Азербайджанській журналістці Хадіджі Ісмайловій загрожує тюремний вирок за новими звинуваченнями

Азербайджанській журналістці Хадіджі Ісмайловій загрожує тюремний вирок за новими звинуваченнями

15:12,
16 Лютого 2015
2453

Азербайджанській журналістці Хадіджі Ісмайловій загрожує тюремний вирок за новими звинуваченнями

15:12,
16 Лютого 2015
2453
Азербайджанській журналістці Хадіджі Ісмайловій загрожує тюремний вирок за новими звинуваченнями
Азербайджанській журналістці Хадіджі Ісмайловій загрожує тюремний вирок за новими звинуваченнями
Автори:
Cлідче управління з тяжких злочинів Генеральної прокуратури Азербайджану висунуло проти відомої журналістки-розслідувачки Хадіджи Ісмайлової, яка перебуває у СІЗО, нові сфабриковані звинувачення.

Це загрожує їй позбавленням волі до 12 років, повідомляють «Репортери без кордонів» (RSF).

Адвокат Фаріз Намазли повідомив сайту «Кавказский узел», що Ісмайловій інкримінують злочини за декількома статтями Кримінального кодексу. Журналістку «підозрюють» у привласненні коштів у великих розмірах, незаконній підприємницькій діяльності з отриманням великого доходу та у зловживанні посадовими повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки.

За словами правника, звинувачення висунуті на основі «якогось» акту про податкову перевірку діяльності Azadlyg – азербайджанської служби Radio Free Europe/Radio Liberty (RFE/RL), датованого 15 січня ц. р.

У грудні 2014 року співробітники силових структур опечатали офіс бакинського бюро радіостанції, вилучивши документи та електронні носії.

Хадіджа Ісмайлова. яка у той час вже перебувала у СІЗО, надіслала звідти звернення до своїх колег. Вона закликала їх не занепадати духом й жорстко розкритикувала версію влади щодо можливої причетності співробітників радіостанції Azadlyg до легалізації фінансових коштів, нібито отриманих  злочинним чином.

Журналістка, заявив адвокат, не визнає себе винною по жодній статті обвинувачень й відмовилася давати свідчення. Водночас він відзначив  їхню правову нікчемність та кваліфікував як «безглузді».

«Подробиці поки що невідомі, - сказав Фаріз Намазли.– Однак Хадіджа взагалі не займалася підприємницькою діяльністю. Її робота була творчою. За це на законній основі вона отримувала гонорари».

Протягом останніх чотирьох років Хадіджа не обіймала на радіостанції жодної адміністративної посади. Тож про зловживання службовими повноваженнями також не може бути й мови, додав він.

«Перше звинувачення розсипалося на як порох, - наголосив адвокат. - Саме тому були вигадані нові, ще абсурдніші. Це стандартні звинувачення, які останнім часом пред'являють керівникам неурядових організацій. Однак Хадіджа не мала й такого статусу».

Отримати коментарі у прес-службі Генпрокуратури Азербайджану з приводу нових звинувачень проти журналістки-розслідувачки «Кавказскому узлу» не вдалося.

5 грудня минулого року бакинська прокуратура викликала Ісмайлову на допит. Потім журналістку арештували. Наприкінці січня термін її досудового ув’язнення було подовжено до 24 березня.

Сайт «Кавказский узел» нагадує, що досі Ісмайловій інкримінували те, що вона нібито довела до спроби самогубства  колишнього колегу Турала Мустафаєва. Захист журналістки вважав це «абсурдним і політично вмотивованим». Тож адвокати від самого початку не виключали, що слідство висуне проти неї нові звинувачення.

Новий прояв свавілля проти Хадіджі Ісмайлової під машкарою правосуддя викликав осуд міжнародних медійних організацій. 

Завідувач бюро Східної Європи та Центральної Азії «Репортерів без кордонів» Йоганн Бір (Johann Bihr) заявив: «Єдина вина цієї журналістки – у тому, що вона розслідувала корупцію в державній верхівці і допомагала політичним в’язням, які заповнюють азербайджанські тюрми». 

Представник RSF звернувся із закликом до влади Азербайджану «негайно звільнити Хадіджу Ісмалову та відкинути усі звинувачення, які нависають над нею».

До цього закликала владу Азербайджану й координатор програми у Європі та Центральній Азії Комітету захисту журналістів (CPJ) Ніна Огнянова (Nina Ognianova).

«Азербайджанські урядовці, - заявила вона, - не обдурять нікого своїми фальшивими звинуваченнями. Це зусилля ізолювати за ґратами  журналістів, які розслідують корупцію  та  порушення прав людини».

КЗЖ відзначає: нові звинувачення проти Хадіджі Ісмайлової азербайджанська влада висунула у той час, як стало відомо, що директор Інституту свободи й безпеки репортерів (IRFS) Емін Гусейнов переховується у швейцарському посольстві в Баку. У такий спосіб він уникнув арешту за подібними звинуваченнями.

Згідно з даними Комітету захисту журналістів, Азербайджан, який збирається провести цього року перші в історії спортивні змагання «Європейські ігри» (т. зв. Європіаду), посідає перше місце в Європі і Центральній Азії за числом ув’язнених репортерів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Хадіджа Ісмайлова, civilnet.am
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду