Україна задражнила в Twitter Росію через Анну Ярославну

Coub

Акаунт @Ukraine опублікував колаж із зображень лісу та портрету Анни Ярославни із підписами, що в 1051 році, коли Анна Ярославна одружилася з французським королем Генріхом, на території Москви в цей час ще був ліс.  «Коли Росія каже, що Анна Київська заснувала російсько-французькі відносини, дозвольте нам нагадати послідовність подій», - йдеться у дописі.

У відповідь акаунт @Russia опублікував фото собору святої Софії в Великому Новгороді, побудованого приблизно в той же час. «Ми пишаємося нашою спільною історією. Росія, Україна і Білорусь поділяють одну історичну спадщину, яка мала б об’єднувати наші народи, а не розділяти нас», - йдеться у підписі до фото.

Український акаунт запостив gif-картинку з мультсеріалу «Сімпсони»: на ній персонаж натискає кнопку і табличка з написом «Росія» змінюється на «Радянський союз». «Ви дійсно не змінюєтеся, чи не так?» - дописала @Ukraine під картинкою.

До розмови долучився акаунт МЗС Росії, написавши, що у 1051 Київ був столицею єдиної Русі, яка включала території сучасних Білорусі, України та Росії, та порадивши Україні «не заздрити».

Відповідь не забарилася. «Київська Русь також сягала сучасних територій Естонії, Литви та Латвії, Польщі, Чехії та Румунії. Так що давай без нісенітниць про “триєдину націю” та дотримуйтесь міжнародного права», - написала Україна.

При цьому інші користувачі Twitter іронізували, що дипломатія з реального світу переістилась в сервіс мікроблогів. Амераканський телеканал CNN написав, що «світ став свідком ще одного новаторського використання GIF дипломатії, коли офіційний twitter-акаунт України познущався над офіційним акаунтом Росії».

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін під час візиту до Парижу заявив, що французько-російські відносини почалися зі шлюбу доньки князя Ярослава Мудрого Анни Ярославни із Генріхом I у 1051 році.

Офіційний акаунт України в Twitter @Ukraine з'явився у червні минулого року. За інформацією видання AIN.ua, ним займаються SMM-ники з Адміністрації Президента.

comments powered by Disqus