Apple розкрила дані про запити американських спецслужб

00:00,
18 Червня 2013
1345

Apple розкрила дані про запити американських спецслужб

00:00,
18 Червня 2013
1345
Apple розкрила дані про запити американських спецслужб
Представники Apple розкрили статистику запитів, отриманих компанією від американських спецслужб. Відповідне повідомлення публікується на сайті Apple.

У період з грудня 2012 року по травень 2013-го, відзначається у корпоративному повідомленні, Apple отримала від спецслужб 4-5 тис. запитів щодо даних 9-10 тис. акаунтів. Запити були пов’язані з кримінальними і адміністративними порушеннями, а також питаннями національної безпеки. Дані, зауважує Apple, оприлюднено після отримання дозволу від уряду.

Найбільш розповсюдженими у яблучній корпорації назвали запити від поліції, яка розслідує пограбування, викрадення дітей, а також намагається відшукати пацієнтів із хворобою Альцгеймера і попередити самогубства. При цьому, підкреслили в Apple, запити держструктур проходять через юридичний відділ компанії, і, за наявності неточних формулювань, відхиляються.

У повідомленні також відзначається, що компанія не має відношення до системи PRISM, а про саме її існування в Apple дізналися тоді, коли ЗМІ почали звертатися до корпоративної прес-служби за коментарями.

Крім цього, представники Apple нагадали, що частина даних не може бути передана, оскільки не ідентифікується серверами компанії. Це, зокрема, дані стосовно повідомлень iMessage, відеоконференцій FaceTime, а також географічні місцезнаходження користувачів і запити до голосового помічника Siri.

«Ми продовжимо наполегливо працювати над тим, щоб зберегти правильний баланс між дотриманням своїх юридичних зобов’язань і захистом приватного життя наших клієнтів, оскільки вони чекають цього і заслуговують на це», – відзначається у зверненні Apple.

Незадовго до Apple дані щодо запитів від спецслужб оприлюднили Microsoft і Facebook, також попередньо узгодивши можливість подібної публікації з урядом. Apple, Facebook і Microsoft разом з іншими IT-гігантами опинилися в центрі скандалу на початку червня. Газета The Washington Post написала, що Агентство національної безпеки США і ФБР мають прямий доступ до даних цих компаній, і можуть отримувати інформацію про користувачів. Компанії, в свою чергу, заявили, що передають уряду дані про користувачів лише після отримання офіційних запитів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Greenpeace.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду