На Філіппінах журналіст помер, не дочекавшись правосуддя за замах на життя

На Філіппінах журналіст помер, не дочекавшись правосуддя за замах на життя

12:28,
23 Січня 2015
2417

На Філіппінах журналіст помер, не дочекавшись правосуддя за замах на життя

12:28,
23 Січня 2015
2417
На Філіппінах журналіст помер, не дочекавшись правосуддя за замах на життя
На Філіппінах журналіст помер, не дочекавшись правосуддя за замах на життя
Автори:
Філіппінський журналіст Альберто Мартінес, який 10 років був паралізованим після замаху на нього, помер, так і не дочекавшись вироку своїм нападникам.

Про це повідомляє Міжнародна федерація журналістів (IFJ).

«Це скорботна історія відмови у правосудді та жахливих страждань його дружину та дітей. Йому самому це, зрештою коштувало життя…», - заявила в.о. директора Азійсько-Тихоокеанського відділу Міжнародної федерації  журналістів (IFJ) Джейн Вортінгтон (Jane Worthington) у зв’язку зі смертю радіожурналіста Альберто «Пастора» Мартінеса (Alberto ‘Pastor’ Martinez».

Він був дошкульним репортером і щонеділі вів програму на радіостанції у м. Баранай Осіас, що зачіпала за живе місцеві клани.

Після низки смертельних загроз у квітні 2005 року на Мартінеса було вчинено збройний напад.

Куля пробила йому хребет і застрягла у печінці. Нижню частину його тіла повністю паралізувало.

У вересні того ж року, журналіст подав судовий позов проти підозрюваних у злочині бізнесмена Ромео Аранти  (Romeo Aranta), сусіда Роніла Хінона (Ronilo Jimona) та військового Альваро Обрегона (Alvaro Obregon).

Суд розпочав слухання справи проти гангстерської трійки тільки 2007 року.

Національна спілка журналістів Філіппін (NUJP) відзначає, що перший з них постійно перебуває у бігах, а двох інших звільнили під заставу.

Обрегон досі служить у війську, користуючись опікою начальства. Під заставу було звільнено й Хірона.

Другий з гангстерської трійки хотів підкупити Мартінеса, щоби той відмовився від звинувачень проти нього.

Після нападу на Мартінеса його родина позбулася свого будинку й була приречена на жалюгідне існування. Журналіст вже не мав професійного  заробітку і потребував постійної опіки. Його дружина ледве зводила кінці з кінцями, продаючи пакети з рисом. Діти жили на пожертви Медійного фонду безпеки й солідарності (Media Safety and Solidarity Fund – MSSF), через який австралійські журналісти підтримують своїх колег в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

МФЖ заявила, що «справа Мартінеса» – хрестоматійний приклад того, як філіппінська система правосуддя підводить жертв нападів на медіа.

Класичний доказ цього – вчинена у листопаді 2009 року найбільш смертоносна в історії світової журналістики різанина у провінції Міганданао на замовлення мафіозного клану Ампатуана. Тоді було убито 58 осіб, серед них – 32 медійників. Однак і досі, відзначає МФЖ, не винесено жодного судового вироку ані замовникам злочину, ані його виконавцям.

Нагадаємо, 23 листопада у світі вшановують Міжнародний день боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів (The International Day to End Impunity), проголошений у зв’язку з цією трагічною подією глобальною асоціацією за свободу слова IFEX.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Син та дружина Альберто Мартінеса, ifj.org (скріншот)
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду