Як українці реагують на новини під час інформаційної війни — дослідження британки Джоанни Шостек
«Новинам на цьому сайті, в принципі, довіряти можна. Але кому краще від того, що це правда?» — сказав один із респондентів в інтерв’ю, рефлексуючи щодо новинних повідомлень у ЗМІ. Чим обумовлений вибір джерел інформації і що впливає на довіру до них — вивчала британська дослідниця Джоанна Шостек.
Продюсер фільму «Нічого, Крім Брехні» Тім Вайт: Ми дійдемо до тієї фази, коли фейки будуть лише приводом для сміху
Наскільки ефективна у викритті фейків документалістика і як нині сприймають та висвітлюють Україну в світових медіа – в інтерв’ю MediaSapiens розповів продюсер фільму «Нічого, Крім Брехні» (Nothing But Lies) Тім Вайт.
Флешмоб #моїдіти: чи небезпечно публікувати фотографії дітей в інтернеті
Флешмоб #моїдіти в першу чергу був про цінність дитинства, однак користувачі при цьому могли забути, що соціальні мережі — це публічний простір і фотографії у Фейсбуку «для всіх» можуть бути використані як завгодно — їх можуть змінити, відредагувати у Photoshop, використати в рекламі.
Ми майже створили новий тип рабства, в якому журналісти повинні працювати безкоштовно, — канадський журналіст Браян Ґорман
Що таке «нові медіа», як ЗМІ знецінили свій продукт, чи вплинули журналісти на перемогу Дональда Трампа і які головні виклики для канадської журналістики — в інтерв’ю MediaSapiens розповів Браян Ґорман (Brian Gorman).
Підлітки схильні не довіряти мейнстрімовим медіа — дослідження
Американські підлітки вважають відео від користувачів надійнішим за сюжети у звичайних ЗМІ. Респонденти також зазначали, що не хочуть публічно ділитися своїми думками про новини в соцмережах — замість цього багато хто надсилає лінки або скріншоти друзям у месенджерах.
Потрібно зрозуміти, які емоції та настрої використовує пропаганда — чеська експертка Івана Смоленова
У Чехії фейкових новин про Україну поменшало, тепер у тренді — міграційна криза. «Страх, обурення та розчарування мають дуже високий маніпулятивний потенціал, який легко реалізувати», — зазначає Івана Смоленова, експертка Празького інституту досліджень проблем безпеки.
Кожен матеріал про відкриті дані є цеглинкою до побудови відкритої держави — Дарина Хіміч, OpenDataBot
«Якщо люди не починають активно використовувати відкриті реєстри, в чиновників з'являються підстави казати, що ті не потрібні», — вважає директорка з комунікацій сервісу OpenDataBot. В інтерв’ю MediaSapiens вона розповіла, яку користь із відкритих даних можуть мати журналісти й звичайні громадяни.
In Germany, the term «fake news» is used almost for everything that went wrong, says German journalist Annette Leiterer
Role of media in German society polarization in the ‘refugee crisis’, types of fake news spread in Germany and political elites influencing media in the interview of Annette Leiterer, editor-in-chief of Zapp media magazine, to MediaSapiens.
У Німеччині фейками називають майже все, що якимось чином пішло не так, — німецька журналістка Аннет Ляйтерер
Яку роль відіграли ЗМІ в поляризації німецького суспільства під час «кризи біженців», які типи фейкових новин поширюються в Німеччині та як політичні еліти впливають на медіа — в інтерв’ю MediaSapiens розповіла Аннет Ляйтерер (Annette Leiterer), головна редакторка телевізійного медіажурналу Zapp.
Як оцінити ризики для своєї цифрової безпеки: про месенджери та смартфони
Експерти радять починати захист з низу догори: тобто спочатку визначити найдешевші способи дістатися до вашої приватної інформації. Уникнути ризиків допоможе в першу чергу зміна щоденних звичок у користуванні пристроями.

Автори

К
С