«Інтер» та «Україна» — вкотре лідери порушень. Моніторинг теленовин за 18–23 квітня 2016 року

«Інтер» та «Україна» — вкотре лідери порушень. Моніторинг теленовин за 18–23 квітня 2016 року

1 Травня 2016
2236

«Інтер» та «Україна» — вкотре лідери порушень. Моніторинг теленовин за 18–23 квітня 2016 року

2236
Група каналів Фірташа-Льовочкіна продовжує використовувати медіамайданчики для трансляції меседжів та відстоювання інтересів власників. Порушення стандартів інформаційної журналістики в новинах «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», «UA: Першого», 5-го каналу впродовж 18–23 квітня 2016 року.
«Інтер» та «Україна» — вкотре лідери порушень. Моніторинг теленовин за 18–23 квітня 2016 року
«Інтер» та «Україна» — вкотре лідери порушень. Моніторинг теленовин за 18–23 квітня 2016 року

18 квітня, понеділок

Радикальна партія та «Батьківщина» обурені: мовляв, голосування щодо призначення уряду Гройсмана незаконне. Пояснення, чому незаконне, у телеканалів різне.

«1+1»: «Під час нього (голосування. — І.А.) в загальну постанову про персональний склад уряду включили і міністрів із президентської квоти — оборони і закордонних справ — хоча їхні кандидатури мали б розглядати окремо».

Те ж саме повідомили «Інтер» та «Україна».

5 канал висловлює іншу версію «Олег Ляшко хоче звернутися до Вищого адміністративного суду, каже, що постанову щодо нового Прем'єр-міністра внесли голови фракцій, а не Президент, як того вимагає Конституція».

Нечіткі пояснення дали й «Факти». До того ж, канали ретранслювали заяви політиків, однак розібратися й перевірити звинувачення Ляшка й Тимошенко щодо конституційності голосування так ніхто і не спромігся.

Зате «Інтер» встиг підколоти на цій темі радикалів і «Батьківщину»: «Кто понесет ответственность за работу предыдущего правительства — ответ не прозвучал. Три фракции из бывшей коалиции умывают руки — мы в оппозиции».

І не забув пропіарити «Опозиційний блок»: «Саме цей уряд практично зруйнував економіку і скасовувати постанову, згідно з яким його діяльність визнана незадовільною — з нашої точки зору це лицемірство, — обурювався Юрій Бойко. — І ми за це голосувати не можемо. Друга причина, що новий уряд, який був сформований під килимом і кулуарним домовленостям він має представників тільки однієї частини України. Через дві години після призначення уряду була представлена програма дій уряду, це означає, що або в уряд зібрали всіх геніїв країни або інша причина — це недовіра до правлячої коаліції, точніше, їх залишків і спроби проштовхнути програму, будь-яким чином отримавши імунітет».

«Україна» теж подала в ефір обвинувачення Юрія Бойка, однак збалансувала їх коментарем першого віце-прем’єра Степана Кубіва.

Далі у випуску «Подробностей» — ще одне обурення екс-регіоналів: «Оппозиция сегодня есть только одна и называется она Оппозиционный блок, — так намерение одной части Европейской коалиции подать в суд на вторую прокомментировал нардеп от "Оппозиционного блока" Вадим Рабинович».

Також цього дня в Харкові проходив антикризовий форум, організований екс-регіоналами. Трактування цієї події в центральних каналів кардинально відрізнялося.

ICTVпобачив у з’їзді вихід із кризи: «Нова Конституція, двопалатний парламент та децентралізація — такі головні шляхи виходу з кризи бачать представники опозиційного уряду, які сьогодні зібралися у Харкові на антикризовий форум». Те саме побачила «Україна».

Зате 5 канал побачив іншу картину. Ведучий не шкодував оціночного в’їдливого сарказму в бік «Опоблоку» і підтримав протестувальників, назвавши їх «проукраїнськими»: «Після так званого "з'їзду" опозиційного уряду сталася бійка. Шторхалися учасники так званого "Антикризового форуму" опозиційного уряду і проукраїнські активісти. Екс-регіонали, крізь кордон поліції, спробували швидко позаскакувати до своїх автомобілів». «ТСН» «1+1» та «Новини» «UA: Першого» побачили ту ж картину, однак подали її нейтрально, без підколів у бік організаторів форуму.

«Інтер» продовжує псувати репутацію Віталієві Каську: «Сегодня Касько вручили третью повестку. В четверг его ждет очередной допрос — уже по новому делу. На этот раз ГПУ расследует злоупотребление служебными полномочиями во время подачи заявлений об участии Украины в судебном процессе по иску Януковича и его сыновей к Совету ЕС — относительно введения санкций». Тут журналісти маніпулюють, оскільки замовчують той факт, що Касько у названій справі проходить як свідок, а не обвинувачений. А зі слів ведучої виходить, що це вже третя справа, в якій він нібито порушив закон. Ці враження підтверджують наступні «нагадування» каналу: «Напомню, ГПУ также подозревает Касько в незаконной приватизации служебной квартиры. Следствие по этому делу продолжается». Звісно, жодних коментарів Каська немає.

Також «Подробности» продовжують протестувати проти перейменування Кіровограда. Цього разу вони посилаються на соцопитування соціологічної групи «Рейтинг», згідно з яким мешканці міста проти перейменування. Чому — в сюжеті не пояснено, зате є обурені коментарі жителів міста. Наприклад, пані Валентини, яка хоче змінити назву міста на Єлисаветград на честь Єлисавети. Радянську назву хоче змінити на російську імперську. Однак у матеріалі це сприймається як щось цілком прийнятне. В сюжеті не наводяться аргументи за перейменування міста в Кропивницький, згідно з рішенням Комітету ВП з державного будівництва.

Також «Інтер» піарить свого власника Дмитра Фірташа: «Официально машины передадут в пятницу в день города. Но это не все, чем готов помогать завод в социальной сфере. Глава Федерации работодателей Украины Дмитрий Фирташ убежден, что бизнес должен помогать городам, в которых ведет свою деятельность. Несмотря на сложную экономическую ситуацию».

Далі у випуску — піар ще й нардепа Сергія Капліна, який критикує проект закону Трудового кодексу й заодно вимагає дострокових виборів: «Есть белые пятна в Кодексе, он необоснованно громоздок, он не содержателен у нас ни во что не ставят профсоюзы и работодателей, у нас людей труда сделали рабами и до того момента, пока эти вопросы не будут решены — попытки писать новые законы — это тщетные попытки. Стране нужны выборы, стране нужен новый парламент».

Також цього дня «Інтер» вкотре вирішив ударити по Андрію Садовому. Нагадаю, минулого тижня його обвинувачували в тому, що нібито завдяки його команді Україна зганьбилася, не виплативши Міжнародній шаховій федерації всіх коштів за проведення фіналу чемпіонату світу, а Марія Музичук не отримає свого гонорару як фіналістка змагань. Однак ані тоді, ані тепер «Подробности» не довели, що ці кошти повинен був виплатити саме львівський бюджет. Усі звинувачення каналу ґрунтувалися на словах Української шахової федерації. Тепер же ведуча каже, що України вже немає в списку боржників, і натяками «підказує», хто винен у конфлікті: «В интернете появилась информация, что Львов задолжал ФИДЕ за проведение Чемпионата мира среди женщин. после разгоревшегося скандала в прессе сегодня Садовой — снова в Фейсбуке — написал "проблемы с ФИДЕ решили».

«Україна» тим часом бореться за свій серіал «Не зарікайся», який викликав спершу хвилю обурень у соцмережах, які переросли в широку дискусію в медіа. Сварка почалася через 66-ту серію, яка нібито транслює проросійські меседжі й вихваляє бойовиків. «Україна» одразу назвала обурення в соцмережах інформаційною атакою на канал. На підтвердження дає лише слова режисера серіалу та його автора сценарію. І пікнути не дають противникам «мила», зате стверджують, що серіал підтримали шеф-редактор «Детектора медіа» Наталія Лигачова, голова Незалежної медіапрофспілки Юрій Луканов, а також оглядач «Детектора» Отар Довженко. Насправді це не так. Цього дня у своїй сторінці у Фейсбуку Наталія Лигачова написала: «Меня же в сериале про-прежнему напрягает серьезно только одно: продакт плейсмент гуманитарки Рината Ахметова:):). Вот это точно моветон, хотя и нет нарушения закона». Чи є тут слова підтримки серіалу, питання риторичне. Те саме стосується і згадки про Отара Довженка. Він висловився за те, що не можна оцінювати окремо взяту 66-ту серію. Сам новинний матеріал про серіал він згодом назвав лайном, оскільки окрім проросійських, у «милі» є ще й інші політичні підтексти. Юрій Луканов глянув десяток серій і написав колонку, в якій не вбачає приводів для «зради» і заборони серіалу, однак також висловлює і претензії до художнього змісту і проахметівського ухилу стрічки.

Не забула «Україна» і про два сюжети в честь Гумштабу того ж Ахметова.

19 квітня, вівторок

Скандал навколо мера Вишгорода, який нібито мав отримати хабар у мільйон гривень, набирає обертів. Частина містян протестують, називаючи його невинним, прокурори наполягають на протилежному. Журналісти розкопали, що мер у 90-х нібито сидів за ґратами. «Подробности» використали ситуацію, щоб дискредитувати партію «Воля»: «К слову, баллотировался в мэры Момот от партии "Воля". Ее основатели — нынче нардепы Юрий Деревянко, Егор Соболев и Виктория Сюмар. Нардеп от "Народного фронта" уже успела откреститься от скандального градоначальника, а Соболев на наши звонки не отвечает. Миллион евро — это, пожалуй, самая крупная взятка в истории Украины». Підтекстом журналісти натякають, що мер винен, хоча провина досі недоведена.

Також «Інтер» продовжує ретранслювати меседжі «Опоблоку» в сюжеті про Раду, перевантажуючи матеріал їхніми коментарями:

«Юрий Бойко, глава фракции "Оппозиционный блок": В Україні повністю відсутній контроль влади. За останні два роки це призвело до економічної катастрофи. Тому що влада не підзвітна і непідконтрольна нікому. Саме тому уряд Яценюка пішов ні з ганьбою, а з "подякою" від частини депутатів за роботу. Якщо опозиція не отримає важелів контролю, то з новим урядом ситуація буде ще більш катастрофічною.

Сергей Левочкин, народный депутат из фракции "Оппозиционный блок": Мы требуем, чтобы в повестке дня стояли законы, которые позволят изменить политику в отношении промышленности, необходимо сейчас сосредоточить внимание на создании рабочих мест, на повышении реальных заработных плат. Кроме того, мы требуем снижения до 7 % НДС на социально-важные продукты, такие, как хлеб».

ICTV натомість переймає естафету від каналу «України», «захищаючи» металобрухт від експорту: «Якщо не звернути уваги на критичну ситуацію з нестачею брухту нині, завтра проблема переросте в загрозу національній безпеці. Металургійні підприємства зупиняться, а без роботи залишаться сотні тисяч людей. Держава недоотримає мільярди гривень прибутку. Одночасно постраждає й обороноздатність країни. Адже вітчизняний метал вкрай потрібен для зміцнення українського війська. Про це вкотре нагадують новому керівництву парламенту та уряду металурги. І просять Верховну Раду якнайшвидше ухвалити законопроекти, спрямовані на порятунок стратегічної галузі».

«Україна» піарить Олега Ляшка: «Ограничить аптечную наценку 10 процентами, а медобследование и ежемесячный набор основных лекарств для пенсионеров сделать бесплатными — такие законопроекты лидер Радикальной партии Олег Ляшко представил с трибуны Верховной Рады. Политик призывает пересмотреть бюджет и не экономить на социально незащищенных категориях населения», — і не забуває про Гумштаб Ахметова.

Петро Порошенко говорив телефоном із Надією Савченко й Володимиром Путіним. Після діалогу з останнім «ТСН» передає, що гарант «заявляє: шанси на звільнення Савченко зросли в рази». Що це означає і чим вимірюється?

5 канал тим часом продовжує оціночно героїзувати солдатів: «Навіть в умовах артобстрілів вони діють вправно та злагоджено, за будь-яких умов готові зупинити прорив ворога».

20 квітня, середа

«Iнтер» піарить Борислава Березу в сюжеті про незаконну київську забудову: «На сегодняшний день у застройщика есть часть просроченных документов и никаких разрешающих ему проводить строительные работы, — переконує Береза. — Кроме того, там появились титушки, а милиция стоит и смотрит». Звісно, коментарів поліції немає. Як і пояснення, який стосунок до забудови має нардеп. Інші канали в своїх матеріалах про цю забудову Березу й не згадали. Натомість «Факти» в сюжеті про цього ж забудовника піарить Віталія Кличка: «Я впевнений, без емоцій ми повинні підходити до цього питання, пояснювати людям, яка соціальна інфраструктура, що там буде відбуватися, — казав мер. — Повинні розуміти один одного і в діалозі вирішувати всі проблеми, ні в якому разі фізичним протистоянням. І тому дав завдання фірмі, яка там будує, і поліції, щоб ні в якому разі ніякого фізичного протистояння не було». Тобто мер міста Києва дав завдання забудовнику, якого звинувачують у незаконних діях?

Не забувають «Подробности» («Інтер») і давати беззмістовні коментарі «Опоблоку» в сюжетах про Раду: «Хотя мы в жесткой оппозиции к сегодняшней власти — то, что касается людей, мы поддерживаем, — каже Юрій Бойко. — Повестка дня абсолютно сегодня пустая, поскольку нет экономических законов из-за отзыва их правительством. И считаю, что если не будет экономических законов, то парламент и дальше будет катиться в пропасть, и наша позиция неизменна: парламент, который не работает для людей — он обречен, и нас ждут перевыборы».

Також «Інтер» пропіарив гаранта: «Президент Порошенко поблагодарил Еврокомиссию за решение, которое, по его словам, еще больше сближает украинцев с европейской семьей и подчеркнул, что лично для него "это был долгий путь тяжелой дипломатической и внутриполитической работы"», і його дружину, яка прийшла на «Книжковий Арсенал»: «Я теж прийшла сюди з дітьми з особливими потребами, які так потребують сьогодні соціалізації в українському суспільстві і я сподіваюся, що завдяки «Книжковому Арсеналу» буде відбуватися інтеграція таких дітей в українське суспільство».

Інші канали — «Україна», СТБ, ICTV — взагалі дали в ефір промову Порошенка.

«Україна» не припиняє піарити Олега Ляшка: «Вернуть чернобыльцам ряд льгот, в том числе на лечение, предложил с трибуны Верховной Рады лидер Радикальной партии Олег Ляшко. По его словам, сейчас ликвидаторам аварии на атомной станции часто не хватает средств даже на самую необходимую медпомощь».

ICTV продовжує лобіювати інтереси металургів, не надаючи іншої думки: «Сьогодні очільники найбільших промислових міст звернулися до Верховної Ради з проханням якнайшвидше ухвалити законопроекти, які врятують металургійну галузь, зокрема підвищити мита на експорт. Адже нині через вивезення брухту за кордон підприємствам його не вистачає і вони зупиняють роботу. Профільний комітет парламенту вже відреагував на заклик і запевнив, що посприяє ухваленню законів».

Те саме робить  «Україна», однак з іншими «експертами». На відміну від «Фактів», тут уже немає «незалежних політичних експертів» і членів різних політсил, а є лише коментарі проахметівських людей: гендиректора «Запоріжсталі», яка належить Ахметову, Ростислава Шурми, гендиректора МК імені Ілліча, яка теж у власності олігарха, Юрія Зінченка. Для підсилення ефекту в студію каналу запросили опозиціонера Володимира Гусака: «Прийнято рішення і ми сподіваємося, що цей закон якнайскоріше буде винесений до сесійної зали, прийнятий і набуде чинності». Зачепили й питання «місткості опозиції»:

«Ведущая: Оппозиции в ВР прибыло. Радикальная партия, "Батькивщина", "Самопомощь". Не тесно ли вам всем вместе?

Владимир Гусак, народный депутат, "Оппозиционный блок": "Опозиційний блок" є єдиною справжньою опозицією. Ми не дали жодного голосу ані за призначення нового уряду, а ні за, безперечно, незрозумілу постанову, якою була скасована попередня постанова ВР про те, що робота Кабміну, за якого в Україні виробництво впало на 10%, була визнана незадовільною. І зрозуміло, що зараз ті партії, які раніше входили в коаліцію, які несуть відповідальність і за зниження виробництва, і за падіння курсу гривні в 3 рази. І головне, за різке зниження рівня життя людей — вони зараз намагаються... комусь не вистачило якихось посад, комусь не вистачило доступу до корупційних потоків, хтось намагається врятувати своє політичне майбутнє, прикидаючись зараз опозицією. Але я думаю, все це не дуже серйозно і українці дуже добре розберуться — хто є справжньою опозицією, а хто ні».

Не забуває канал і про традиційний сюжет на честь Гумштабу Ахметова.

«1+1» — єдиний із каналів, який розповів про обшуки у віденському будинку олігарха Дмитра Фірташа: «Про це в Твіттері повідомив посол України в Австрії Олександр Щерба. За його словами, обшук тривав три години і відбувся за запитом Німеччини. Фірташа затримали у Відні торік у березні на запит Сполучених Штатів. Ті звинувачують його в підкупі індійських чиновників заради видобутку в Індії титану, а також у створені злочинного угрупування».

21 квітня, четвер

«1+1» подав в ефір не зовсім доречний сюжет про розмову Порошенка з Патріархом Румунської православної церкви: «Патріарх Румунської православної церкви Даніель підтримав пропозицію президента Петра Порошенка. Про це український керманич розповів після зустрічі з вищим духівництвом. Співрозмовники відзначили — і в Україні, і в Румунії церква має високий рівень довіри населення і є важливим чинником суспільного життя країни».

Насправді важливою у візиті гаранта до Румунії була інша новина: «Україна і Румунія підписали угоду про спільне патрулювання кордону між двома країнами. Це дасть змогу ефективніше протидіяти корупції, контрабанді і нелегальній міграції» (UA:Перший). Про неї також розповіли 5 канал, СТБ, «Інтер», ICTV.

«ТСН» відстоює інтереси чинного керівника аеропорту «Бориспіль». Спершу Олександр Куликовський із маловідомої організації «Всеукраїнська люстрація» обурився: «Пакетним голосуванням хотіли призначити ще і генерального директора аеропорту "Бориспіль" Юрія Солончука, але ми знаємо, що і прем'єр-міністр, і зокрема міністр інфраструктури Омелян, вони проти цього призначення». Далі — коментар політичного аналітика Олексія Беловола: «Человек, который выиграл этот конкурс, и которого должны были назначить, он в этой системе давно. А я не верю, что люди, которые давно в системе, могут в нее принести что-то новое». Однак який стосунок до призначення керівника аеропорту має політичний аналітик? До того ж, його коментар базується на «вірю-не вірю». Пік сюжету — слова експерта з авіації Олександра Ланецького, який захищає теперішнього керівника летовища: «Нужно ли проводить отдельный конкурс? Я думаю, что нужно, но для этого надо определиться с задачами руководителя, потом проводить отдельный конкурс. И возможно, что тот руководитель, который сейчас руководит, вполне заслуживает, чтобы его просто утвердили». Теперішнім керівником аеропорту є пан Дихне, якого пов’язують з Ігорем Коломойським і його компанією «МАУ».

«Інтер» продовжує піарити Борислава Березу у сюжетах про незаконних забудовників «Еліта-центр»: «На самом деле это никто иные, как наемники, нанятые фактически застройщиком для того, чтобы завести свою технику», — переконував нардеп, вказуючи на нібито охоронців будівництва.

І знову «Подробности» забагато уваги приділяють опозиціонерам. Цього разу дали великий коментар Сергія Льовочкіна: «Парламент должен заниматься решением социальных вопросов, вопросом медицины, создания рабочих мест, а не делить портфели. Мы видим, что у коалиции нет потенциала голосовать за изменения в закон о прокуратуре, который бы открыл возможность для наиболее вероятного кандидату возглавить прокуратуру. Но в то же время коалиция не делает ничего, чтобы облегчало жизнь людям. Коалиция не имеет программы, они не имеют 226 голосов для того, чтобы поддерживать правительственные законопроекты».

Не забуває і про піар нардепа Сергія Капліна, який взявся критикувати Павла Петренка: «Петренко, який всупереч відповідним указом президента, чинного законодавства, буквально вліз між Європою і Януковичем по списку санкцій справах привів до того, що Україна буде змушена після поразки в цій суперечці заплатити майже 7 млн гривень мита. Це абсолютна безвідповідальність і непрофесіоналізм. Другий член команди Яценюка — Пишний — його однокласник. Дозволив собі разом зі своєю командою, зокрема депутатами, за державний рахунок, за рахунок звичайних громадян, злітати на футбол. Така подорож коштувала 500 000 гривень, півмільйона гривень». Звісно, коментарів обвинувачених немає.

Є у випуску «Інтера» й дискредитація компанії Коломойського: «"Приватбанк" попал на четверть миллиона гривен. Именно на такую сумму финучреждение оштрафовал Антимонопольный комитет Украины. В сообщении пресс-службы ведомства значится, что это — цена за два нарушения конкурентного законодательства. Банк не предоставил информацию по требованию председателя Комитета в установленные им сроки», «Потерять, и гораздо больше, могут и основатели группы "Приват". Российская компания "Татнефть" в марте подала иск в английский суд на нескольких бизнесменов Украины. В нем фигурируют Игорь Коломойский, Геннадий Боголюбов и Павел Овчаренко». Звісно, жодного коментаря представників групи «Приват» немає.

ICTV тим часом святкує перемогу: «Верховна Рада сьогодні нарешті ухвалила закон, який врятує металургійну галузь. Збільшили експортне мито на брухт з 10 до 30 євро. Таким чином, в Україні залишиться більше сировини для виплавки металу. Нині від цього залежить не лише успішність промисловості, а й національна безпека України».

Аналогічний матеріал побачили і глядачі «України».

Також в ефірі «Фактів» — реклама ахматівського «ДТЕКу»: «Загалом за три роки енергетичний холдинг "ДТЕК", що є на сьогодні найбільшим приватним інвестором в нафтогазовій галузі, вклав у сейсмологічну розвідку та буріння свердловини поряд два мільярди гривень. І лише торік компанія "Нафтогазвидобування", що входить до холдингу, видобула майже 1,5 кубометрів газу. Інвестори впевнені, що за сприятливих умов для розвитку вітчизняного газовидобування і за рахунок сучасних технологій Україна вже кілька років зможе повністю відмовитися від імпортного "блакитного палива"». Ідентичний сюжет вийшов на «Україні».

А на додачу «Факти» ще й клуб мерів розхвалили, зорганізований партією «Наш край»: «Мета клубу мерів — надавати практичну допомогу керівникам міст і посадовцям міських рад. Серед його засновників — представники партії "Наш край" Олександр Мазурчак, який десять років був головою Кам'янця-Подільського, і Володимир Удовиченко, якого шість разів поспіль обирали головою Славутича».

Олег Ляшко не сходить із екранів «України»: «Не повышать тарифы на коммуналку требует от правительства лидер Радикальной партии Олег Ляшко. По его словам, с 1 мая цены на газ для украинцев могут вырасти на 70 %. А это приведет к тому, что люди будут просто не в состоянии оплатить новые счета». Далі Ляшко розхвалює свою партію і критикує владу вже в студії каналу.

Не забули «События» і про традиційний сюжет в честь Гумштабу Ахметова.

22 квітня, п’ятниця

«Інтер» знову піарить свого власника Дмитра Фірташа, компанія якого подарувала Черкасам нові тролейбуси: «Меморандум о сотрудничестве предусматривает реформы не только в транспортной сфере — говорят в группе компаний Дмитрия Фирташа, которой принадлежит черкасский "Азот"».

«Факти» знову рекламують опозиціонера Бориса Колесникова: «Сьогодні у Києві визначили переможців всеукраїнського конкурсу "Авіатор-2016". Це вже п'ятий ювілейний освітній проект, який проводить благодійний фонд Бориса Колеснікова».

«Україна» теж запросила до студії голову тіньового уряду від опозиції Бориса Колесникова. Питання гостю були максимально зручними:

«Ведущая: Антикризисный план для Украины есть и у нового правительства, и у оппозиционного правительства. И, похоже, единственное, что их определяет, это желание вывести страну из кризиса. А вот пути решения совершенно разные. Я не ошибаюсь?

Борис Колесников, глава "Оппозиционного правительства": Вы не ошибаетесь, и я не буду говорить чей план лучше. Но наш план, он абсолютно реалистичен. Он состоит из 4-х пунктов. Это мир, безопасность, тобишь, борьба с бандитизмом на территории всей Украины сегодня очень актуальна. Экономика, и как следствие, — социально ощутимый результат.

Ведущая: Давайте подробнее по пунктам пройдемся. Вот для достижения мира в частности вы считаете необходимым отменить блокаду Донбасса. Каким вы видите сотрудничество с неподконтрольными территориями?»

Не забув канал і про два матеріали про благодійника Ахметова.

«1+1» залишається єдиним каналом, який висвітлює конфлікти навколо Дмитра Фірташа: «Четверо осіб громадян Німеччини були арештовані у підозрі про незаконний збір та продаж інформації, закритої інформації, ймовірно, Дмитру Фірташу. За інформацією НДР, чиновники користувалися своїм службовим становищем. Відправляли запити в секретну службу США про стан розслідування проти Фірташа, мотивуючи це тим, що вони самі провадять розслідування проти українця і потребують цю інформацію. Потім ці закриті відомості купувала людина Фірташа — жінка, співробітник консалтингового бюро в Берліні з питань підприємництва, за інформацією каналу, виплачуючи за це шестизначні суми. Лунає навіть цифра в 500 тисяч євро». Інші канали на такий факт уваги не звернули.

5 канал після деякої перерви знову недоречно акцентує увагу на патріарху Філареті: «Святіший патріарх Київської всієї Русі України, Філарет провів панахиду за загиблими внаслідок катастрофи на ЧАЕС, літургія пройшла біля пам'ятного кургану жертв Чорнобиля, вшанувати пам'ять загиблих прийшли кілька десятків ліквідаторів аварії».

23 квітня, субота

«Інтер» продовжує піарити гаранта: «Главным духовным оружием победы является единство. Об этом шла речь на встрече президента Украины с представителями Всеукраинского совета церквей и религиозных организаций. Для этого, отметил Петр Порошенко — стране важно создать единую поместную православную церковь. Также подчеркнул — общество требует от всех государственных органов работать на это единство». Ідентичний сюжет вийшов і на «Україні».

«События» рекламують «ДТЕК» Ахметова: «Акция "Чистый город" проходит сегодня уже под девизом энергоэффективности, — хвалився директор із генерації електроенергії компанії Сергій Куриленко. — Весь собранный мусор, в результате сегодняшней акции, будет отправлен на мусороперерабатывающий завод "Энергия". Мы получим энергию для производства горячей воды, для киевлян". Акцию "Чистый город" группа компаний СКМ организовывает уже шестой год подряд, по всей стране».

Не забув канал і про Гумштаб Ахметова.

ВИСНОВКИ

Цей тиждень ознаменувався розмовами про пошуки генерального прокурора, однак нічим так і не завершився. Глядачі чекали розвитку матеріалів про новий уряд: чого чекати, хто ці люди, які ініціативи з собою принесуть, але також таких матеріалів не побачили. Тим часом опозиціонери використовують майданчик «Інтера» для трансляції своїх меседжів до мільйонної аудиторії, їм дають найбільше ефірного часу. «Україна» не припиняє піар Гумштабу Ахметова.

Загалом упродовж тижня в ефір вийшло 48 матеріалів із ознаками замовності. Найбільше — на «Україні» (21), «Інтері» (18), ICTV (8), на «1+1» та СТБ — по одному.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Скрін-шот События
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2236
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду