Президент ПАР наклав вето на суворий закон про ЗМІ

00:00,
13 Вересня 2013
1426

Президент ПАР наклав вето на суворий закон про ЗМІ

00:00,
13 Вересня 2013
1426
Президент ПАР наклав вето на суворий закон про ЗМІ
Президент Південно-Африканської Республіки Джейкоб Зума відмовився підписати Закон про захист державної інформації (Protection of State Information Bill, POSIB), повернувши його до парламенту для подальшого перегляду. Про це 12 вересня повідомляють «Репортери без кордонів».

Ухвалений Національною Асамблеєю в квітні 2012 року, Закон про захист державної інформації передбачав суворі, аж до 25-річного ув’язнення, покарання журналістів за розкриття «державних таємниць».

Суперечлива законодавча ініціатива, підкреслюють «Репортери без кордонів», ставила під загрозу гарантовану конституцією країни свободу ЗМІ. Крім цього, відзначає медіаорганізація, закон дозволяв урядовцям класифікувати як «державну таємницю» деякі офіційні документи – тим самим обмежуючи можливість журналістів проводити розслідування корупції, фінансових скандалів, незадовільного державного управління та інших суспільно важливих питань.

Ще на стадії обговорення фариканський законопроект став об’єктом жорсткої критики з боку місцевих ЗМІ, опозиційних політичних сил і міжнародних медіа- і правозахисних організацій. Закон критикували і відомі культурні діячі ПАР, зокрема, лауреат Нобелівської премії миру єпископ Десмонд Туту (Desmond Tutu) і лауреат Нобелівської премії з літератури Надін Гордімер (Nadine Gordimer). Крім цього, країною прокотилася хвиля протестів проти контроверсійної законодавчої ініціативи, однак ухвалення закону Національною Асамблеєю уникнути не вдалося.

Накладене на закон президентом ПАР Джейкобом Зумою (Jacob Zuma) вето представники «Репортерів без кордонів» розцінили як «важливу перемогу в боротьбі за свободу інформації». Медіаорганізація також висловила сподівання, що парламент врахує позицію голови держави і відмовиться від суперечливого закону про ЗМІ.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Royal Times.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду