Головреди 8 провідних світових ЗМІ закликали ЄС розслідувати вбивство журналістки та свободу слова на Мальті

Головреди 8 провідних світових ЗМІ закликали ЄС розслідувати вбивство журналістки та свободу слова на Мальті

17:50,
3 Листопада 2017
2134

Головреди 8 провідних світових ЗМІ закликали ЄС розслідувати вбивство журналістки та свободу слова на Мальті

17:50,
3 Листопада 2017
2134
Головреди 8 провідних світових ЗМІ закликали ЄС розслідувати вбивство журналістки та свободу слова на Мальті
Головреди 8 провідних світових ЗМІ закликали ЄС розслідувати вбивство журналістки та свободу слова на Мальті
Автори:
Керівники 8 провідних світових медіа: британського мовника ВВС та газети The Guardian, а також американських газет The New York Times та Financial Times, французької Le Monde, німецької Süddeutsche Zeitung, італійської La Repubblica та іспанської El País звернулися з листом до першого віце-президента Європейської комісії Франса Тіммерманса (Frans Timmermans) щодо вбивства мальтійської журналістки Дафни Каруани Галіції (Daphne Caruana Galizia).

Про це пише газети The Guardian.

Нагадаємо, 53-річна журналістка-розслідувачка та блогерка Дафна Каруана Галіція загинула 16 жовтня. Її автомобіль вибухнув незабаром після того, як вона виїхала з дому поблизу міста Біднія. Пані Каруана Галіція була відома своїми розслідуваннями корупції прем'єр-міністра Мальти Джозефа Муската та інших представників влади на основі «Панамського архіву». Сьогодні, 3 листопада, її поховали.

Листа підписали зокрема шеф-редакторка The Guardian Катарін Вайнер (Katharine Viner), головред The New York Times Дін Бакет (Dean Baquet), директор Le Monde Жером Феногліо (Jérôme Fenoglio) та директор новин ВВС Джеймс Хардинг (James Harding). Також звернення підтримали редактори Вольфганг Крах (Wolfgang Krach) з Süddeutsche Zeitung, Ліонель Барбер (Lionel Barber) з Financial Times, Маріо Калабресі (Mario Calabresi) з La Repubblica та Антоніо Кано (Antonio Caño) з El País.

Вони наголосили, що вбивство їхньої колеги з Мальти  стало жахливим нагадуванням про небезпеку, з якою стикаються репортери та громадянські журналісти по всьому світу, викриваючи корупцію та кримінальні злочини. Автори листа закликали Єврокомісію розслідувати злочин та стан свободи слова на Мальті. Адже досі жодній людині чи групі осіб не було висунуто обвинувачення за скоєння вбивства.

Натомість тисячі людей брали участь у мітингах після смерті Каруани Галиції, вимагаючи справедливості. А її син, також журналіст, Метью Каруана Галіція звинуватив у вбивстві матері «мафіозну державу».  Після вбивства Дафни Каруани Галіції аудиторія її блогу перевищила тиражі національних газет на Мальті.

Автори листа заявили, що вбивство Каруани Галіції не має призупинити розслідування корупції в її країні. Вони також звернули увагу на висновки Єврокомісії щодо відсутності незалежних мальтійських ЗМІ. У них йдеться про те, що в цій країні, як ні в якій іншій з європейських, багатьма ЗМІ володіють політичні партії.

Редактори провідних медіа закликали пана Тіммерманса «залучити уряд Мальти до нагального діалогу, щоб переконатись, що він, як уряд країни-члена Євросоюзу, усвідомлює свої зобов'язання захищати верховенство права, а також підтримувати свободу ЗМІ та свободу висловлювань».

«Ми вимагаємо, щоб ви використовували всі ваші повноваження, аби переконатись, що смерть Дафни повністю розслідувана, і направили чіткий сигнал підтримки журналістів, які працюють у суспільних інтересах на Мальті та в усьому світі», - заявили автори листа.

У відповідь на звернення Франс Тіммерманс закликав владу Мальти зробити усе можливе, аби розслідувати вбивство й аби злочинці не досягли того, чого прагнули – аби ніхто не наважувався ставити потрібні питання й розслідувати діяльність влади.

«На думку Європейської комісії, без вільних ЗМІ не може бути ні реальної демократії, ні верховенства права. Ми чітко заявили про це минулого тижня, коли Європейський парламент обговорив варварське вбивство Дафни Каруани Галіція. Свобода медіа – це не просто цінність як така, вона також спирається на всі інші цінності, які ми вважаємо вартісними. Якщо журналістів змушують замовкнути, те саме відбувається з демократією».

Пан Тіммерманс також додав, що всі погляди Європи спрямовані зараз на Мальту.

«Відповіді повинні бути зроблено, так само як і кримінальна відповідальність за злочин. Ми хочемо, щоб ті, хто прямо і опосередковано відповідальний за це жахливе вбивство, були притягнуті до відповідальності», - наголосив він.

Сьогодні, 3 листопада, на прохання голови Єврокомісії Жан-Клода Юнкера прапори штаб-квартири відомства у Брюсселі було приспущено, щоб вшанувати журналістку Дафну Каруану Галіцію.

Як повідомляє Times of Malta, На Мальті відбувається її похорон. Сім’я журналістки не захотіла бачити на похороні президента країни Марі-Луїз Колейро Преку та прем’єр міністра Джозефа Муската. Натомість резидент Європейського парламенту Антоніо Таяні взяв участь у похороні на запрошення родини.

Раніше керівники Європейського парламенту ухвалили рішення про відвідування Мальти делегацією депутатів Європарламенту з метою розслідування корупції, відмивання грошей та порушення верховенства права. Також залу для ЗМІ у Європарламенті назвали на честь Дафни Каруани Галіцїі.

27 жовтня видання стало відомо, що Європол допоможе розслідувати вбивство Дафни Каруани Галіції. Раніше повідомлялося, що розслідувати злочин мальтійській поліції вже допомагають співробітники ФБР США і нідерландська судова поліція.

22 та 30 жовня тисячі мешканців Мальти виходили на масштабну демонстрацію з вимогою розслідувати убивство журналістки Дафни Каруани Галіції. Протестувальники вимагали відставки начальника поліції та генерального прокурора.Родина убитої журналістки вимагає відставки прем’єр-міністра Мальти Джозефа Муската та заміни комісара поліції та генерального прокурора. До цього ж закликає й опозиція Мальти.

Уряд Мальти запропонував нагороду в 1 млн євро за інформацію, яка допоможе розкрити вбивство мальтійської журналістки Дафни Каруани Галісії.

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж заявив, що обурений вбивством журналістки, й оголосив винагороду в розмірі 20 тисяч євро за інформацію про її вбивць.

Друзі Дафни Каруани Галіції також організували збір коштів на пошук її вбивць та замовників злочину. Через платформу краудфандингу за один день було зібрано понад 23 тисяч доларів. 

Папа Римський Франциск висловив співчуття після вбивства журналістки Дафни Каруани Галіції.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Twitter Єврокомісії
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду