Texas Tribune: модель успіху некомерційного онлайн-видання

00:00,
2 Березня 2011
1202

Texas Tribune: модель успіху некомерційного онлайн-видання

00:00,
2 Березня 2011
1202
Texas Tribune: модель успіху некомерційного онлайн-видання
Якщо ваш сайт не може принести грошей інвесторам, вам залишається зробити його «народним».

Де взяти якісну журналістику, якщо вона не приносить грошей інвесторам, однак критично необхідна для суспільства? Варіант відповіді на це запитання, який пропонує сайт Texas Tribune, описав у матеріалі «Медія 21-го сторіччя, техаський експеримент: чи виживе якісна журналістика?» на сайті «Тексти» Анатолій Бондаренко. Тема є близькою сайтові «Тексти», адже це видання, створене колишньою командою сайту Zaua.org, намагається виживати на пожертви читачів.

 

2006 року техаський бізнесмен Джон Торнтон вирішив інвестувати в медіа. Одначе, вивчивши ринок, зрозумів, що якісна журналістика не принесе йому грошей: «…до мене дійшло, що серйозна журналістика – це щось на кшталт одного з публічних благ, як чиста вода, свіже повітря або система національної оборони».

 

Після цього Торнтон вклав мільйон доларів у позапартійний сайт, до редакції якого запросив найкращих молодих журналістів штату. Окрім інвестиції, Торнтон допоміг виданню зібрати ґранти на суму понад мільйон доларів. Додаткові пожертви зробили півтори тисячі «членів клубу» Texas Tribune, мінімальний внесок кожного з яких становив не менше 50 доларів, та шістдесят корпоративних спонсорів – у середньому по 2,5 тисячі. Загалом до кінця року видання зібрало 4 мільйони доларів: цих грошей вистачить, щоб працювати до 2012 року, витрачаючи близько двох мільйонів на рік. Головний редактор сайту Еван Сміт заробляє триста тисяч доларів на рік. У редакції працює менше двох десятків журналістів.

 

Уже на другий місяць роботи видання досягло показників відвідуваності, запланований на кінець першого  року. Три чверті трафіку давав розділ, у якому можна переглядати бази з різноманітними офіційними даними по штату Техас. Ці бази, популярніші за журналістські матеріали, видання ретельно добирає та оформлює в такий спосіб, щоб їх було зручно читати.

 

Ще одним механізмом просування і збирання пожертв, стали зустрічі, які колектив організовує в реалі. Приблизно двічі на місяць редакція запрошує на зустріч цікавих політиків, публічних осіб, редакторів інших видань. На таких заходах було зібрано 150 тисяч доларів, до того ж, вони дозволяють збудувати спільноту лояльних прихильників видання.

 

У редакції Texas Tribune культивується схильність до експериментів та відповідальність. Норми виробітку для журналістів відсутні. На першій сторінці видання не боїться використовувати чужий контент, зокрема відтворювати повідомлення з твітерів техаських політиків. Разом із тим, видання пропонує зручний інструмент для републікації своїх матеріалів: «будь ласка, беріть наш контент!».Серед форматів, у яких працює видання, є такі, що поєднують творчість журналістів і читачів.

 

Докладну розповідь про Texas Tribune читайте на сайті «Тексти»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду