Урядові пологи. Моніторинг теленовин за 11–16 квітня 2016 року

Урядові пологи. Моніторинг теленовин за 11–16 квітня 2016 року

24 Квітня 2016
1877

Урядові пологи. Моніторинг теленовин за 11–16 квітня 2016 року

1877
Порушення стандартів інформаційної журналістики в новинах «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», «UA: Першого», 5-го каналу впродовж 11–16 квітня 2016 року.
Урядові пологи. Моніторинг теленовин за 11–16 квітня 2016 року
Урядові пологи. Моніторинг теленовин за 11–16 квітня 2016 року

11 квітня, понеділок

Арсеній Яценюк оголосив про відставку, Юрій Луценко — про готовність стати генпрокурором.

ICTV спробував проаналізувати два роки роботи уряду. Завершив матеріал, дорікнувши іноземцям-урядовцям незнанням української мови. На ці закиди канал витратив майже половину сюжету, дорікаючи вже й урядовцям-українцям: «Не змогли за два роки вивчити мови країни, котра дала їм шанс стати високопосадовцями, — обурюється львів'янин Святослав Літинський, який виграв позов у міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, за небажання говорити українською».

Також телеканали ретранслювали заяву Юрія Луценка: «Не секрет в тому, що чинне законодавство не дозволяє мені бути кандидатом на генерального прокурора. Коли мені поставили запитання, якщо законодавство буде змінено, чи ти готовий? Я сказав, що я не хочу, але готовий». У кореспондентських матеріалах ці слова прозвучали як буденна річ і ніхто не заглибився в саму суть: Президент країни готовий змінити законодавство лише для того, щоб посадити в крісло прокурора довірену особу. Яку загрозу це несе чи тут, навпаки, нічого страшного?

Тим часом «Інтер», розповідаючи про потуги зі створення нової коаліції, традиційно використовує слова політкоментаторів, близьких до «Опоблоку».

«Вадим Карасев, политолог: Две фракции создают коалицию с очень большой арифметической натяжкой. Коалиция создается чисто по-тактическому — оттянуть неизбежное, оттянуть досрочные выборы…»

Коментар Руслана Бортника був нейтральним.

«Інтер» також найбільше «відзначився» лобістськими матеріалами цього дня. Спершу кореспонденти взялись «топити» компанії Ігоря Коломойського. Почали з «МАУ»: «Международные авиалинии Украины сорвали поставку крупной партии смартфонов Apple европейскому телеком-оператору», а потім ні сіло ні впало зачепили «Приватбанк»: «Но если с МАУ ситуация более-менее ясная, то что происходит с "Приватбанком" — загадка со многими неизвестными. На прошлой неделе его работа была парализована, банкоматы не работали, платежи не проходили. В финучреждении всех поспешили успокоить — мол, устанавливали новую операционную систему. Но так ли это на самом деле? И не выводит ли капиталы за границу крупнейший банк страны? Хотя есть версия, что сбой в работе "ПриватБанка" связан с финальной фазой переговоров по будущему правительству. Сейчас идут торги за вхождение в коалицию группы "Укроп" и "Відродження". Последнюю контролируют нардеп Хомутынник и мэр Харькова Кернес».

Як бачимо, всі обвинувачення тримаються на драматичних питаннях без відповіді й бездоказових припущеннях. До того ж можливості відповісти на звинувачення «Привату» теж не дали, зате ситуацію туманно оцінював той же наближений до екс-регіоналів політкоментатор Руслан Бортник: «Не можна виключити того, що сьогодні ці коаліційні торги перейшли з політичної стадії в стадію такого кримінально-правоохоронного політичного протистояння». І тут незрозуміло, до якої теми його слова стосуються: компанії Коломойського тут не фігурували, кримінальні авторитети теж. Зате з цих слів журналіст робить абсолютно недолугий висновок із посиланням на невідомих експертів: «По мнению экспертов, если депутаты "про-приватовской" группы в коалицию не войдут, у собственника финучреждения и его клиентов могут начаться проблемы».

Другим матеріалом «Подробности» взялися захищати інтереси Ігоря Бойка, який є незаконним керівником «Житомирських ласощів». Про це ми писали ще 22 грудня 2015 року.

Цитуємо моніторинг за 22 грудня 2015 року: «Подробности» також взялися захищати Ігоря Бойка, який, як згодом вирішить суд, рейдерськи захопив «Житомирські ласощі»: «Назад в лихие девяностые. Захватить, отжать и поделить. Кто положил глаз на конфетную фабрику в Житомире и какую схему применили рейдеры, чтобы прибрать к рукам "лакомый" кусок?».Далі матеріал кореспонденти будують виключно на коментарях Бойка: «Рейдерскую схему, — говорит Игорь Бойко, — разыграли как по нотам. Один из подчиненных министра юстиции поехал в Тернополь, там в суде получил решение по ликвидации конфетной фабрики. И не дожидаясь истечения сроков апелляции, предприятие своевольно удалили из госреестров. А вместо него внесли похожее несуществующее. С таким же названием, но с другой формой собственности... Юрий Бойко: “Они (Мін’юст. — Авт.) почувствовали, что могут, используя административный ресурс, украсть у меня предприятие, в которое были вложены огромные деньги”».

Далі журналіст підсумовує: «Чем руководствовался госрегистратор, совершая противозаконную сделку — выяснить не удалось. В житомирском управлении министерства юстиции нам сообщили, что сотрудник уволен. И якобы в бегах». Наприкінці сюжету ми бачимо коментар заступника начальника держреєстрації юстиції з питань держреєстрації в Житомирській області Валентина Залізнюка: «Не пройшов випробувальний термін. Відкрито кримінальне провадження саме на рахунок дії державного реєстратора. Однак хочу сказати, що ми, скажемо так, були спроби узнати хід його виконання, однак правоохоронні органи, так як це є таємниця слідства, ніякої інформації не надали». Цей коментар є абсолютно незрозумілим. Автор сюжету каже: «Мы написали запрос в ведомство, но причастен ли к рейдерству министр Петренко — ответа пока нет. Не получили ответ и сотрудники фабрики, они уже несколько раз пикетировали здание Минюста. Все тщетно. А на фабрике тем временем опасаются силового захвата. Попытки уже были. Автобусы с титушками полиция завернула на полпути к предприятию».Які спроби? Де відеодокази? Де коментар поліції, яка завертала автобуси з міфічними тітушками? На жодне з цих питань кореспондент відповіді не надав. Та й сам матеріал є повністю маніпулятивним, оскільки журналіст замовчав, яким способом Бойко отримав цей завод. У рішенні суду це вказано.

Минуло півроку — і Бойко знову намагається відстояти не своє майно: «Уже почти полгода работники фабрики "Житомирські ласощі" остаются без работы и средств к существованию. Причиной стал рейдерский захват предприятия, инициированный нардепом от "Народного фронта" Сергеем Пашинским. После многочисленных акций под стенами Минюста и Верховной рады, сотрудники предприятия начали сбор подписей под петицией Президенту Украины». Звісно, жодних доказів вини Пашинського немає, його відповідей на закиди теж, про власників, які виграли суд, теж змовчали.

Третій сюжет — піар близького до «Опоблоку» Андрія Єрмолаєва і його інституту: «Евроинтеграционные цели Киева должны остаться прежними, а стратегию надо менять. Так считает директор Института стратегических исследований "Новая Украина". Политика правительства Яценюка в отношениях с ЕС оказалась неэффективной».

Четвертий сюжет недоречно приділяє увагу Бориславу Березі, який коментує конференцію зі співпраці ЄС з країнами східної Європі, яка проходила у Лондоні. Коментар Берези був у стилі Гетьмана Очевидька, але по суті абсолютно незрозумілим: «Зачастую незащищенность СМИ от государства или киберпреступности может повлечь за собой достаточно неприятные моменты. В том числе и то, что общественное мнение будет деформировано в одну или другую строну. Также был поднят вопрос о том, что имеет ли право собственник влиять на информационную политику. В итоге, было принято решение, что самая главная гарантия свободы слова — это независимые СМИ».

«События» каналу «Україна» продовжують, як і раніше, піарити членів Радикальної партії. Цього разу — Віктора Галасюка, який є заступником голови комітету з питань промислової політики й підприємництва Верховної Ради, його малозмістовним коментарем : «Український експорт сьогодні суттєво падає. І він стає все більш сировинним. Це означає, що торгівельний баланс негативний, це означає, що гривня падає, це означає, що ціни зростають. Для того щоб цього не було, ми, як і інші країни Європи, маємо створити експортно-кредитне агентство. Допомагати своєму малому-середньому бізнесу, своїм виробникам продавати».

Не забув канал і про традиційний сюжет на честь Гумштабу Ахметова.

«UA: Перший» піарить Михеїла Саакашвілі: «Михеїл Саакашвілі закликав не голосувати за уряд в запропонованому складі. На прес-конференції в Одесі щойно він заявив, що треба створити уряд "народної довіри", з нових людей з незаплямованою репутацією. Після Майдану, каже Саакашвілі, влада не виконала жодної своєї обіцянки. А його команду реформаторів чиновники всіляко саботують і переслідують». Альтернативних поглядів немає.

Те саме — на «Інтері».

5 канал продовжує ретранслювати повідомлення від української розвідки, яка «повідомила, що в боях на сході знищено 14 російських військових, 19 поранено. Втрат підрозділи російської армії зазнали під час атак на українські позиції поруч Авдіївки. Також, за даними розвідників, найближчим часом супротивник може здійснити спроби захопити вигідніші для себе позиції поруч промислової зони. Таким чином росіяни сподіваються отримати тактичну перевагу». Нагадуємо, що розвідка — секретна служба, інформація якої взагалі не повинна виходити назовні, а наша розвідка чомусь повідомляє про результати роботи журналістам.

«ТСН» каналу «1+1» подає у випуск матеріал про те, як «не жаліють бойовики і своїх, того вечора після поразки поранених поплічників дострілювали прямо на полі бою». При цьому жодного фото- чи відеопідтвердження немає, є лише припущення бійця, який конкретно нічого не бачив, але переконаний, що було саме так.

У сюжеті «1+1» про оголошення підозри Віталію Каську щодо нібито незаконного отримання квартири журналіст Олександр Загородний дозволяє собі оціночне судження, власні рефлексії на тему, яких не повинно бути в новинах: «Як добре, що вони почали тут чубитися. Ми, нарешті, знаємо, як вони тут живуть — прокурори у Генеральній прокуратурі України. Люди добрі, їм вдалося створити комунізм. Ніяких грошей. Написав заяву — отримав квартиру. Написав ще одну заяву — знову квартиру. Але чому вони так до нас ставляться».

12 квітня, вівторок

У сюжеті про те, що відбувається в стінах Ради, «Інтер» беззмістовно запихає коментарі опозиціонерів, які взагалі не вписуються в канву матеріалу:

«Юрий Бойко, глава фракции "Оппозиционный блок": Країна потонула від постійної кризи. Українцям потрібна влада, яка може поліпшити їхнє життя. Українці мріють про європейський рівень життя. Але влада протягом двох років нищить ці перспективи, руйнує сектор економіки і погіршує рівень життя українців. Уряд і парламентська більшість загнали країну в економічний ступор».

Потім, окремою новиною, канал подає ще й позицію партії, вустами співвласника телеканалу: «Не будет поддерживать правительство Владимира Гройсмана "Оппозиционный блок". Об этом заявил народный депутат от этой фракции — Сергей Левочкин. По его словам, вместо подбора кандидатов по критериям профессионализма — сейчас ведутся торги за сферы влияния и контроль над министерствами между БПП и НФ. А пакетное голосование — фактически означает сговор ради сохранения власти». Подібна ситуація на «Україні». Там подали недоречний коментар Олександра Вілкула: «Данная коалиция не просуществует долго, потому что оттого, что поменяли кровати в борделе, к сожалению, от этого ничего в лучшую сторону для украинцев не изменится».

Не забувають «Подробности» і близьких до «Опоблоку» політкоментаторів використовувати для підсилення ефекту:

Андрія Золотарьова: «Очевидно, сейчас сложилась такая ситуация, которая позволяет Арсению Петровичу получить иммунитет не только в отношении самого себя, так и в отношении своих соратников. Сейчас мы не увидим громких дел. Это совершенно очевидно, потому что сейчас патовая ситуация — взаимоблокирующая позиция и народного фронта и БПП».

Віталія Балу: «Домовленість і заяву про відставку це крім усього іншого гарантія, яку отримав Арсеній Петрович. Більш того, спроби — побачимо, чи буде це втілено в життя — проголосувати одночасно з відставкою визнання роботи задовільною. Як раз говорить про те, що вони хочуть саме отримати гарантію, індульгенцію тому що якщо визнана робота незадовільними, то є підстави наступникам все-таки розбиратися. Таким способом вони намагаються себе убезпечити».

Наступний матеріал — удар у бік «Народного фронту»: «Сергей Пашинский — соратник, друг и однопартиец пока еще действующего премьера. О его темных делишках в прессе заговорили еще в прошлом году. Коллеги-нардепы из антикоррупционного комитета утверждали, что он может быть причастен к хищению и распродаже нефтепродуктов беглого миллиардера Курченко».

Коментарів обвинувачених, звісно, немає, як і вагомої причини розповідати ці факти, зате є позиція нардепа від БПП Дмитра Добродомова, якого «Інтер» доволі часто піарить. Далі в сюжеті — знову обурення нібито рейдерським захопленням «Житомирських ласощів», знову без жодних документів суду, реальних власників, зате з обвинуваченнями на адресу антикорупційного бюро: «В НАБУ по заявлению председателя набсовета фабрики завели дело еще в конце прошлого года. Но результатов — ноль. Пашинского лишь раз вызывали на допрос». Замість НАБУ відповідає політкоментатор, близький до екс-регіоналів, Віталій Бала: «Коли сформована коаліція на двох, я не бачу ніяких підстав, щоб були порушені справи проти команди, проти членів НФ, бо це поставить під загрозу існування коаліції».

«Україна» тим часом відстоює інтереси свого власника Ріната Ахметова. Журналісти присвятили сюжет підготовці до нового опалювального сезону, побудований виключно на коментарях ДТЕК. Завершили матеріал кореспонденти головним меседжем: «По прогнозам, зима будет морозной. И сэкономить на угле вряд ли удастся. Поэтому, чтобы зимой в домах украинцев были тепло и свет, рассчитываться с долгами перед ТЭС нужно уже сейчас».

Ще два сюжети канал присвятив Гумштабу Ахметова.

«ТСН» після перерви повернувся до піару «укропівця» Ігоря Палиці: «У шахтарському Нововолинську влада і гірники об'єдналися, щоб спільно знайти вихід із глухого кута. Альтернатива шахтарських міст, переконаний волинський очільник, у нових робочих місцях. Але інвесторів треба приваблювати податковими пільгами». Сюжет цілком побудований на коментарях голови Волинської облради Ігоря Палиці: «Ми готові самі знайти і приміщення, і площі, і підвести інфраструктуру і комунікації. Давайте інвесторів сюди. А вони уходять, тому що там в Білорусі, в Польщі зони пріоритетного розвитку або вільні економічні зони. Їм невигідно».

Також «ТСН» продовжує сипати неперевіреною інформацією з фронту: «Вони продовжують нищити майно українців. Напередодні, в Красногорівці, імовірно, група диверсантів, ущент рознесла фільтраційну станцію».

13 квітня, середа

Переговори на Банковій до пізньої ночі й попередній список міністрів на чолі з прем’єром Володимиром Гройсманом. Прізвища потенційних міністрів активно доповідали журналісти в новинах, але знову ж таки ніхто не перейнявся причинами такого вибору, прямо не запитав на камеру політиків, чому їм так важливо контролювати ті чи інші міністерства. Тут важливий не тільки сам факт відповіді, але й прямого запитання.

Тим часом «Інтер» — у своєму репертуарі: «А оппозиция — глядя на премьериаду с коалициадой — решили и вовсе ни за что не голосовать». Далі — розгорнутий коментар Вадима Рабиновича, який слів не добирає і конкретики теж знайти не намагається: «Ни за один законопроект, который выносится в зал для дележа кресел, для распыления потоков, ничего этого мы больше делать не будем. Пока не будут вынесены вопросы, касающиеся непосредственно того кошмара, который творится в экономике, того, что относится к каждым конкретным людям, о чем должен был бы этот зал с утра до вечера говорить. До этого момента "Оппозиционный блок" ни одного голоса ни за что не отдаст». (За подібною схемою коментар Нестора Шуфрича подала «Україна», яка не забула і про сюжет про Гумштаб Ахметова.)Потім, уже за традицією, думки політкоментаторів, близьких до «Опоблоку»:

«Кость Бондаренко, политолог: У нас длится коалициада, потом будет премьериада, начинает напоминать какой-то неприличный водевиль. Народ уже начинает постепенно шутить, что у нас уже политики воюют между собой за должность с окладом в 300 долларов. В условиях когда формируется коалиция, когда нужны голоса, когда нужна четкость понимания дальнейших действия и прочее, идут на все меры….

Руслан Бортник, политолог: ...Ми кожен день чуємо новий набір прізвищ, переважно маловідомих прізвищ, таких котів у мішках, які почали оптом возити буквально в український уряд».

«ТСН» продовжує піарити МАУ: «Хлопчика із четвертою стадією раку після операцій в Україні відправили на сучасну терапію за кордон. І вона подіяла. Олег — один з учасників спільного проекту допомоги “ТСН” і “Міжнародних авіаліній України”».

14 квітня, четвер

Верховна Рада затвердила Володимира Гройсмана новим прем’єр-міністром України.

Вдало стосунки між Порошенком і Гройсманом показали кореспонденти «ТСН»: «Договоривши, Президент встає, дякує і виходить. Він не слухатиме промови Володимира Гройсмана, якого щойно попросив підтримати як наступного прем'єр-міністра. Що відволікло Президента цієї миті, державні справи чи втома після напружених торгів із Гройсманом за контроль над майбутнім урядом, залишиться таємницею».

Натомість 5 канал про торги між Гройсманом і Порошенком не сказав ні слова.

«Iнтер» продовжує додавати в сюжети про Раду надміру коментарів опозиціонерів:

«Юрий Бойко, глава фракции "Оппозиционный блок": Візитною карткою цього уряду було різке підвищення тарифів, цін, а як наслідок — обніщаніє населення і різке погіршення рівня життя. Але поряд з політичною оцінкою діяльності уряду, політичну оцінку повинна отримувати і коаліція з 5 фракцій, яка вибирала цей уряд, яка дала можливість працювати цьому уряду практично 1,5 року безконтрольно, і несе повну відповідальність за її діяльність.

Сергей Левочкин, народный депутат от партии "Оппозиционный блок": Перший висновок: партія "Відродження" не є позиційною, вона підтримала уряд Гройсмана. Друге. Коаліція — недієздатна, тому що вона не дала 226 голосів навіть за призначення власного прем'єр-міністра. Питання, які реформи можуть відбуватися, якщо немає 226, якщо всі голосування без винятку будуть ситуативними? Реформи можуть бути, якщо спочатку зібрали списки в уряд, а потім збираються обговорювати якусь програму».

Далі — коаліцію взялися критикувати політкоментатори, близькі до «Опоблоку»:

«Руслан Бортник, политолог: Сьогоднішнє голосування нам показало, що коаліції в парламенті немає. Блок Петра Порошенка і "Народний фронт" сьогодні ледь нашкребли 206 голосів. Решта голосів їм дала група "Відродження", афілійована з групою "Приват". Є якісь домовленості. Думаю, ця група хотіла зберегти свій вплив, яке вона мала в уряді Яценюка. У будь-якому випадку, ми сьогодні маємо справу з неполітичною коаліцією. Це коаліція інтересів. І якщо ці інтереси будуть реалізовані або досягнуті, ця коаліція розсиплеться.

Виталий Бала, политолог: Пакетне голосування — це нонсенс! Це порушення всіх принципів і Конституції. Допомагають в такій ситуації кожної влади політичні поліцаї-пристосуванці, які за будь-якої влади хочуть бути при своїх інтересах. "Відродження". Чому і хто підтримав сьогодні голосувань, буде дуже швидко відомо — посади на рівні керівників держпідприємств, заступників міністрів.

Владимир Фесенко, политолог: "Депутатська група "Відродження" компенсує наявність внутрішньої опозиції у фракції БПП. Депутати-мажоритарники, їх головний інтерес, щоб не було дострокових парламентських виборів. Є, безумовно, інтрига. Економічні домовленості по "Укрнафті", по "Приватбанку", зокрема. І підтримання стабільної виконавчої влади».

Позиції групи «Відродження» в матеріалі, звісно, немає, як і «Привату».

Натомість до Порошенка в «Інтера» — жодних питань. Навпаки — вони з радістю його пропіарили: «Назначение нового правительства Президент сегодня прокомментировал во Львове. Туда Петр Порошенко приехал, чтобы открыть японский завод по производству электрооборудования для автомобилей. Выступая перед рабочими, он отметил, что теперь парламент, наконец, приступит к реформированию страны».

Тим часом «Факти» піарять Дмитра Добродомова в сюжеті про мітинг профтехучилищ: «Ми ініціювали звернення до суду, щоб суд зобов'язав негайно спікера парламенту Володимира Гройсмана підписати зміни до бюджету. Бо вийшли всі терміни. Наразі суд відмовив нам у цьому. Тому сьогодні ми будемо закликати депутатів долати вето».

«Україна» натомість агресивно кинулася захищати опозиціонера Вадима Новинського:

«Ведущая: Внезапно в глубине зала Парасюк толкает в спину представителя "Оппозиционного блока" Вадима Новинского. Тот не ответил.

Вадим НОВИНСКИЙ, народный депутат, фракция партии "Оппозиционный блок": Мне не хотелось бы вообще комментировать хамство неадекватного человека, оно проявляется не в первый раз. Но особенно в Великий пост, когда сейчас нужно думать о другом, и говорить какие-то грубые слова мне не хотелось бы.

Ведущая: Владимир Парасюк — известный драчун. В прошлом году депутат ударил ногой представителя СБУ на парламентском комитете, накинулся на прокурора в суде по делу Корбана, устроил скандал в ЦИКе во время выборов мэра Кривого Рога. Кроме того, Парасюк не раз становился инициатором драк в парламенте».

Позиції самого Парасюка, звісно, немає. Зате є традиційний сюжет про Гумштаб Ахметова.

15 квітня, п’ятниця

«Інтер» уже починає критикувати новообраний уряд словами опозиціонерів:

«Сергей Левочкин, народный депутат от партии "Оппозиционный блок": Немає програми, ми розуміємо, які цілі ставить перед собою цей уряд, і чим, відповідно, він буде звітувати. Та програма, яка було проголосовано вчора, це просто папірці, в яких немає жодного змісту. Зараз, коли всі вже добре розуміють, що позачергові вибори відбудуться найближчим часом, я не вірю, в те що коаліція зможе приймати ефективні політичні рішення. Тим більше, як ми бачимо, там немає простої більшості, вчорашнє голосування це довело.

Юрий Бойко, глава фракции "Оппозиционный блок": Мы считаем, что будут перевыборы. Рельный состав в коалиции 206210 человек, это очень нестойкая конструкция, оно не даст возможности работать никакому правительству, поэтому сказать, что выбрали правительство и оно кризис ушел — этого нет. Кризис продолжается, кризис политический, кризис доверия людей к власти, кризис экономический».

«Україна» теж подала в ефір обурення Сергія Льовочкіна.

Натомість Петра Порошенка «Подробности» не зачепили, а ще й пропіарили: «Лидеры Франции и Германии в телефонном разговоре обсудили с Петром Порошенко политическую ситуацию в Украине».

Те саме зробив і «UA: Перший»: «Петро Порошенко готовий щотижня зустрічатися з урядовцями. Про це, після зустрічі з президентом, розповів новий міністр культури — Євген Нищук. Він каже: "Це хороша можливість оперативно вирішувати нагальні питання"».

Не відстала й «Україна»: «Пистолеты от министра МВД, грамоты от спикера и ордена от Президента. В Киеве чествовали бойцов добровольческих батальонов», яка не забула розповісти про чергову благодійність Гумштабу Ахметова.

«Україна» піарить Федерацію роботодавців, яку очолює Дмитро Фірташ: «Стабилизировать украинскую экономику и модернизировать страну — это предлагает премьеру Владимиру Гройсману Федерация работодателей. Федерация уже подготовила четыре пакета законопроектов, направленных на привлечение инвестиций и поддержку экспорта украинских товаров. Этот план профсоюзы предлагают заложить в Программу деятельности нового правительства».

«Інтер» захищає інтереси компанії «БРСМ-нафта», яку ще влітку минулого року критикувала словами Валентина Наливайченка. Камінь спотикання: податки. В сюжеті обурюється директор департаменту стратегічного маркетингу компанії Олександр Мельничук: «Всі податки в повному обсязі сплачені. це по-перше, а по-друге, перевірки цієї компанії вже відбувалися і було підтверджено, що іде сплата повністю всіх акцизів, податків — це грубо кажучи віджимання бізнесу, так як на сьогоднішній день здійснюється рейдерська атака на мережу заправних комплексів під брендом "БРСМ- Нафта". Це не перша така рейдерська атака на нашу мережу. На жаль це майже щороку, як якийсь вірус. І цей раз методи ті самі, як були в минулому році». Хто захоплює? Докази цього? Після бездоказових обвинувачень — припущення політолога Володимира Цибулька: «Це виглядає не як політичне замовлення, це виглядає, як виконання замовлення в інтересах третьої сторони, тобто рейдерське захоплення. Як правило, атака на такі крупні структури відбувається під прикриттям якоїсь політичної парасольки, тобто, швидше за все, що замовника варто шукати в стінах парламенту».

Також «Подробности» беззмістовно обвинувачують мера Львова у тому, що українські шахісти не зможуть брати участь у міжнародних турнірах, оскільки Україна не заплатила Міжнародній шаховій федерації майже 60 тисяч євро: «Скандальный ход мэра Львова». В сюжеті є розбіжності стосовно того, хто повинен платити. Міська рада стверджує, що обіцяла 7 млн — і все, а Шахова федерація України стверджує, що Львів повинен виплатити всю суму. Замість з’ясувати це питання, канал першим реченням вказує на начебто винного.

ICTV тим часом піарить партію «Наш край»: «У Чернігівській області на початку цього року за ініціативи партії "Наш край» розширили державну програму енергоефективності».

16 квітня, субота

Цього дня відзначилася лише «Україна»: в гості вчергове запросили лідера Радикальної партії Олега Ляшка. «Результати голосування за Гройсмана, за уряд показали, що коаліція є за участю "Блоку Порошенка", "Народного фронту" і регіоналів з двох олігархічних груп. Ми вважаємо, що це результат змови олігархів і регіоналів, і внаслідок цього обрано Гройсмана і уряд. Тому нічого хорошого для людей від діяльності цього уряду не буде — це уряд, який далі продовжуватиме корупцію, дерибан, зловживання і обслуговуватиме інтереси олігархів», — обурювався політик. І розповідав про ініціативи своєї партії: «Радикальна партія пропонує антикризовий план економічних дій. Ми, до речі, його розробили і презентували три місяці тому. І коли вчора парламент затверджував програму дій нового уряду, то ця програма дій в подмьотки не годиться нашому плану!». Не забув канал і про традиційний матеріал на честь Гумштабу Ахметова.

ВИСНОВКИ

За майже тижневі пологи Блок Петра Порошенка й «Народний фронт» народили урядове дитя, однак глядачі його роздивитися і зрозуміти, чиє батьківство, не змогли. Не знають вони, чого чекати від голови цього уряду й ким він є. Те саме стосується й членів Кабміну. Цей тиждень укотре продемонстрував, що журналісти центральних каналів живуть «сьогодні» без усвідомлення того, що аудиторії варто пояснювати, чого чекати завтра.

Загалом упродовж тижня ми нарахували 37 матеріалів із ознаками замовності. Лідером за кількістю таких сюжетів став «Інтер» (18), далі — «Україна» (13), ICTV і «UA: Перший» та «1+1» — по два.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Скрін-шот 1+1
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1877
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду