Прем’єр Ямайки взявся за дифамаційне законодавство, журналістську етику і саморегуляцію медіа

00:00,
18 Січня 2011
865

Прем’єр Ямайки взявся за дифамаційне законодавство, журналістську етику і саморегуляцію медіа

00:00,
18 Січня 2011
865
Прем’єр Ямайки взявся за дифамаційне законодавство, журналістську етику і саморегуляцію медіа
Від ямайських газет вимагали десятки мільйонів доларів компенсації моральних збитків.

Прем’єр-міністр Ямайки Брюс Ґолдинґ (на фото) оголосив про намір лібералізувати дифамаційне законодавство держави, повідомляє газета The Jamaica Observer.

 

Пропозиції щодо зміни норм закону, що встановлює відповідальність за наклеп та дифамацію, на прохання глави уряду розробив колишній суддя Верховного суду Ямайки Г’ю Смолл. Зараз їх аналізує спеціальна комісія, до складу якої увійшли представники влади та парламентської опозиції. Згідно з газетою, більшість поправок не викликають заперечень у комісії, тож незабаром мають бути винесені на голосування.

 

Вони передбачають заміну кримінальної відповідальності за наклеп адміністративною, імунітет для «солідних засобів масової інформації», а для обґрунтування невинуватості достатньо буде доведення того, що оприлюднена інформація є правдивою. Також змінені норми законодавства не передбачатимуть відповідальності за публікацію, повна правдивість якої не була доведена, якщо немає доказів того, що вона завдала істотної шкоди репутації позивача. Утім, сума компенсації моральних збитків обмежена не буде.

 

Заклики реформувати суворе дифамаційне законодавство в Ямайці почали лунати наприкінці 90-х. Відтоді суди Ямайки розглядали чимало позовів про захист честі і гідності, в яких позивачі вимагали величезних компенсацій – наприклад, один колишній політик хотів стягнути з газети 80 мільйонів доларів США. Газеті за допомогою апеляцій удалося знизити суму компенсації, але лише до 35 мільйонів доларів. Під час своєї виборчої кампанії 2007 року тому Ґолдинґ обіцяв «модернізувати закони, повязані з відповідальністю за наклеп, образу честі і гідності, аби причетних до корупції можна було легше викрити та покарати».

 

Ґолдинґ також закликав ввести у дію етичний кодекс журналіста Ямайки, який був схвалений однією з двох впливових медійних асоціацій країни (Press Association of Jamaica), але не прийнятий другою – Media Association of Jamaica.  Ще однією його пропозицією було заснувати Комісію з скарг на медіа, до якої зможуть звертатися потерпілі від неетичних дій журналістів замість дорогої і складної процедури судового розгляду.

 

Раду з преси, яку ніяк не можуть створити (вже кілька десятиліть ямайські медіа входять до міжнародної Карибської ради з преси), прем’єр Ямайки розкритикував: «Вони говорять про цю раду, відколи я займаюсь політикою, а я в політиці 38 років!». Тим часом голова Press Association of Jamaica Дженні Кемпбелл заявила, що рада насправді діє, затвердила етичний кодекс, та й комісія із скарг на медіа також у Ямайці також є.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду