Microsoft і Facebook оприлюднили дані щодо запитів спецслужб

Представники Microsoft повідомили, що у другій половині 2012 року компанія отримала 6-7 тис. запитів від служб безпеки і поліції, які стосувалися даних 31-32 тис. акаунтів.

У Facebook заявили про отримання за той же період 9-10 тис. запитів від різних державних відомств, ці запити стосувалися даних 18-19 тис. акаунтів. Кількість користувачів Facebook зараз досягає 1,1 млрд.

Відзначається, що компанії оприлюднили дані, отримавши на це дозвіл американського уряду. Крім цього, щодо публікації аналогічних даних з урядом ведуть переговори представники Google. Google вже звернулася до Генпрокуратури США і ФБР із проханням дозволити публікацію отриманих від спецслужб запитів. Компанія не надає спецслужбам необмежений доступ до даних своїх користувачів, підкреслював головний юрист Google Девід Драммонд (David Drummond), хоча з повідомлень деяких ЗМІ може скластися протилежне враження. Драммонд також відзначав, що подібна прозорість піде на користь суспільству, а національні інтереси при цьому не постраждають.

Facebook і Microsoft разом з іншими IT-гігантами опинилися в центрі скандалу на початку червня. Газета The Washington Post написала, що Агентство національної безпеки США і ФБР мають прямий доступ до даних цих компаній, і можуть отримувати інформацію про користувачів. Компанії, в свою чергу, заявили, що передають уряду дані про користувачів лише після отримання офіційних запитів.

comments powered by Disqus