BBC покаже фільм про альтернативні версії катастрофи MH17

BBC покаже фільм про альтернативні версії катастрофи MH17

17:36,
25 Квітня 2016
2527

BBC покаже фільм про альтернативні версії катастрофи MH17

17:36,
25 Квітня 2016
2527
BBC покаже фільм про альтернативні версії катастрофи MH17
BBC покаже фільм про альтернативні версії катастрофи MH17
Автори:
Британська корпорація BBC анонсувала показ фільму, в якому будуть проаналізовані альтернативи офіційній версії катастрофи малайзійського Boeing-777, який був збитий над територією Донецької області 17 липня 2014 року. BBC спростувала публікації в ЗМІ, в яких йдеться про те, що фільм доводить вину України в катастрофі

Як повідомляється в анонсі BBC, фільм має назву «Хто збив MH17?» вийде в рамках програми «Секретні файли» (The Conspiracy Files) 3 травня о 21:00 на телеканалі BBC Two. Його режисер – Майк Рудін (Mike Rudin).

В анонсі зазначається, що після авіакатастрофи в соцмережах з'явилося безліч теорій: від офіційних розслідувань, які схиляються до версії, що в катастрофі винні сепаратисти і Росія, яка їх підтримує, до звинувачень на адресу української влади і навіть ЦРУ.

«Разом з очевидцями, супутниковими фотографіями, записами телефонних розмов і знятого прихованою камерою відео та експертними оцінками, "Секретні файли" спробують відокремити факти від фейків. У світі, де інформаційна війна в мережі може бути так само значимою, як реальні бойові дії, цей фільм також аналізує роль Кремля, шукаючи правду щодо того, хто збив MH17», - йдеться в анонсі.

Водночас британський таблоїд Sunday Express написав про фільм матеріал із заголовком «ШОКУЮЧА ЗАЯВА: Український винищувач ЗБИВ малайзійський літак рейсу MH17 - кажуть свідки». Також у ньому йдеться про теорію про «організовану ЦРУ псевдо-терористичну операцію, для якої було закладено дві бомби на борт авіалайнера». У спотвореному вигляді цю новину подав і український сайт «Корреспондент», який входить до холдингу UMH Сергія Курченка: "ВВС: МН17 мог расстрелять украинский истребитель".

Ввечері 25 квітня прес-служба ВВС заявила, що газета Sunday Express неправильно інтерпретувала цю програму: насправді експерти фільму розповіли, що український бойовий літак навряд чи міг збити МН-17, тому що такі літаки не можуть літати на такій висоті.

«Цей неупереджений документальний фільм збалансовано подає різні точки зору, висвітлюючи різні теорії, вибудувані довкола трагедії МН-17, включно з свідченнями за і проти причетності до катастрофи Росії, України та ЦРУ. Фільм так само вивчає в деталях висновки офіційного розслідування цього інциденту Нідерландами, які надають переконливі свідчення, що літак упав через потужний удар ракети земля-повітря», - йдеться в повідомленні прес-служби британської медіакорпорації.

Статтю про викладені у фільмі дані опублікувало також британське видання Mail Online.

Як повідомляє «Європейська правда», один з авторів видання Bellingcat Хрісто Грозєв зазначив, що двоє експертів фільму, які висловлюються проти офіційної версії,  пов’язані з Росією. Журналіст Біллі Сікс, який стверджує, що Boeing-777 збили українські ВПС, за словами пана Грозєва, у 2013 році був врятований з сирійської в’язниці Сергієм Лавровим. А інший герой фільму – росіянин Сергій Соколов, відомий з часів Бориса Єльцина автор зрежисованого політичного компромату.

За версією офіційного розслідування, Boeing-777 був збитий ракетою земля-повітря з території, контрольованої проросійськими сепаратистами, інші припущення були відкинуті.

У 2011 році Російська служба BBC публікувала матеріал Майка Рудіна, який зняв цей фільм, під назвою «11 сентября 2001 года: теории заговора все еще популярны».

Нагадаємо, 29 січня Посольство України у Франції звернулось до голови Наглядової ради телевізійної групи Canal + Вінсента Боллоре з проханням скасувати показ стрічки «Україна: маски революції» режисера Поля Морейри, яка подає події Євромайдану в Україні з точки зору російської пропаганди. Однак 1 лютого, незважаючи на зверення української сторони, телеканал Canal+  показав стрічку, а згодом ще двічі повторив.

Водночас заступниця міністра інформаційної політики (МІП) України Тетяна Попова переконана, що Посольству України у Франції варто було попросити французький канал Canal+ не скасовувати показ в ефірі скандальної стрічки «Україна: маски революції» , а запропонувати показати ще одну стрічку про Майдан.

3 лютого стало відомо, що Українська Комісія з журналістської етики (КЖЕ) подає скаргу на документальній фільм «Україна: Маски революції» Поля Морейри, який вийшов 1 лютого у рубриці  Спеціальне розслідування» французького телеканалу Canal+.

Комісія з журналістської етики звернеться до французьких колег із Альянсу незалежних прес-рад Європи - APCP (Association pour la Préfiguration d’un Conseil de Presse) зі скаргою на дії французького телеканалу Canal+ та режисера фільму «Україна: Маски революції» Поля Морейро, який представляється у стрічці журналістом. Комісія проситиме французьких журналістів розглянути та дати оцінку відповідності нормам професійної етики дій автора стрічки та редактора, які готували та приймали рішення про показ документального фільму.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: euronews.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду