих виборів 25 жовтня Інститут масової інформації зафіксував п’ять перешкоджань журналістам, що стосувалися виборчого процесу.

Крім чотирьох випадків, які зафіксував і MediaSapiens, із перешкоджанням журналістам на виборчих дільницях у Нововолинську Волинської області, Бориславі Львівської області, Вінниці та Луцьку, ІМІ також повідомляє про інцидент у Дніпропетровську.

У Дніпропетровську журналіст видання «Дніпроград» прийшов на засідання Бабушкінської районної виборчої комісії для висвітлення засідання після закриття виборчих дільниць. Комісія почала засідання близько 20:00, а журналіст прибув близько 22:00. Комісія заборонила йому бути присутнім, пославшись на те, що він мав зареєструватися до початку засідання, хоча журналісти не мають реєструватися.

За словами виконавчої директорки ІМІ Оксани Романюк, мала кількість порушень (п’ять) пов’язана, в тому числі, з низькою активністю журналістів, які не їздили по проблемних дільницях, а здебільшого висвітлювали інформацію з брифінгів.

Водночас регіональні представники ІМІ зафіксували системні проблеми із доступом журналістів і спостерігачів до інформації, пов’язаної з новим законодавством про місцеві вибори.

«Завдяки новому закону, ніхто точно не міг дізнатись про явку. Були проблеми з відкритістю інформації про підготовку виборів, організацію та результати підрахунку — на ЦВК ці дані не публікують, навіть контакти комісій не всіх були опубліковані. В результаті, журналісти вимушені були вірити спостерігачам і політичним штабам, бо жодна редакція не могла забезпечити одночасну присутність журналістів на кожній дільниці», — коментує регіональна експертка ІМІ Зоя Красовська.

Експерти ІМІ звертають увагу на проблему із інформаційним забезпеченням виборчого процесу. По суті, новий закон про місцеві вибори містить норму про відкритість, однак на практиці не передбачено механізму, як вона має здійснитися. «Наприклад, щодо протоколів на дільницях — виборці мають право на доступ до результатів голосування. Але де вони їх мають отримувати і коли - не зовсім ясно. В підсумку, все залежало від того, наскільки "добра воля" членів комісії. Якщо Львівська обласна всі постанови одразу викладала в гуглдок у відкритому доступі, то Дніпропетровська міська навіть на своїх стендах не все розміщувала, не кажучи вже про сайт, на якому так і не з'явилися декларації кандидатів у мери, наприклад», — відзначила пані Красовька.

Нагадаємо, що в день місцевих виборів 25 жовтня в місті Нововолинську Волинської області з виборчкому вигнали журналістку інтернет-видання «Буг». У місті Бориславі Львівської області журналіста місцевої газети вигнали з виборчої дільниці – і за цим фактом міліція відкрила кримінальне провадження. У Вінниці на виборчій дільниці сталася сутичка між журналісткою інтернет-видання Vlasno.info та невідомими особами, під час якої в журналістки відібрали техніку, яку згодом повернули. У ніч після виборів у Луцьку спостерігачів, кандидатів у депутати та журналістів не пускали на вечірнє засідання дільничної виборчої комісії № 071075. вони звернулися до міліції, яка проводить перевірку.

Водночас у Дніпропетровську були зафіксовані фальшиві посвідчення журналістів друкованого видання «Опори». А на дільниці Чернігівщини були виявлені псевдожурналісти з посвідченнями газети «Дитинець».

Крім того, в нiч з 24 на 25 жовтня сайти трьох телевізійних груп України – StarLightMedia, «Медіа Група Україна» та Inter Media Group – зазнали кібератаки. Внаслiдок цих дій більшість сайтів не працювала, а ІТ-інфраструктура деяких телеканалів була паралізована. На даний момент більшість функціоналу сайтів відновлена, проте частину відеофайлів втрачено.

Нагадаємо, на парламентських виборах 26 жовтня 2014 року ІМІ зафіксував 9 порушень свободи слова, на президентських виборах 25 травня 2014 року - 7 порушень свободи слова, а під час попередніх парламентських виборів 2012 року - 18 порушень.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду