Вікіпедія запустила сервіс автоматичної оцінки якості статей

Вікіпедія запустила сервіс автоматичної оцінки якості статей

12:25,
2 Грудня 2015
1970

Вікіпедія запустила сервіс автоматичної оцінки якості статей

12:25,
2 Грудня 2015
1970
Вікіпедія запустила сервіс автоматичної оцінки якості статей
Вікіпедія запустила сервіс автоматичної оцінки якості статей
Автори:
Сервіс з відстеження якості правок Objective Revision Evaluation Service (ORES) 30 листопада став доступний всім учасникам інтернет-енциклопедії Вікіпедія.

Про це повідомляється в офіційному блозі фонду Wikimedia.

Програма оцінює зроблені в статтях зміни, виходячи з декількох моделей ймовірності, і позначає ті правки, які не відповідають правилам ресурсу і повинні бути перевірені редакторами. Також вона здатна давати характеристику якості правок у будь-якій статті в цілому.

У поточній версії ORES сумісний з 14 розділами Вікіпедії, включаючи англійську, французьку та українську. Російський сегмент в їх число не входить. Творці обіцяють у подальшому розширити список підтримуваних програмою мовних розділів.

Сервіс може використовуватися як в автоматичному режимі, так і вручну. На оцінку статті йде від 50 до 100 мілісекунд.

До ORES для автоматичного сортування правок використовувалися програми Huggle, STiki і ClueBot NG. У Wikimedia відзначили, що ці інструменти демотивовані редакторами-новачками, оскільки ненавмисно робили акцент на їх правки, відшукуючи зміни в статтях, які не відповідають правилам ресурсу .

Вікіпедія з'явилася в 2001 році. Її особливість полягає в тому, що будь-яка людина може створювати та редагувати статті, прийнявши умови користувацької угоди Wikimedia Foundation. Додаючи інформацію з компетентних та надійних джерел, редактор поступово формує свою репутацію. В даний час енциклопедія доступна на 276 мовами.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
wikimediablog
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду