Пайфер та Телботт у статті для CNN закликають надати Україні зброю

Пайфер та Телботт у статті для CNN закликають надати Україні зброю

00:00,
18 Вересня 2014
1139

Пайфер та Телботт у статті для CNN закликають надати Україні зброю

00:00,
18 Вересня 2014
1139
Пайфер та Телботт у статті для CNN закликають надати Україні зброю
Пайфер та Телботт у статті для CNN закликають надати Україні зброю
Час надати Україні оборонну зброю, пишуть в ексклюзивній статті для CNN американські дипломати й політологи Стівен Пайфер (Steven Pifer) і Строуб Телботт (Strobe Talbott).

Автори зауважують, що під час свого візиту до Вашингтона Петро Порошенко скоріше за все знову звернеться із проханням про американську військову допомогу.

«Президенту США Бараку Обамі слід сказати “Так”. Озброєння Києва може стримати російського президента Володимира Путіна від подальшої агресії, підтримати хитке припинення вогню в Україні і сприяти процесу врегулювання. Це могло б також підтримати зусилля США щодо відвернення розповсюдження ядерної зброї».

Стівен Пайфер є колишнім послом США в Україні, а зараз – старший науковий співробітник Інституту Брукінгза. Строуб Телботт – екс-заступник державного секретаря США, нині президент цього вашингтонського мозкового центру.

«Росія незаконно окупувала і в березні анексувала Крим, - нагадують читачам автори. –  Усього через кілька тижнів потому озброєні сепаратисти, спираючись на підтримку, а в деяких випадках під орудою російських розвідників, почали захоплювати урядові будівлі у східних областях України – Донецькій та Луганській. Літні контратаки українських військ привели до успіху. Росія зреагувала масовим постачанням сепаратистам важких  озброєнь. Однак, незважаючи на це, до початку серпня вони опинилися на межі поразки».

За словами експертів, це могло зупинити стратегію Путіна. Вони також нагадують, що потім було вторгнення елітних російських військ та завдання тяжких ударів українським військам.

Експерти пишуть, що Порошенко не мав іншого вибору, ніж погодитися на припинення вогню.

«Перемир'я хитке, однак  український президент, схоже, налаштований дотримуватися мирного врегулювання. Чи можуть знайти спільне підґрунтя Київ, сепаратисти та Москва - незрозуміло. У кращому випадку, переговори будуть довгими та важкими», - прогнозують американські дипломати.

Вони також пишуть, Обамі слід надати Україні допомогу, яка зможе стримувати подальшу російську агресію.

«Дехто може заперечити, що надання військової допомоги летальною зброєю спонукатиме Путіна до ескалації», - зауважують Пайфер і Телботт.

За словами експертів, те, що російський президент постачає сепаратистів озброєнням може свідчити про протилежне. Постановка американських озброєнь Україні, на їхню думку, підвищить ціну ескалації для Росії і, відповідно, зробить її менш імовірною.

«Путін чітко висловив презирство до реакції Заходу. Бездіяльність може підбадьорити його до ескалації дій  в Україні і спробувати покаламутити воду деінде, можливо, у  країні-члені НАТО – такій, як Естонія», - кажуть автори і нагадують, що ризики і тягар подальшого нагнітання конфлікту нестимуть українці.

«Якщо вони готові прийняти ці ризики, нам слід надати їм інструменти для самозахисту», - вважають Пайфер і Телботт.

Автори статті  наводять    ще одну важливу причину, через яку Вашингтон має позитивно відгукнутися на прохання України  щодо надання їй  оборонних озброєнь. Це – відновлення   довіри до поняття гарантій безпеки.
 

Вони також нагадують, що ще одним аргументом на користь допомоги Україні є відновлення довіри до поняття гарантій безпеки, зважаючи на порушення Росією Будапештського меморандуму. На думку експертів, Велика Британія та США мусять на це відреагувати.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
CNN, скріншот
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду