Перегляд ТБ може викликати розвиток венозного тромбозу – вчені

Перегляд ТБ може викликати розвиток венозного тромбозу – вчені

09:48,
26 Лютого 2018
1734

Перегляд ТБ може викликати розвиток венозного тромбозу – вчені

09:48,
26 Лютого 2018
1734
Перегляд ТБ може викликати розвиток венозного тромбозу – вчені
Перегляд ТБ може викликати розвиток венозного тромбозу – вчені
Автори:
Дослідники Університету Міннесоти в США стверджують, що тривалий перегляду телебачення загрожує розвитком у людини хвороби «венозний тромбоз».

Нове дослідження опублікував ресурс Science Daily.

В рамках нього вчені проаналізували дані про здоров'я, харчування та спосіб життя понад 15 тисяч американців у віці від 45 до 64 років.

Тривале сидіння в деяких випадках може призводити до утворення згустків крові, оскільки порушується нормальна її циркуляція через ноги та ступні. А перегляд телевізора є найпоширенішою причиною сидіння в усьому світі.

Результати дослідження Університету Мінесотти свідчать, що учасники, які багато часу присвячують перегляду ТБ, у 1,7 разів частіше страждали на венозну тромбоемболію, порівняно з тими, хто рідко дивляться телевізор.

Цей ризик залишався високим навіть тоді, коли вчені врахували такі фактори, як вагу людини та її заняття спортом.

«Результати свідчать, що навіть особи, які регулярно займаються фізичною активністю, не повинні ігнорувати потенційну шкоду тривалої сидячої поведінки, наприклад, перегляду телебачення. Уникання частого перегляду ТБ, збільшення фізичної активності та контроль за вагою будуть корисними для запобігання венозного тромбозу», – пояснює співавторка дослідження Ясухіко Кубота (Yasuhiko Kubota).

У 2016 році подібне дослідження провели в Японії. Воно так само довело ризик утворення венозного тромбозу в затятих телеглядачів. Вчені, проте, стверджують, що населення Заходу більш схильне до згортання крові, ніж народи з Азії.

Нагадаємо, нещодавно понад сотня фахівців з охорони здоров'я дітей звернулися до Facebook з проханням відкликати додаток Messenger Kids, призначений для дітей віком до 13 років. На їхню думку, він шкідливий для дітей.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
pixabay.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду