У Швеції з’явився газетний кіоск з функцією друку журналів на вимогу

З технічої точки зору кіоск Meganews є машиною для друку Ricoh Pro C751s, програмне забезпечення для стартапу надане компанією Sweco.

Видавці завантажують PDF-копії журналів на сервер, після отримання замовлення від користувача кіоск Meganews надсилає на сервер відповідний запит, і розпочинає процес друку. «Знадобиться лише дві хвилини на те, щоб кіоск роздрукував журнал», – відзначили у Ricoh. Коли покупець друкує журнал, він отримує те саме видання, яке міг би придбати в магазині  різниця в якості друку є абсолютно мінімальною, пояснили в компанії. Розрахуватися за журнал можна за допомогою кредитної картки.

За даними дослідження шведського науково-дослідницького інституту Innventia, виконаного на замовлення Meganews, в Швеції залишаються нерозпроданими до 40% накладів друкованих журналів. Технологія друку на вимогу дозволить більш ефективно реалізовувати наклади видань, зменшити витрати на реалізацію журналів, а також вирішить низку екологічних питань. Можливостями кіоску Meganews вже зацікавилися впливові шведські видавці, зокрема, Bonnier Tidskrifter, Aller Media, Albinson & Sjöberg, LRF Media, IDG, Talentum і Medströms.

Грем Мур (Graham Moore), директор з бізнес-розвитку Ricoh Europe, відзначив: «Затребуваність друку на вимогу зростає, і наш проект став відповіддю на це. Це – приклад справжніх інновацій, і ми пишаємося, що саме наша компанія стала постачати технології, які здатні створити журнальну індустрію майбутнього».

Кіоск Meganews – винахід шведського журналіста Ларса Адектассона (Lars Adaktusson), його брата Ганса та їхньої компанії Meganews Sweden AB.

comments powered by Disqus