«Жінка-WikiLeaks». Яким було найвидатніше розслідування загиблої журналістки з Мальти
Дафна Каруана Галіція мала рідкісне вміння — знаходити дані, які інші намагаються приховати, та встановлювати зв'язки між ними. А також хоробрість оприлюднювати свої цікаві знахідки. Наприклад, що у сейфі на кухні банку зберігалися таємні офшорні документи, пов’язані із прем’єром Мальти.
Майбутнє IT-освіти в Україні: як позбутися старих підходів
У Києві під час Ukrainian Software Development Forum 5.0 на одній із дискусій представники Міністерства освіти і науки України та ІТ-бізнесу обговорювали виклики для IT-освіти та як вони можуть працювати разом над її покращенням.
Як у Канаді збираються «захищати вибори» за допомогою медіаграмотності
Новий проект у Канаді передбачає кібергігієну для політиків, прозоріше розміщення політичної реклами у Facebook та програму з цифрової та медійної грамотності Reality Check.
Тиждень медіаграмотності: сім найцікавіших публікацій від MediaSapiens
Шостого листопада розпочався всесвітній Тиждень медіаграмотності, тож MediaSapiens пропонує вам освіжити цю тему в пам’яті й переглянути наші кращі публікації щодо неї.
Постправда як тренд: Ukrainian style
На національній конференції National Media Talk учасники обговорили роль журналіста в умовах гібридної війни та в добу постправди. Й схоже, що журналістам треба відмовитись від клікбейту та чупакабри.
Як жінки залишаються «прихованими фігурами» для медіа
Чому «жіночі» історії в мейнстрімових медіа залишаються недопрезентованими? В цьому спробували розібратися журналістки з України, Німеччини та Італії.
Секс і огида: чому в Голлівуді так довго мовчали про домагання продюсера Гарві Вайнштейна
Як журналістки The New York Times зробили розслідування про секс-скандал та «звільнили» могутнього голлівудського продюсера.
В Україні вся фотографія знаходиться ніби в андеґраунді - Михайло Палінчак, засновник групи Ukrainian street photography
Які фото можна віднести до «вуличної фотографії» та наскільки повно цей жанр представлений в Україні - про це в інтерв’ю MediaSapiens розповів Михайло Палінчак, засновник групи Ukrainian street photography, який крім того працює фотографом Петра Порошенка.
Проект NewsWise: як у Канаді збираються вчити дітей медіаграмотності
Компанія Google у вересні цього року повідомила про виділення гранту на суму 500 тисяч доларів США для розробки проекту NewsWise — програми з медіаграмотності для канадських учнів.
Як «вивчитися на айтішніка» в Україні
Які підводні камені вас очікують при виборі IT-курсів і які перспективи в цієї освітньої галузі?

Автори

К
С