Євро-2016 на спортивних сайтах: не лише про голи, а й про людей

Євро-2016 на спортивних сайтах: не лише про голи, а й про людей

10:00,
17 Червня 2016
3573

Євро-2016 на спортивних сайтах: не лише про голи, а й про людей

10:00,
17 Червня 2016
3573
Євро-2016 на спортивних сайтах: не лише про голи, а й про людей
Євро-2016 на спортивних сайтах: не лише про голи, а й про людей
MediaSapiens запитав у редакторів спортивних сайтів, які традиційні і нові підходи вони застосовують для висвітлення європейського чемпіонату з футболу.

Українські спортивні онлайн-редакції відвели для чемпіонату Євро-2016 чільне місце — що не дивно, адже, за оцінками УЄФА, за перебігом турніру стежать 380–385 мільйонів осіб. Як до висвітлення Євро підійшли українські журналісти?

Текстові трансляції

Для Євро на головних сторінках спортивних інтернет-видань було виділено окрему точку входу. Так зробили і Football.ua, і Champion, і Tribuna.com. Обов'язково — текстові трансляції. Такий сервіс забезпечили практично всі сайти, не лише спортивні.

Проте, як розповів головний редактор Tribuna.com Сергій Болотніков, формат постійно оновлюваних текстових новин втрачає популярність: «Я думаю, ми ще повернемося до формату матч-дейт, для вирішальних матчів. Але загалом бачимо, що він себе не дуже виправдовує. Людям і раніше було ліньки лазити по цих новинах, щоб отримати інформацію. Тепер же кожен користується соцмережами. І тепер те, що ми збираємо в одну новину, якоюсь шаленою популярністю не користується. Хоча мені здається, що це цікавий формат». 

Головний редактор сайту Champion Ярослав Твардовський розповів, що в них живі текстові трансляції спаду відвідуваності не показали: «Текстові трансляції залишаються на цілком прийнятному рівні. Ми зробили відкритий доступ до статистики відвідування, так що можна подивитися кожен онлайн, скільки було відвідувачів». В контенті видання робить акцент у першу чергу на новини про українську збірну, не забуває й про російську команду — їхні матчі також користуються популярністю.

«Зараз ми працюємо не стільки з видами контенту, скільки зі способом подачі, способом доставки інформації до читача», — зазначив Сергій Болотніков. І додав, що популярними стають мобільні додатки: «Хоча немає хороших українських рейтингів, аби оцінити ефективність роботи мобільних додатків, але наш додаток до Євро-2016 на другому місці по завантаженнях на iTunes, Google Play, одразу після додатку UEFA. І, напевне, вперше частка аудиторії в мобільних додатках — а таких додатків більше 60, — перевершила частку аудиторії у веб- та мобільній версіях, разом узятих».

Креативні формати

Із тих видів контенту, які встигли себе зарекомендувати і які продовжують використовувати українські редакції, — інтерактивні карти, тести й турнірні таблиці. До цих форматів звернулися ICTV та «Футбол 24».

 «Сегодня» спробувала обіграти календар проведення матчів та їхню локацію, запропонувавши своїм читачам вгадати на знімках той чи інший стадіон. А до гри збірної України зі збірною Північної Ірландії тест запустила Tribuna.com. Читачам пропонують в ігровій формі дізнатися різницю між Північною Ірландією та Ірландією.

Інтерактивну карту з містами, що приймають Євро-2016, зробив Football.ua.

Також сайт пропонує онлайн-голосування Man of the Match. Згідно з правилами, під час кожного матчу Євро-2016 в часовий проміжок між закінченням першого тайму та до 85-ї хвилини матчу охочі можуть обрати кращого, на їхню думку, гравця матчу. Для голосування потрібно заповнити реєстраційну форму на сайті.

В розділі блогів на Tribuna.com автори блогу Sporticos публікують цікаву інфографіку і статистику про Євро-2016. Візуалізація завжди була ефективним способом подачі складних турнірних таблиць, але тут автори збирають інші різноманітні дані та факти. Крім того, в цьому розділі блогери публікують свої огляди матчів, добірки світлин тощо.

Віртуальні збірні

Окремо варто розглянути таку концепцію, як фентезі-футбол. Уперше її представила в 1991 році британська компанія Fantasy League Ltd. Але популярною гра стала під час першого сезону англійської Прем'єр-ліги 1992-93 років.

За правилами, учасники формують віртуальну команду футболістів, обираючи серед прототипів гравців, що беруть участь у реальних змаганнях. Типовий для фентезі-команди склад: один воротар, чотири захисника, три-чотири півзахисника й два-три форварда. Склад може варіюватися залежно від правил, встановлених кожним сайтом. Далі залежно від актуальної статистики своїх виступів команди набирають бали. Якщо реальний гравець забив гол або провів на полі повний матч — команді нараховуються ігрові бали. І навпаки — якщо гравець одержав жовту або червону картку, пропустив м'яч тощо, бали забираються.

Серед українських сайтів фентезі-футбол підтримують Tribuna.com, Football.ua (хоча наразі цей сервіс недоступний).

Окрему гру Euro Fantasy Football 2016 запустив до чемпіонату УЄФА.

Як пише оглядач AsiaOne, фентезі-футбол швидко перетворився на багатомільйонну бізнес-індустрію, попри звинувачення в тому, що це нерегульовані азартні ігри. Переможці найбільших ігор можуть вибороти $ 1 мільйон або більше. Законодавці в декількох штатах США бачать у цьому тільки нову форму азартних ігор і шукають способів регулювати індустрію.

Загалом можна сказати, що українські медіа звертаються до інтерактивного типу контенту не так часто. Хоча з погляду підвищення кількості переглядів та підняття відвідуваності сайту це вельми ефективний інструмент. Закордонні сайти, не лише спортивні, присвячують цьому компоненту багато уваги.

The Guardian підготував одразу кілька тематичних тестів. В одному з них можна дізнатися, яка ви футбольна команда. А інший пропонує відповісти на 51 питання про чемпіонат та здобути «уявний трофей».

Редактори BBC створили тест, у якому потрібно вказати правильні імена гравців та команди, за які вони грають (до речі, перед початком Чемпіонату УЄФА створив пам'ятку з правильної вимови імен).

А британське видання The Telegraph вирішило поекспериментувати з новим інструментом — Roboblogger. Він використовує дані в реальному часі для створення графіків та ілюстрацій для текстових онлайн-трансляцій.

Видання планує вдосконалити Roboblogger таким чином, щоби він автоматично визначав цікаві моменти в грі та самостійно створював і публікував графіки. Таким чином, журналісти зможуть зосередитися на створенні власних коментарів.

Писати не про голи, а про людей

Спортивні матеріали — це не лише нудні тексти про те, як матч зіграли чи як будуть грати, вважає Сергій Болотніков: «Це завжди безліч класних життєвих історій. Це такий маленький світ у великому світі, зі своїми героями, своєю економікою, політикою, драмами, скандалами».

«Зараз у нас в топі тема про голкіпера Ісландії, його основна професія — режисер. Він знімав кілька років тому кліп для ісландського гурту, який виступав на “Євробаченні”. Був текст про гравця Північної Ірландії, який чотири роки тому працював поштарем. Тобто, на цьому ми концентруємося. Ми розповідаємо не про голи і секунди, а взагалі про цей світ», — додав він.

Головний редактор сайту «Чемпіон» Ярослав Твардовський також зазначає, що писати треба не лише про футбол, але й про загальний контекст гри: «Додали ажіотажу сутички між фанатами різних збірних, особливо росіян. Тож і в цьому напрямку працюємо ретельно».

Нагадаємо, в результаті зіткнень між російськими та англійськими фанами після матчу Англія — Росія постраждали близько 35 осіб. Згодом російські чиновники похвалили в Twitter футбольних хуліганів за бійки. Натомість тренер і футболісти збірної Росії закликали уболівальників поводитися коректно.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: uefa.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду