Опитування журналістів у 15 країнах світу визначило основні тенденції цифрової журналістики 2013 року

00:00,
18 Вересня 2013
3927

Опитування журналістів у 15 країнах світу визначило основні тенденції цифрової журналістики 2013 року

00:00,
18 Вересня 2013
3927
Опитування журналістів у 15 країнах світу  визначило основні тенденції цифрової журналістики 2013 року
Використання мобільних додатків та інтерактивної графіки,  довіра до «народних кореспондентів» і важливість первинної онлайн-публікації – основні тренди сучасної журналістики.

Нове дослідження Oriella Digital Journalism Study 2013  підготовлене міжнародною мережею незалежних PR-агентств Oriella PR Network спільно  з Buman Media. У квітні-травні 2013 року було опитано 550 журналістів з 15 країн Європи, Азійсько-Тихоокеанського регіону та Америки. Метою було з’ясування впливу цифрових технологій на способи збору і публікації новин. В результаті було виділено 5 тенденцій:

1.«Народним кореспондентам» довіряють не менше, ніж репортерам. Дослідження засвідчило, що читачі мають більший авторитет в очах журналістів, ніж політики, PR-фахівці та маркетологи (51% опитаних погодились з цим твердженням).  Однак є  журналісти, які не розділяють цю точку зору: журналісти Великобританії (довіряють лише 3%), Швеції (2%), Росії (0%).

2. 40% інформаційних агентств використовують мобільні додатки для монетизації контента. За останні два роки частка респондентів, які повідомили про наявність мобільного додатку у свого інформагентства, збільшилась вдвічі. З 2012 року зросло на третину використання преміум-додатків для цих цілей, в той же час використання раніше переважаючої моделі монетизації – реклами – починає скорочуватися.

3. 33% медіаагенств публікують новини в інтернеті відразу, замість того, щоб зберігати їх для друкованого випуску. 39% опитаних журналістів по всьому світі погодились з тим, що тепер їх робота напряму пов’язана з первинною онлайн-публікацією, ця тенденція особливо  виражена у Канаді, Індії, Росії, Італії та Швеції.

4. Майбутнє журналістики – «інтерактивна графіка». Поширення сенсорних інтерфейсів відкриє нові можливості для публікації новин. Один із прикладів – інтерактивна графіка, яка поєднує в собі цікаві дизайнерські прийоми, які дозволяють читачу самому обирати порядок ознайомлення з новинами. Це може призвести до розділення форм журналістики: з одного боку будуть розвиватися короткі новини, які оперативно висвітлюють події у вигляді тексту та відео, оптимізовані для невеликих екранів,  з іншого – продовжать розвиватися довгі тексти.

5. 51% журналістів зізнались, що можуть зробити сюжет на основі інформації у мікроблозі, такому як Twitter чи Weibo, але тільки у випадку, якщо першоджерело їм знайоме. Якщо джерело незнайоме, то вірогідність використання цього ресурсу знижується вдвічі – до 25%. І навпаки, 59% опитаних повідомили , що отримують новини з «бесід із галузевими інсайдерами».

З усіх опитаних країн німецькі журналісти найбільше залежать від прес-релізів як головного джерела інформації, а журналісти Великобританії, США, Швеції, Росії і Китаю роблять акцент на контакті зі спікером-експертом.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Dw-akademie.de
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду