Туреччина почала антимонопольне розслідування проти Google

CNN Money

Відомство хоче з'ясувати, чи не порушувала компанія таким чином місцеве законодавство про захист конкуренції, повідомляє The New York Times. Проти компанії вже ведеться три подібних розслідування в Європі. В США розслідування вже завершилось на користь Google - американська служба порушень не виявила. А у вересні 2015 року Федеральна антимонопольна служба (ФАС) Росії визнала корпорацію Google винною в порушенні закону про конкуренцію.

Розслідування в Туреччині ініціювала російська компанія «Яндекс». Вона подала скаргу в Антимонопольну службу Туреччини ще в минулому році, однак тоді її відхилили. Після повторного вивчення питання турецьке відомство змінило свою позицію.

Google звинувачують у тому, що вона змушує виробників мобільних телефонів попередньо встановлювати сервіси Google на пристрої, якщо вони хочуть використовувати останню версію ОС Android. Компанія заперечує, що вона порушує будь-які закони і що її додатки яким-небудь чином впливають на конкурентів.

Раніше Єврокомісія вирішила заборонити Google виплачувати грошові винагороди виробникам Android-пристроїв за установку додатків компанії. Антимонопольне розслідування проти Google було розпочато в січні 2011 року і триває досі. Корпорації загрожує великий штраф за порушення конкуренції на ринку.

Якщо вина Google буде доведена, корпорації загрожує штраф в розмірі $ 7,4 млрд або 10% від річної виручки по кожній справі і вимога змінити бізнес-практики, які порушують правила Євросоюзу.

comments powered by Disqus