«Народному фронту» довелося провести з’їзд, аби його пропіарили в новинах
Тележурналісти вирішили не розповідати українцям про нові офшорні викриття Президента, зате повідомили про самовихваляння «Народного фронту», перейменування вулиці в одеському райцентрі й непорочність Вадима Новинського.
Велика політична проформа. Як маніпулювали глядачами в жовтні
Криваве висвітлення трагедій, популістська критика освітньої реформи, піар перших осіб держави, скандалізація антивладних мітингів та кінець епохи критики Авакова на «Інтері» — цими маніпуляціями запам’ятався жовтень.
Чим гірше, тим краще для піару влади? Тенденції телеманіпуляцій жовтня (інфографіка)
У жовтні відбулося чимало невигідних для влади подій, але чомусь саме представники влади отримали найбільше піару в теленовинах.
«НАБУ просто не розібралося», — телеканали про справу заводу Порошенка
Журналісти не лише замовчали причетність Петра Порошенка до власного заводу, вони ще й похвалили продукцію, справу проти якої завели в Національному антикорупційну бюро України.
Преторіанці Авакова. Топ-трійка захисників сина міністра на телебаченні
На «Інтері» закінчилися епоха критики Авакова. Інші телеканали перетворили свої новини на марафон заяв про політичний тиск на міністра МВС.
Тележурналісти перейменували й завчасно поховали Аміну Окуєву
Висвітлюючи вбивство Окуєвої, журналісти зосередилися на драмі, а не фактах та пошуку версій. Телеканали двічі повідомили про похорони загиблої, так і не пояснивши, чому вперше зробили це завчасно.
Олегу Ляшку пощастило з лотереєю, але не пощастило з «Інтером»
А ще міжнародна китайсько-українська програма стала на «Україні» благодійністю Марини Порошенко. Телеканал ICTV в сюжеті про Раду регіонального розвитку не згадав про регіони. «Інтер» промовчав про звинувачення НАБУ проти Мартиненка й розповів про звинувачення Мартиненка проти НАБУ.
«Замах на Мосійчука»: журналістика під соусом особистих інтересів
Телеканал «Україна» звів вибух у Києві до персональної атаки на політика, «Інтер» використав трагедію як інфопривід для чорного піару. «1+1» повідомив, як матір планує розповісти чотирирічній доньці про смерть батька.
«Амнезія на вимогу»: тележурналісти забули про майже річну критику медицини
Більшість телеканалів не озвучили жодної критики на адресу прийнятої медичної реформи, хоча в їх ефірах її раніше називали «геноцидом». Разом із тим, телеканал «1+1» ніяк не може лишити в спокої Держкіно й заново нагадує глядачам про події тримісячної давнини. «Інтер» тим часом розповідає про «фейковий» замах на Вадима Рабіновича, от тільки забуває озвучити його «замовників» та думку правоохоронців.
«Это, ребята, трупы»: як тележурналісти розповідали про ДТП у Харкові
Кров, крики, похорони, прогуляні пари та героїн – телеканали, здається, показали в новинах все, що може хоч якось привернути увагу глядачів.

Автори

К
С