ЦАР: після державного перевороту під прицілом – преса

Нападники здійснили рейди принаймні у двох редакціях столиці країни Банґі. Серед постраждалих – студія Radio Ndeke Luka, радіостанція швейцарського фонду Hirondelle Foundation. Директор Radio Ndeke Luka Сільвія Паніка (Sylvie Panika) розповіла Комітету захисту журналістів, що мародери конфіскували два комп’ютери, захопили редакційне авто і чотири мотоцикли. Вона також повідомила, що один з бойовиків, погрожуючи пістолетом, змусив її віддати наявні гроші.

Через нестабільну ситуацію та відсутність заходів безпеки радіостанція Radio Ndeke Luka тимчасово припиняла трансляцію, однак, за деякими даними, радіо вже працює у звичному режимі.

За інформацією медіаорганізації Journaliste en Danger з сусідньої Демократичної Республіки Конго, а також за даними місцевих журналістів, бойовики здійснили рейд і у редакції приватної щоденної газети Le Confident.

Le Confident припинила роботу, головний редактор видання Матурен Моме  (Mathurin Momet) переховується, побоюючись за своє життя.

Репресії проти медіа у ЦАР стали наслідком державного перевороту, вчиненого у неділю повстанським збройним угрупованням Seleka.

Після запеклих боїв альянсу Seleka вдалося скинути  президента Франсуа Бозізе (François Bozizé), хоча той спирався на військову підтримку Південно-Африканської Республіки. У накращих традиціях жанру, Бозізе разом з родиною на особистому літаку втік до сусідньої Демократичної Республіки Конго. Новим президентом лідер Seleka Мішель Джотодія (Michel Djotodia) оголосив себе.

Після проголошення у 1960 році в ЦАР незалежності у державі відбулася серія державних переворотів. Незважаючи на наявність численої кількості родовищ корисних компалин, країна із населенням близько 4,5 млн залишається однією з найбідніших у на континенті.

comments powered by Disqus