Сім правил життя американської телезірки

Сім правил життя американської телезірки

00:00,
5 Березня 2013
16258

Сім правил життя американської телезірки

00:00,
5 Березня 2013
16258
Сім правил життя американської телезірки
Сім правил життя американської телезірки
Популярна 52-річна ведуча програми Good Morning America Робін Робертс після тяжкої хвороби з тріумфом повернулася на ABC…

Повернення Робін Робертс

Робін Рене Робертс (Robin René Roberts) – популярна 52-річна темношкіра ведуча програми Good Morning America після тяжкої хвороби з тріумфом повернулася на ABC і знову веде у прямому ефірі щоденне ранкове шоу. Новина, що викликала ажіотаж в Америці і цікавість за її межами.

«Я чекала 174 дні, щоб сказати: Доброго ранку, Америко!…». Це були перші слова, з якими вона звернулася до своїх глядачів. «Я весь час щипаю себе і розумію, що так воно і є, – сказала Робін – Завдяки вірі, родині та друзям це стало для мене реальністю».

Рідні, медичний персонал, який опікувався Робін Робертс, коли вона майже на півроку змушена була змінити телестудію на лікарняну палату, влаштували їй емоційну зустріч у студії ABC на нью-йоркській Таймс-сквер.

Робін повторила слова матері Лусімеріен: «У кожній і в кожного з нас щось є. Життя кожного має мету, сенс і цінність». «Я поділяю радість цього ранку, цього святкового дня з кожним із вас», – додала вона. Прикметно, що під час лікування ABC транслювала декілька її програм у запису.

Співведучий Good Morning America Джордж Степанопулос (George Stephanopoulos) повідомив, що Робін з’явиться на червоному килимі під час церемонії вручення премії «Оскар». За збігом обставин рік тому вона вела присвячену цьому програму. Тоді вона сказала, що почувається зле і мріє вчасно вилікуватися, аби встигнути на наступну церемонію.

Першого ж дня після повернення в телеефір улюбленої ведучої число телеглядачів Good Morning America зросло на 6 млн 100 тис.

За даними Nielsen, це найчисельніша глядацька аудиторія Good Morning America, відколи торік 7 листопада програма висвітлювала фінал президентської виборчої кампанії. До того ж розрив незначний.

На новому старті рейтинг Good Morning America значно перевищив показники головної програми-конкурента – Today на телемережі NBC. Різниця становила 1,188 млн глядачів.

Востаннє Good Morning America домагалася переваги з таким розривом, коли у листопаді минулого року транслювала «Танці з зірками» (Dancing With the Stars), завдяки яким ABC дає фору конкурентам.

«У Сполучених Штатах захоплюються переможцями…»

Чим пояснити дивовижну популярність Робін Робертс, яка сяє, а не згасає як мерехтіння зірочок? Відповідь на це запитання спробував дати кореспондент Paris Match у Нью-Йорку Олів’є О’Магоні (Olivier O’Mahony) у статті «Повернення до життя зірки американського телебачення».

«У Сполучених Штатах, – пише він, – захоплюються переможцями й тими, хто спроможний виживати. Робін Робертс поєднує в собі ці дві якості».

Кожен, хто жив у США, знає: американці віддають перевагу сильним, а не скиглярам, і, гадаю, погодиться з кореспондентом французького часопису. Я сам належу до таких.

Магоні має рацію й коли стверджує, що Робін Робертс «втілює в собі американську мрію».

Вона виросла у штаті Міссісіпі наймолодшою в родині з чотирма дітьми. Захоплювалася спортом, особливо баскетболом. Її батьки культивували три цінності, які вважали головними у житті. За англійською абеткою назви цієї трійці починалися з літери D: Discipline, Determination, De Lord (Дисципліна, Рішучість і Бог).

Робін вважає, що своїми досягненнями у житті зобов’язана, передусім, родині. «Наш будинок був зоною, в якій не скиглять. Нас учили відповідати за власні вчинки», – напише вона в опублікованій 2007 року книзі «Від серця: сім правил, за якими жити».

Робін закінчила з відзнакою Південно-східній університет Луїзіани за спеціалізацією «масові комунікації». Вона наслідувала приклад старшої сестри Селлі-Енн (Sally-Ann), яка працювала ведучою СBS-WWL у Новому Орлеані.

Журналістську кар’єру Робін розпочинала 1983 року як репортер і спортивний ведучий WDAM-TV у Геттісбурзі, штаті Міссісіпі. Згодом працювала в цій подвійній ролі на телеканалах у Нешвіллі (штат Теннессі) та в Атланті (штат Джорджіа).

1990 року стала ведучою на кабельному спортивному телеканалі ESPN, де пропрацювала 15 років.

Її зоряний шлях почався 1995 року. Тоді вона вперше з’явилася як репортер у програмі Good Morning America (GMA) на одній із трьох провідних американських телемереж – ABC. Тривалий час Робін суміщала обидві ролі.

З 2005 року – співведуча програми Good Morning America. 2012-го ця програма у жорсткій конкурентній боротьбі вкотре перемогла в рейтингу Today (NBC) і стала найпопулярнішим ранковим шоу Америки.

Робін удостоєна кількох нагород, серед них – трьох Emmy в категорії «визначні ранкові шоу».

Коли ж вона вперше з’явилася у студії ABC разом із такими «китами», як Чарлз Ґібсон (Charles Gibson) і Діана Соєр (Diane Sawyer), то щиро зізналася: попри свій попередній журналістський досвід, їй хотілося вигукнути: «Куди я потрапила?».

Секрет журналістської майстерності розкриває просто, без викрутасів і претензій: «Щось у мені говорило, чи слухатимуть люди те, що я мала їм сказати, – пише вона у згадуваній книзі, – Чи зможу я передати глядачам те, що пережила й пізнала у своєму житті? І тут ураган Катріна вразив моє рідне місто. Я опинилася у вирі подій. GMA дала мені змогу звернутися до багатьох людей і стати іншою. Я знайшла власний голос, і телеглядачі відгукнулися».

В епіцентрі серії її репортажів про катастрофічні наслідки стихійного лиха, що вразило Америку 2005 року, були кадри перетвореної на купу щебеню школи в рідному місті Песс-Крісчен, де навчалася Робін, підсилені емоційним коментарем.

Чи підійде це вам?

Про спортивні здобутки Робін Робертс, нерозривно пов’язані з її репортерською роботою, свідчить те, що її ім’я вписано у Холі слави баскетболісток (Women's Basketball Hall of Fame).

Вона переконана: до успіху в журналістиці її підготувало заняття спортом, що «навчило певних правил», яких вона дотримується й до сьогодні.

Ось як сформулювала їх сама Робін Робертс:

1. Виберіть позицію, щоби зробити кидок. Я навчилася вибирати позиції з розрахунку, що все буде добре. Та навіть тоді, як відчувала, що інші переграють мене, була готова схопити м’яч тільки-но він летів біля мене.

2. Мрійте про велике, та зосереджуйтеся на малому. Коли я була молодою, в мене були великі мрії. Мої батьки, вчителі й тренери заохочували мене. Та вони також допомогли мені зрозуміти, що я повинна стояти на реальному ґрунті. Мрії розпливчасті й дуже далекі. Матеріальні цілі речові (відчутні на дотик) і їх можна досягти. Я дізналася, що бути вірною собі означає збагнути, що тобі підходить, і здійснити бажане.

3. Якщо спочатку вам щось не вдається, відступіть і принишкніть. Секрет у тім, що не завжди найбільшого успіху домагається найкмітливіший, найталановитіший, найвродливіший чи найхаризматичніший. Це однаковою мірою стосується чудової роботи, чудового здобутку або чудового шлюбу. Найчастіше успіху досягають ті, кого в домаганнях не розхолоджують невдачі та відмови.

4. Ніколи не розігруйте карти раси, статі чи будь-які інші. Найцінніший урок, якого вчили мене батьки: немає жодного виправдання тому, що ти не найкраща, хоча могла би нею бути. Коли зазнаєш невдачі, не варто шукати вад в інших. Потрібно визначитися, в чому саме можна стати кращим самому. І не будьте надто тонкошкірими. Навчіться сміятися з власних слабостей. Вони є у кожного з нас.

5. Ризикніть вийти за межі своєї комфортної зони. Перестати вдосконалюватися – однаково що перестати жити. Мої батьки давали мені цей урок, користуючись новими можливостями на схилі свого життя. Коли ви щодня дивитеся на власне життя як на незавершене, тоді для вас немає нічого неможливого.

6. Зосередьтеся не на проблемі, а на її вирішенні. Проблеми є у всіх, і вони легко тягнуть вас вниз. Щоб піднятися, орієнтуйтеся на власні дії, які вирішать їх. Навіть дитячі кроки рухають вперед.

7. Бережіть віру, родину і близьких вашому серцю друзів. Моє життя було наповнене благословеннями, глибокою вірою, сильними родинними зв’зками та гуртом друзів, які підтримують і підохочують мене. Моя віра, родина і друзі – це основа, на якій ґрунтується все інше. Справжній успіх не можна виміряти швидкоплинними славою та грішми. Він вимірюється тільки надійністю, що становить основу добре прожитого життя.

Які з правил Робін Робертс прийнятні для вас? Чи можуть бути ці правила запорукою професійних успіхів в Україні? Як на мене, то у двох країнах не тільки незіставні масштаби, а й зовсім інші правила гри. Між самоутвердженням і пристосуванством, що втілюють два способи життя, пролягає чітка межа…

Втім, попри професійні успіхи, життя Робін Робертс, як згадувалося на початку статті, не було безхмарним.

Ще в липні 2007 року вона повідомила телеглядачів Good Morning America, що лікарі виявили в неї рак молочної залози. Наступного місяця їй зробили операцію, і вже за десять днів вона повернулася до роботи.

Після цього Робін пройшла короткий курс хіміотерапії і півторамісячний курс променевої терапії. Під час лікування поголилася під нуль і, щоб «не відволікати глядачів від новин», носила перуку.

Через 5 років Робін повідомила телеглядачів, що страждає від мієлодиспластичного синдрому – передвісника лейкемії.

Упродовж майже півроку вона не мала змоги з’являтися у телестудії. Через рідкісне захворювання крові – недугу, успадковану від матері, перенесла трансплантацію кісткового мозку. Донором була сестра Селлі-Енн. І знову, коли здавалося, що шансів майже немає, Робін перемогла.

Звісно, вважливу роль відіграв рівень американської медицини. Та лікарі, які опікувався нею, відзначають, що їхня пацієнтка виявила мужність і волю до життя.

Сильний характер Робін успадкувала від батька – Лоуренса – полковника ВПС, який служив пілотом під час Другої світової війни та війни у В’єтнамі і, зазнавши спочатку расової дискримінації, був удостоєний вісімнадцяти нагород, серед них посмертно – Золотою медаллю Конгресу (Congressional Gold Medal) за хоробрість і патріотизм.

Девіз його доньки оптимістичний – «Життя – це подорож, мету якої визначає людина».

Наприкінці – ще про одне важливе. В Америці – зовсім не так як в Україні, де амбітна зелена молодь вважає старими тих, кому ледь за тридцять. Там для професійних журналістів поняття пенсійного віку не існує.

Славетна 83-річна ведуча Барбара Волтерс (Barbara Walters) взяла інтерв’ю в популярної 52-річної ведучої програми Good Morning America Робін Робертс, що транслювалося на ABC у спеціальному випуску програми 20/20.

Інтерв’ю було без політики Як висловлюються американці, with human touch (із людським підходом). Робін Робертс розповіла, як боролася за життя.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: aalbc.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду