Вийшла книга Георгія Почепцова «Мерлін, Супермен і Гаррі Поттер: конструювання нематеріального в масовій культурі»

00:00,
11 Червня 2013
3263

Вийшла книга Георгія Почепцова «Мерлін, Супермен і Гаррі Поттер: конструювання нематеріального в масовій культурі»

00:00,
11 Червня 2013
3263
Вийшла книга Георгія Почепцова  «Мерлін, Супермен і Гаррі Поттер: конструювання нематеріального в масовій культурі»
Книга «Мерлін, Супермен і Гаррі Поттер: конструювання нематеріального в масовій культурі» вийшла у видавництві «Спадщина-Інтеграл». Презентація видання відбулася в книгарні «Є». Окремі розділи книги публікувалася на сайті MediaSapiens.

«Сьогоднішній світ конструюється багато в чому не так, як раніше. Зараз попереду ідеї, які трансформують наше життя»,  відзначається в передмові видання. Особливу увагу в книзі приділено конструюванню в сфері економіки уяви чи бажань, де функціонує розважальний дискурс.

Сам Георгій Почепцов під час презентації відзначив, що зараз триває процес підкорення віртуального простору людством: «Про підкорення фізичного простору ми читали у підручниках з географії. Така ж ситуація на наших очах відбулась з інформаційним простором  ми просто цього не помітили». Віртуальний простір відкриває нові можливості: по-перше, це серйозні прибутки – наприклад, американська кіноіндустрія дорівнює за прибутками автомобільній індустрії.

«По-друге, виник принципово новий елемент керування нашими головами. Я читав інтерв’ю Кустуріци, в якому він каже: якщо 20 століття було сторіччям кіно, то 21-ше – це сторіччя серіалів, вони краще за все управляють нашими головами»,  розповідає Почепцов. На його думку, це і є та сфера, завдяки якій була виграна холодна війна – її неможливо було виграти на ідеологічному рівні, оскільки ідеологія охороняється, однак можна було виграти на рівн мультфільму. «На рівні мультфільму можливо все. Та інформація, яка йшла через мультфільми, і могла зруйнувати країну», – пояснює автор.

В книзі детально розглядаються такі найуспішніші західні телесеріали, як «Мерлін», «Гра престолів» та «Торчвуд», аналізується роль кіно і телебачення в генеруванні альтернативних смислів. Окремі розділи присвячені конструюванню сучасних міфологій (особливості масової міфокультури, поп-культури), протистоянні віртуального і реального простору. «Лише справжня інтелектуальна «гра» і відповідна підготовка здатні захистити країну в морі зовнішніх і внутрішніх впливів. Світ будується інтелектом і інтелектом руйнується. І щоб не бути об’єктом, а суб’єктом такого впливу, слід багато чого змінити. І в підготовці спеціалістів, і в академічній роботі, й у випуску книжок і журналів»,  підкреслюється в передмові.

Георгій Почепцов – автор численної кількості наукових видань на тему інформаційних воєн, стратегії та теорії комунікацій і PR. В 2011 році у видавництві «Спадщина-Інтеграл» вийшла книга Почепцова «Від Facebook i гламуру до WikiLeaks: медіакомунікації».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: MediaSapiens.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду