Актуальні і перспективні медіатренди від учасників 65-го Всесвітнього газетного конгресу

00:00,
6 Червня 2013
2036

Актуальні і перспективні медіатренди від учасників 65-го Всесвітнього газетного конгресу

00:00,
6 Червня 2013
2036
Актуальні і перспективні медіатренди від учасників 65-го Всесвітнього газетного конгресу
Спікери 65-го Всесвітнього газетного конгресу і 20-го Всесвітнього форуму редакторів (Бангкок, 2-5 червня 2013 року) окреслили актуальні тенденції розвитку ЗМІ, а також сформулювали тренди медіасфери найближчого майбутнього.

У звіті Trends in Newsrooms («Тренди ньюзрумів») підкреслюються наступні тенденції розвитку ЗМІ: зростання попиту на якісний контент для мобільних платформ; розвиток інноваційних форматів подачі матеріалу – зокрема, мультимедійний матеріал або стаття зі вставкою віртуальних об’єктів; поширення моделі платного контенту; посилення зв’язку ЗМІ і соціальних медіа – популяризація матеріалів у соцмережах плюс необхідність розповісти певні новини спочатку у соцмедіа; використання аналітичних і статистичних інструментів для того, щоб зрозуміти як із виданням взаємодіє його аудиторія.

Хуан Сеньор (Juan Señor) із британського Innovation Media Consulting презентував під час конгресу звіт Innovations in Newspapers («Інновації у газетній справі»). У присвяченому останнім подіям газетного бізнесу аналізі відзначається: 3% унікальних відвідувачів згодом передплачують цифрову версію видання; взаємоінтеграція принт- і цифрової версії видання допомагає покращити продажі друкованої версії; читачі готові платити за якісні матеріали – але важлива для суспільства інформація повинна залишатися безкоштовною.

Хуан Сеньор також порадив виданням припинити продукувати виключно подієвий контент, передруковуючи новини з інших видань. Натомість слід зосередитися на написанні власних матеріалів, які будуть містити не інформацію про події, а пояснення значення цих подій для читача. «Змініть своє суспільство – і ви зміните стосунки зі своїми читачами назавжди», – резюмував Хуан Сеньор.

З ним погоджується заступник генерального директора WAN-IFRA Манфред Верфель (Manfred Werfel). «Ми повинні говорити не про протистояння друк vs цифровий формат. Ми повинні говорити про виробництво інноваційних продуктів – незалежно від платформи», – підкреслив Верфель.

Генеральний директор WAN-IFRA Вінсен Пейрен (Vincent Peyrègne) також вважає, що майбутнє медіабізнесу – це те, наскільки заглиблюються у матеріали того чи іншого ЗМІ читачі, і наскільки ці матеріали впливають на життя суспільства. ЗМІ слід вибудовувати бізнес стосунків, а не бізнес контенту, додає Джефф Джарвіс (Jeff Jarvis), директор Tow-Knight Center for Entrepreneurial Journalism. У аспекті стосунків із читачами Джарвіс також радить пам’ятати про потреби аудиторії: наприклад, не перевантажувати місцеве видання подіями далекого зарубіжжя.

Один із «батьків» інтернету, голова правління ICANN Стів Крокер (Steve Crocker), говорячи про розвиток всесвітньої мережі, відзначив: «Я думаю в історії інтернету дві частини: одна частина – технологія, інша – вплив». Крокер також зауважив, що в майбутньому взаємодія у віртуальному просторі буде розвиватися, екрани будуть скрізь, а клавіатура і кнопки у гаджетах незабаром стануть історією.

Цьогорічний 65-й Всесвітній газетний конгрес проходив 2-5 червня у Бангкоці. У конгресі, ключовими темами обговорення якого стали інновації, натхнення і взаємодія, взяли участь більше 1,5 тис. видавців, редакторів і топ-менеджерів впливових медіакорпорацій світу. Організатором заходу щорічно виступає WAN-IFRA, Всесвітня асоціація видавців газет і новин. У рамках конгресу премією WAN-IFRA Golden Pen of Freedom було нагороджено опозиційного журналіста і видавця з М’янми Тан Хтут Ауна (Than Htut Aung). Попередній 64-й Всесвітній газетний конгрес і 19-й Форум редакторів відбувся у Києві 2-5 вересня 2012 року.

66-й Всесвітній газетний конгрес відбудеться 9-11 червня 2014 року в Турині, Італія. Інформація про нього буде публікуватися у відповідному розділі на сайті WAN-IFRA. Крім цього, на сайті вже відкрито реєстрацію на конгрес 2014-го року.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Inquirer Business.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду