Суд заборонив британському МВС вивчати і копіювати матеріали партнера журналіста Guardian

00:00,
23 Серпня 2013
1112

Суд заборонив британському МВС вивчати і копіювати матеріали партнера журналіста Guardian

00:00,
23 Серпня 2013
1112
Суд заборонив британському МВС вивчати і копіювати матеріали партнера журналіста Guardian
Девід Міранда, бойфренд журналіста Guardian, котрий працює з матеріалами Сноудена, Гленна Грінвальда домігся в суді часткової перемоги за позовом проти Міністерства внутрішніх справ Великобританії. Про це 22 серпня повідомляє BBC.

Суд заборонив правоохоронним органам вивчати і копіювати, а також передавати третім особам і розповсюджувати будь-яким іншим чином всі вилучені у Девіда Міранди матеріали.

Відновити аналіз отриманих від Мрінди даних суд дозволив лише за наявності у співробітників держструктур обгрунтованих підозр (і доказів таких підозр) в існуванні безпосередньої загрози національній безпеці Великобританії або причетності Міранди до планування терористичного акту.

Міранда був затриманий в лондонському аеропорту Heathrow, під час транзиту Берлін-Ріо-де-Жанейро, де він проживає разом з Грінвальдом (пара зареєструвала свої стосунки в Бразилії). В Берліні Міранда зустрічався з американським документалістом Лорою Пойтрас (Laura Poitras), котра разом з Грінвальдом і Guardian працювала над отриманими від Сноудена документами.

Допит бразильця тривав 9 годин. Після допиту у Міранди були вилучені всі носії даних, включно з ноутбуком, карками пам’яті, DVD та ігровими консолями. Співробітники поліції також отримали доступ до його паролів від електронної пошти і соціальних мереж. Бойфренд Грінвальда заявляв, що буде намагатися попередити перевірку свого комп’ютера.

Тривалість арешту розкритикували представники бразильського МЗС, а також незалежний британський експерт з реформи антитерористичного законодавства, королівський адвокат Девід Андерсон (David Anderson).

Скотленд-Ярд, в свою чергу, виступив із заявою про те, що поліція діяла в рамках так званого «Акту про боротьбу з тероризмом» від 2000 року, котрий дозволяє затримувати людей в аеропортах, портах і прокордонних зонах терміном до дев’яти годин.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Getty.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду