Автора скандального «Щоденника Гуантанамо» випустили з в’язниці

Автора скандального «Щоденника Гуантанамо» випустили з в’язниці

17:05,
18 Жовтня 2016
2638

Автора скандального «Щоденника Гуантанамо» випустили з в’язниці

17:05,
18 Жовтня 2016
2638
Автора скандального «Щоденника Гуантанамо» випустили з в’язниці
Автора скандального «Щоденника Гуантанамо» випустили з в’язниці
Автори:
Уз’язненого в американській в'язниці Гуантанамо на Кубі Мохамед Ульд Слахі, чиї мемуари про тюремне життя стали міжнародним бестселером, випустили на свободу. Він повернувся в Мавританію.

Про це пише BBC

Уль Слахі був арештований в Мавританії у 2001. Його тримали під вартою в Гуантанамо без пред’явлення звинувачень з 2002. Після його звільнення у в’язниці лишилося 60 в’язнів. 

Мавританець здобув міжнародну славу після публікації своєї автобіографічної книги «Щоденник Гуантанамо», в якій він описав в тому числі жорсткі методи допиту, що застосовуються у в’язницях США. 

Його книга була опублікована у 2015 році після тривалих консультацій з юристами, деякі її фрагменти при цьому довелося вирізати - їх не допустили до друку. 

Держдепартамент США зробив заяву, у якій висловив подяку владі Мавританії за підтримку зусиль щодо закриття в'язниці Гуантанамо. 

Правозахисна організація Amnesty International вітала звільнення Уль Слахі, зазначивши, що рішення з приводу його звільнення вже давно мало бути ухваленим. 

«Його розповіді про поведінку [з ув’язненими] малюють моторошну картину життя людей, яких незаконно утримують [в ув’язненні] десятиліттями, без пред’явлення звинувачень», - йдеться у заяві організації. 

Президент США Барак Обама обіцяв закрити в’язницю Гуантанамо ще під час свого першого терміну. Однак багато представників як Республіканської, так і Демократичної партії висловлювалися проти цього. 

Раніше MediaSapiens писав про те, шо німецький таблоїд Bild вирішив опублікувати серію уривків зі щоденників Гайнріха Гіммлера - керівника нацистських формувань СС, відповідального за смерті мільйонів євреїв. Ці щоденники, нещодавно знайдені в архіві у російському місті Подольськ, показують подробиці повсякденного життя Гіммлера.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
democracynow.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду