У Польщі під люстрацію потрапили представники державних ЗМІ

00:00,
7 Квітня 2014
1118

У Польщі під люстрацію потрапили представники державних ЗМІ

00:00,
7 Квітня 2014
1118
У Польщі під люстрацію потрапили представники державних ЗМІ
Віце-президент Польської асоціації журналістів та генеральний директор Belsat TV Агнешка Ромашевська вважає, що Україні варто  створити комісію суспільної довіри, яка може перевірити явні факти брехні журналістів та провести дискусію щодо їх місця у професії. Про це вона розказала у коментарі «Телекритиці»

За її словами, у Польщі люстрація торкнулась лише співробітників державних ЗМІ (телебачення, радіо, інформагентство), і не торкнулась журналістів незалежних видань.

«У незалежних ЗМІ не було потреби  люстрації. Дуже повільно, але цей процес відбувався. Тих журналістів, які себе найбільше скомпрометували звільнили одразу, - зазначила  пані Ромашевська, -  У журналістиці вони залишились, однак вже не у державних ЗМІ. Частина з них зайнялась комерційною діяльністю та досягла у цій сфері вагомих успіхів, тому що вони мали хороші контакти зі спецслужбам».


 Також,  за словами Агнешки Ромашевської, змінилось й ставлення до журналістів, які скомпрометували себе співпрацею з терористичним режимом, у медіасередовищі.

«Навіть у нашій Асоціації журналістів при вступі  на відповідальні посади претендент має дати зобов’язання, що він не співпрацював з комуністичним режимом.  Далі Інститут національної пам’яті перевіряє правдивість  цих слів. Ми навіть не вимагаємо від них  зізнатись у співпраці з режимом, просто професійний журналіст не мав цього робити», - додає вона.

 Нагадаємо, у Польщі люстрація розпочалась наприкінці 90-х років минулого століття. Вона торкнулась державних діячів, які співпрацювали зі спецслужбами у комуністичний період.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Телекритика
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду