«Інтер» проти уряду

«Інтер» проти уряду

20 Грудня 2015
3005

«Інтер» проти уряду

3005
«Подробности» активно провадять політику дискредитації Кабміну, а «1+1» бореться за аеропорт «Бориспіль». Порушення стандартів інформаційної журналістики в новинах «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», 5-го каналу протягом 7–12 грудня 2015 року.
«Інтер» проти уряду
«Інтер» проти уряду

7 грудня, понеділок

«1+1» продовжує відстоювати інтереси Юрія Милобога («Самопоміч») у Кривому Розі: «Мер Кривого Рогу Юрій Вілкул змушений був тікати від розлючених добровольців. Міський голова обізвав бійців, що воювали на передовій сепаратистами. Відповідно оратору таке не пробачили. В місті досі триває протистояння. Через постійні псевдомінування тервиборчком ніяк не може провести вже призначений судом перерахунок голосів. За годину до того у мерії ледь не лінчують новообраного мера Юрія Вілкула». Впродовж усього матеріалу відчувалася заангажованість кореспондента Якова Носкова в бік Милобога. В сюжеті позиції самого Вілкула не було, хіба емоційна перепалка з Семенченком.

5 канал натомість коротко переповів події в криворізькій мерії й коротко розказав, що «під час виборів міського голови Кривого Рогу відбулись порушення, які можуть стати підставою для проведення повторних виборів. Про таке рішення тимчасової слідчої комісії, під час погоджувальної ради повідомила Оксана Сироїд віце-спікер парламенту».

«Інтер» зайняв кардинально іншу позицію й уже вкотре став на бік Вілкула. Батька лідера «Опоблоку» підтримували нардеп-опозиціонер Констянтин Павлов: «Формулировка о том, что были допущены какие-то нарушения, никакого отношения к фальсификациям не имеет. Не предоставлены все материалы, которые необходимы, чтобы комиссия сделала окончательный вывод, то решение, которое есть сегодня, оно абсолютно незаконно», та політкоментатори, близькі до екс-регіоналів – Андрій Золотарьов: «Если посмотреть оценки представителей этой следственной комиссии, совершенно очевидна политематическая мотивированость», та Сергій Биков: «И Центральная избирательная комиссия, и все суды признали, что победу одержал Вилкул в Кривом Роге. Если не дай Бог временная следственная комиссия примет решение и парламент о пересмотре результатов выборов, то это будет говорить о том, что судебная ветвь власти нивелируется в Украине». Позиції незаангажованих експертів в ефірі не пролунало.

«Україна» теж не забарилася з підтримкою Вілкула: «Не тот размах. На митинг в поддержку проигравшего кандидата в мэры Кривого Рога Юрия Милобога пришло меньше 200 человек. Хотя. Грозились вывести на главную площадь тысячи людей…». Тут же – коментар опозиціонера Костянтина Павлова.

«Інтер» підтекстом укотре критикує уряд. В ефір вийшов матеріал про те, що до нового року «цены на продукты взлетят на 15%». Далі журналіст використовує оціночні судження, кажучи: «Чтобы увидеть успехи чиновников, простым гражданам никаких отчетов не нужно. Достаточно пойти на рынок. Ценники все расскажут». Експертами в темі виступають не фахівці, а заступниці «директора точки» Ольга та продавчиня Світлана: «Наши господа не думают об обычном народе. Они думают, чтобы больше карман набить. Если доллар поднимется, поднимется всего, потому что сейчас солярка поднимается в цене, то, сюда даже довезти товар, себестоимость будет уже на 2 гривны дороже. А еще подорожала мука, сахар и крупы», а також Олександра Ковальчук – блогер та експерт аграрних ринків: «Ми прогнозуємо здорожчання цукру надалі. Ми прогнозуємо поступове здорожчання борошна. Тому зараз можна потроху робити якісь собі запаси». Інших незалежних експертів у матеріалі немає.

Наступний матеріал – також антиурядовий: «На грани выживания оставил Кабмин людей с редкими орфанными заболеваниями». Далі журналісти розповіли про громадську організацію «Орфанні захворювання України». ГО заявила: міністерство фінансів залишило фінансування хворих на рівні дворічної давнини. Коментарів Мінохоронздоров'я чи Мінфіну в сюжеті немає.

«Україна» традиційно пропіарила Гумштаб Ріната Ахметова, а «1+1» відстоював інтереси Корбана. Політика привезли до лікарні, бо нібито йому стало зле. В сюжеті канал непрозоро натякає, що електронний браслет необхідно зняти: «Наразі ще тривають діагностичні процедури. Їхнє проведення ускладнює електронний браслет, який Корбан має носити за рішенням суду до 31 грудня. Лікарі кажуть, прилад створює проблеми в роботі обладнання».

ICTV натомість піарить Олега Ляшка: «Головною метою бюджету наступного року має бути відновлення української промисловості та економіки. Про це на погоджувальній раді заявив лідер опозиційної фракції Радикальної партії Олег Ляшко. Він переконаний: у нинішній складній ситуації потрібно змінювати не склад уряду, а всю економічну політику. І роботи це має нова коаліція, яку потрібно створити в парламенті. А от дочасні вибори проводити нині не потрібно». У цьому ж випуску «Фактів» з’являється заступник голови «Радикальної партії» Віктор Галасюк. Впродовж розмови політик тільки те й робив, що доводив важливість «радикального» проекту податкового кодексу, бо «той варіант, який ми бачимо на сайті Міністерства фінансів, ми вважаємо, що це є консервація, це є економічна стагнація». Відповіді урядовців на ці закиди в ефірі нема, як і аналізу проекту від незалежних експертів. Ведуча також не намагалася ставити «радикалу» гострі питання.

А ось у випуску «1+1»  удар у бік Ігоря Кононенка з БПП: «Народний депутат від БПП Ігор Кононенко звинуватив "1+1" у інформаційній війні проти себе. І заявив, що канал нібито не дає йому змоги коментувати резонансні події, на кшталт скандалу із бійцем АТО Валентином Маньком, де фігурував Кононенко. При цьому, сам депутат свідчать численні відеодокази, вперто ігнорує спілкування із журналістами "1+1". І так само вчинив і сьогодні». Далі в сюжеті – обурення журналістів, які телефонували Кононенку з проханням про коментар та підтвердження того, що депутат відмовлявся висловитися в ефірі ТСН.

Наприкінці – корпоративний піар «Буковелю»: «Попри аномальне як для зими тепло на туристичному курорті "Буковель" першого ж дня довгоочікуваним екстрімом на схилах змогли насолодитися кілька тисяч лижників та сноубордистів. Наразі на курорті запустили тільки одну трасу, однак, щойно вдарять морози, запрацюють всі 60 кілометрів трас».

8 грудня, вівторок

«Інтер» продовжує захищати «Опоблок»: «"Оппозиционный блок" просит ОБСЕ и дипломатов Евросоюза дать оценку ситуации в Кривом Роге, которая сложилась там после выборов мера. В политсиле заявляют, что представители "Самопомощи" пытаются силой захватить власть в городе. Вот уже больше месяца Юрий Милобог не может смириться с поражением на выборах и пытается обвинить в фальсификациях избранного мэра Юрия Вилкула». Позиції «Самопомочі» в матеріалі немає.

І вкотре критикує уряд: «Очередной иск против Кабмина рассматривают в Киевском апелляционном админсуде. Подали его переселенцы с Донбасса». А в сюжеті вже традиційно серед переселенців і судів з’являється опозиціонерка Наталія Королевська: «Миграционная служба имеет право по распоряжению правительства ходить по домам и проверять живет ли он там каждые десять дней. Такие решения по отношению к гражданам своей страны мы считаем противозаконными и античеловеческими».

«Україна» традиційно розповіла про успіхи Гумштабу Ріната Ахметова.

9 грудня, середа

«Інтер» третій день поспіль критикує уряд: «В сторону Кабмина по-прежнему летят камни, оттуда по-прежнему тишина. Не менять упрощенную систему налогообложения с самого утра требуют возле парламента».

Далі ми бачимо коментар Олени Варнакової, члена союзу підприємців Чернігова, яка балотувалася від Радикальної партії: «Там уничтожают упрощенную систему налогообложения, ее как таковой нет. Многократно вырастут аренды, вырастут акцизы», і другий день поспіль в ефірі виринає Наталія Королевська: «Это налог на пенсию, это уничтожение упрощенной системы налогообложения. Это миллионы людей будут сокращены и потеряют свои рабочие места».

Після цих обвинувачень журналіст перейшов до обговорень податкового кодексу в Раді. Коментар Ігоря Кононенка з БПП одразу заперечує Юрій Бойко з «Опоблоку»:

Игорь Кононенко, народный депутат из Блока Петра Порошенко: Вчора було запропоновано, що на наступний рік не збільшується податок на прибуток - він залишається 18 %. Не збільшується до 20 % податок на доходи фізосіб і ЄСВ знижується до 20 %.

Юрий Бойко, народный депутат, глава фракции "Оппозиционный блок": Те, що трохи зменшили відсотки  насправді це корінним образом проблему не вирішує. А проблема є підтримка вітчизняного виробника. Тому ми будемо голосувати тільки за ту податкову реформу, в якій чітко буде підтримка нашого реального сектору економіки.

Позиції незалежних експертів чи хоча б депутатів з інших фракцій в сюжеті немає. Натомість у випуску «Інтера» є сумнівне дослідження центру соцдосліджень «Софія»: «Большинство украинцев недовольны работой правительства. Об этом заявили в центре социсследований "София". Опрос проводили по всем областям и в регионах Донбасса, подконтрольных власти. Опросили 2001 респондента. И вот какую оценку политическим элитам дали люди:Более 77 % опрошенных оценили работу Кабмина  "однозначно негативно" или "скорее негативно". Позитивные отзывы чуть более у 12 % респондентов. Около 6 % считают, что пока еще рано давать оценки.Еще один вопрос, который задавали респондентам: за какого кандидата в президенты они отдали бы сейчас свой голос. На первом месте  действующий глава государства  Петр Порошенко. Он набрал более 12 %. На второй позиции Юрий Бойо  почти 9 %. Третья  Юлия Тимошенко, у нее около 8 %.Валентина Романова, политолог центра социологических исследований "София": Негативна оцінка діяльності органів влади  це виклик, який однозначно не можна ігнорувати. Люди чекають конструктивних висновків за реальні результати роботи влади».

Звідки в каналу ці цифри – невідомо. Останнє дослідження, розміщене на офіційній сторінці центру, датоване травнем цього року. І там немає жодної цифри з цієї новини чи хоча б подібного питання. Те саме стосується і попередніх досліджень центру, проведених ще у 2014 році.

А ось на «Україні» гостем студії став керівник фракції «Народний фронт» Максим Бурбак. Питання ведучої були дивними. Спершу вона запитала, як в країні змінилося ставлення до Саакашвілі. Бурбак почав активно дискредитовувати політика: «Замість того, щоб займатися господаркою Одещини, Михаїл Саакашвілі не виходить з телеефірів, замість того, що, якщо є якесь факти корупції, подавати заяви в правоохоронні органи, огульно все висказується в прямих ефірах, на ток-шоу. А по-друге, де та робота, яку очікують наші громадяни? До речі, сьогодні на комітеті ми заслуховували інформацію Державної служби України в справах ветеранів війни та учасників АТО, де було стан виконання програми щодо закупівлі житла особам, які втратили кінцівки, нижні кінцівки в АТО. На Одеську область 9 липня цього року було виділено понад 1,5 мільйони гривень, для закупівлі квартири. Станом на цей день не куплено нічого». Питання ведучої теж гострими не були.

«Подробности» також продовжують відстоювати інтереси Вілкула в Кривому Розі: «Происходящее в Кривом Роге оппозиционеры расценивают как игнорирование украинских законов и принципов демократии. Напомню, вот уже которую неделю представители "Самопомочи" безуспешно пытаются опротестовать результаты выборов городского головы». Експертом у темі виступає опозиціонер Дмитро Шпенов: «ЦИК четко говорит, что 2 декабря заканчивается избирательный процесс и размещает на своем сайте информацию о том, что Юрий Григорьевич Вилкул победил. После этого проходит несколько судебных процессов и выносится решение первой инстанции, оно подтверждается апелляционным судом, которое не подлежит обжалованию и где четко установлено, что результаты выборов законны». Звісно, жодних коментарів незалежних експертів, як і позиції конкурентів Вілкула, в матеріалі немає.

Натомість на «1+1»  чергова критика щодо призначення нового керівника аеропорту «Бориспіль»: «Іноземні експерти, яких запросили до номінаційної комісії, твердять: їхніми голосами знехтували. Зі свого боку депутати антикорупційного комітету готують запити до компетентних органів з наміром розібратися, як і чому Юрій Солочнук, до якого висувалися надто багато претензій, потрапив у фінал конкурсу і претендує на стратегічно важливу посаду». Коментарів самої комісії немає, натомість є припущення близького до Ігоря Коломойського нардепа Віктора Чумака: «Лобіювання своїх людей скоріше за все аб урядовцями, або іншими офіційними особами».

«Україна» стабільно прорекламувала Гумштаб Ахметова.

10 грудня, четвер

«1+1» піарить близького до Ігоря Коломойського чинного мера Дніпропетровська Бориса Філатова. Журналісти «ТСН» обурюються: мовляв, недобудована станція метро в Дніпропетровську в жахливому стані, мерія домовилась з ЄБРР про початок будівництва, але державне підприємство «Дніпрометробуд» «можуть приватизувати, а це, певні у мерії, може поставити під загрози інвестиції в підземку». Далі ми бачимо коментар самого Філатова: «Это компания, которая обладает уникальными подъемными механизмами, механизмами, которые позволяют откачивать воду из недостроенного метро и фактически является ключом к днепропетровскому метрополітену». Після припущення Філатова – оціночні судження кореспондента: «Тобто приватні власники зможуть диктувати свої умови, як метрополітену, так і підряднику будівництва, адже альтернативи у них не буде або вона буде надто дорогою. Обов'язковою вимогою для інвестицій є і безперешкодний доступ до об'єктів будівництва». Також в ефірі – обурення працівників «Дніпрометробуду» і звинувачення в бік Білоуса, якому висловитись не дали.

5 канал тим часом піарить гаранта: «Петро Порошенко подякував СБУ за ефективно проведену спецоперацію із знешкодження диверсійної групи. Голова держави доручив подбати про родину загиблого, у якого залишилося двоє маленьких дітей». Ідентичний сюжет вийшов і на «Україні», «UA: Першому» та ICTV, який у цьому ж випуску додав ще дві заяви гаранта, які не мають гострої суспільної резонансності: «Петро Порошенко незадоволений результатами боротьби з корупцією в Україні. Про це президент заявив сьогодні на засіданні нацради з питань антикорупційної політики» (аналогічна заява вийшла на «Україні»), «Петро Порошенко доручив СБУ перевірити інформацію про вкрадені в голландському музеї картини: чи дійсно вони зараз на сході України» (ця ж інформація вийшла в на «UA: Першому»).

«Інтер» не припиняє відстоювати Вілкула в Кривому Розі: канал у сюжет про Раду недоречно впхав коментар опозиціонера Костянтина Павлова: «Хочу сказать ,что парламент, который 5 раз не проголосовал за антиконституционный закон об отмене выборов в Кривом Роге, по сути доказал, что закон и верховенство права в Украине гораздо выше, чем личные амбиции господина Садового».

У цьому ж випуску «Подробностей» – ще один матеріал на захист екс-регіоналів: «В Одессе на сессию собрались депутаты облсовета. Утвердили регламент и дали согласие на досрочное прекращение полномочий представителя "Оппозиционного блока" Николая Скорика как депутата облсовета. (…) Абсолютное же большинство должностей в комиссиях разделили между собой БПП и "Доверяй делам". Хотя по численности эти фракции меньше, чем "Оппозиционный блок". Председатель облсовета ничего крамольного в этом не видит». У матеріалі немає ні позиції інших депутатів, ні голови облради.  

Також «Інтер» другий день поспіль піарить політтехнолога, близького до «Опоблоку», Андрія Єрмолаєва: «Как восстановить Донбасс? Эту тему обсуждали на форуме в Киеве. Политики, политологи и общественники считают: необходимо наладить диалог. Создать новые переговорные форматы. Например, между Украиной и Россией на уровне президентов или премьеров. Или между украинской властью и лидерами самопровозглашенных ДНР и ЛНР». Далі в ефірі – коментар самого Єрмолаєва, який очолює інститут стратегічних досліджень «Нова Україна». Він пропонує: «Змінити наприклад республіканський статус проголошених "ДНР" і "ЛНР" на можливі автономні республіки. І це потрібно потім регулювання на рівні Конституції…». У цьому ж матеріалі свою позицію висловив ще один політтехнолог, близький до «Опоблоку», Руслан Бортник.

«Україна» тим часом пропіарила міністра юстиції Павла Петренка: «Я б хотів розповісти те, що зроблено, і те, що ще планується роботи. Насправді, дійсно, українці вже хочуть чути результатів, а не якихось прожектів і планів. Те, що зроблено за 12 місяців Міністерством юстиції, це озвучувалось сьогодні на звіті. Перше і саме основне – це те, що ми рухаємося від дебюрократизації тих послуг, які надавались Мін'юстом…».

Також «События» пропіарили Гумштаб Ахметова: «Мать-одиночка в отчаянии обратилась за помощью в Гуманитарный штаб Рината Ахметова», і ще декілька компаній Ахметова: «О своих проблемах рассказать министрам пришли более 200 экспортеров. Одна из наболевших - возмещение НДС. Едва ли не более всех страдают металурги».

Серед коментаторів – директор по збуду «Запоріжсталі» Ахметова Володимир Коломієць: «На сегодня у нас просроченный долг по возмещению более 500 миллионов гривен. Это вымывание оборотного капитала. Соответственно, мы не можем думать о развитии, о конкурентной возможности продвижения продукции на рынке. И вцелом оплачивать даже те тарифы, которые у нас есть», і президент «Металургпрому» Олександр Каленков: «По нашим расчетам, если пошлина будет поднята временно, хотя бы на несколько лет, до 50 евро, это позволит сбалансировать рынок, и даст возможность обеспечить полностью сырьем наши металлургические предприятия». При цьому в ефірі не було коментарів незалежних експертів чи хоча б профільного міністра.

У цьому ж випуску «України» – підтекстова критика уряду: «Буковине сельского населения больше половины. Люди тоже боятся: если льготы отменят, налоговая нагрузка возрастет в 4 раза. Мелкий и средний бизнес уйдет в тень». Далі в сюжеті – протексти проти збільшення податків по Україні і жодного коментаря профільного міністра чи урядовця.

Те саме стосується наступного матеріалу: «Шахтерский протест. В Павлограде к зданию горисполкома на митинг вышли более тысячи горняков. Требовали отменить новый Трудовой кодекс, налог на шахтерские пенсии и повысить зарплаты с учетом инфляции. Кроме того, горняки выступают против закупок угля в ЮАР, когда украинский антрацит остается на складах. Если эти требования не выполнят, шахтеры готовы ехать на протест в Киев».

11 грудня, п’ятниця

«Інтер» продовжує дискредитовувати уряд. У сюжеті про перспективи Кабміну на 2016 рік – коментарі політтехнологів, близьких до «Опоблоку», Віталія Бали: «Те, що звіт не відбувся можна пов'язати з прийняттям голосування за бюджет. Погоджуюся з думкою голови фракції БПП Юрієм Луценко,що саме після голосування за бюджет треба заслухати звіт уряду і приймати вже тоді рішення кадрові. Є дуже хороші зараз гачок чи інструмент для того, щоб затягнути голосування по бюджету,щоб затягнути голосування напередодні нового року, щоб не звітувати», Руслана Бортника: «Этот отчет должен бы быть представлен в парламент за 15 дней, должен быть рассмотрен в комитетах, этого всего сегодня не произошло. Программа деятельности – это более 50 запланированных правительством реформ. Я сидел и считал, насчитал таких реформ три. Где же остальные 47? Формальный отчет, за ним скорее всего последует отставка. Нет преемника, который способен набрать 226 голосов в парламенте и пользовался бы доверием у западных партнеров» та Вадима Карасьова: «Поскольку это не полноценный отчет, можно и дальше угрожать отставкой премьера. Отставка не будет проголосована. Поскольку Яценюк и НФ – это ключевые компоненты нынешней коалиционной конструкции». Їхні коментарі не були навіть збалансовані думкою інших незаангажованих експертів.

«Україна» натомість для критики уряду запросила голову незалежної профспілки гірняків Михайла Волинця. Впродовж розмови видно заангажованість самої ведучої:

«Ведущая: В правительстве уверяют, что деньги нужны на ремонт подвижного состава. Он на 90 % изношен. Но не будет ремонта, перевозки даже вообще остановятся. Это же тоже не выход.

Михаил Волынец, глава Независимого профсоюза горняков: Понимаете в чем дело? На счетах "Укрзалізниці" находится сейчас больше 3 миллиардов денег. Почему они не покупают подвижной состав, локомотивы и так далее? Просто компанию готовят к приватизации, создают льготные условия. Для кого? У меня вопрос  для кого? И почему за счет шахтеров? Почему за счет добычтчиков железной руды? У нас членские организации там. Вчера бастовали шахтеры и митинговали в Кривом Роге».

Його слова знову ж таки не були збалансовані позицією незалежних експертів.

Також «Інтер» піарить новостворену партію з частини «Правого сектора» і вкотре критикує Корбана: «У партии "Укроп" появился конкурент. Новую патриотическую партию "Единый союз патриотов Украины" в Минюсте зарегистрируют уже на следующей неделе.Об этом сегодня журналистам сообщил замкомандира "Правого сектора"  Валентин Манько. По его словам, партия будет оппозиционной, основные задачи  борьба с коррупцией и защита малого и среднего бизнеса. Кроме этого, Манько, который в свое время был замкомбата "Днепр-1", рассказал, что адвокаты Корбана и сам лидер Укропа оказывают на него давление. Требуют взять на себя ответственность за расхищение фонда. Напомню, это  одно из обвинений в адрес Корбана». Відповіді Корбана на закиди в матеріалі немає.

Зате на «Україні» є піар-матеріал про Гумштаб Ахметова.

12 грудня, субота

«1+1» не відступає і далі критикує вибори директора аеропорту «Бориспіль»: «Міністр економіки і торгівлі України Айварас Абромавичус каже про тиск на номінаційну комісію з призначення керівника аеропорту Бориспіль, членом якої він є. Щоправда конкретної відповіді на запитання хто саме тисне, міністр не дає. Що ж стосується кандидатури Юрія Солончука, який конкурс виграв, він за нього не голосував, адже той не відповідає вимогам само Абромавичуса. Серед головних критеріїв він виділяє людей без досвіду роботи на керівних посадах в державних компаніях часів Януковича і раніше. Як відомо Солончук вже був директором аеропорту "Бориспіль", а за результатами його діяльності в 2008-му контрольно-ревізійне правління склало акт, де описані значні махінації з майном аеропорту. А за часів Януковича Солончук керував аеропортом у Сімферополі». Балансу думок тут вкотре немає.

Також в ефірі «ТСН» – піар Порошенка: «Безвізовий режим для України і санкції для Росії вже днями сподівається привезти з Брюсселя президент Порошенко. Про це він заявив на з'їзді депутатів місцевих рад свого блоку». Ідентична заява гаранта вийшла на «Інтері», ICTV та «Україні».

Не оминув «1+1» увагою і Юлію Тимошенко: «Лідерка БЮТ зібрала в Києві 10 тисяч сільських голів, очільників міських рад та депутатів. На сцені співали, танцювали і приймали дарунки від самої Тимошенко. А та дякувала за високі результати на місцевих виборах і пишалася – тепер вона очільниця партії, яка майже наздогнала президентську політсилу». Про БЮТ також розповіли «Інтер», ICTV.

Натомість «Інтер» піарить Опоблоку: «Партия "Оппозиционный блок" считает инцидент между премьер-министром Арсением Яценюком и депутатом Олегом Барной продемонстрировал отсутствие коалиции в Верховной Раде. Об этом говорится в заявлении на сайте партии. По мнению оппозиционеров, коалиция окончательно исчерпала себя, опозорив Украину во всем мире. И единственный выход для страны это роспуск парламента».

А ось «Україна» піарить Олега Ляшка. Питання ведучої були м’якими для гостя:

«Ведущая: В четверг правительство утвердило проект Налогового кодекса и бюджета. Вы резко раскритиковали документы. У вас есть идеи получше?

Олег Ляшко, лидер Радикальной партии: Уряд і влада пропонує парламентська більшість залишити податок на пенсії. Залишити податок на депозити, підняти податок на Фонд заробітної плати. Цілий ряд інших податків. Ми навпаки пропонуємо. Ми зареєстрували в парламенті альтернативний законопроект. Там з понад сто депутатів підписалися, у тому числі депутати від "Радикальної партії", де ми пропонуємо радикальне зниження податків».

Також в ефірі каналу – піар Ахметова: «Оксана говорит – помощь Рината Ахметова спасает семью от голода. Это продукты и детское питание».

ВИСНОВКИ

Варто зазначити, що центральні телеканали якісно та оперативно розповіли про приїзд Байдена в Україну і не викривлено передали його заяви. Однак бракувало коментарів незалежних експертів, які змогли би розтлумачити посили американського віце-президента.

Втім, канали порушували професійні стандарти в інших темах, які стосувалися політичних «улюбленців» каналів. До прикладу, «Інтер» щодня впродовж тижня всіляко дискредитовували уряд, а «1+1» боровся за аеропорт «Бориспіль».

Загалом упродовж тижня ми нарахували 45 матеріалів із ознаками замовності. Лідером досі залишається «Інтер» (17), за ним «Україна»(15), «1+1» (8) та ICTV (5). 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Скрін-шот Подробности
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3005
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду