Японці розробили корисні електронні татуювання

Японці розробили корисні електронні татуювання

09:26,
5 Березня 2017
2429

Японці розробили корисні електронні татуювання

09:26,
5 Березня 2017
2429
Японці розробили корисні електронні татуювання
Японці розробили корисні електронні татуювання
Автори:
Команда дослідників з університету Васеда в Японії розробила простий і недорогий метод виготовлення електронних татуювань. Це може значно вплинути на розвиток носимих гаджетів і такі сфери, як медицина або спорт.

Про це пише Platforma.

Завдяки сучасним технологіям у татуювань може з’явитися новий функціонал. Зокрема, виготовлення електронних татуювань дозволить наносити різні цифрові компоненти прямо на шкіру. Це може серйозно вплинути на розвиток носимих пристроїв. 

Використання подібних технологій може, наприклад, дозволити вимірювати рівень глюкози або алкоголю в крові без використання додаткових пристроїв. При цьому дослідники з університету Васеда розробили новий метод створення і нанесення струмопровідних татуювань. Друк здійснюють за допомогою базового струменевого принтера, а з'єднання компонентів можливо без додаткової пайки.

Товщина електронних татуювань всього 750 нанометрів. Вони виготовлені з ультратонких листів гнучкої еластомерної плівки. Такі компоненти, як чіпи, резистори, світлодіоди та інші можуть бути розміщені вздовж проводки на плівці без використання пайки завдяки нанесенню нового шару плівки. 

Завдяки низькій температурі можна краще склеювати ультратонкі конструкції без використання клею або стрічки, у них краща еластичнсіть, до того ж вони безболісно контактують зі шкірою. Нову систему перевіряли на практиці протягом декількох днів на штучній моделі шкіри.

«Ми зробили гнучкі і клейкі ультратонкі плівки – нанолисти – для застосування в якості електронних підкладок і пакувальних плівок, – пишуть семеро дослідників з японського університету Васеда. – У цій роботі електронні елементи, такі як чіп резистора і світлодіодні чіпи, були стиснуті між нанолистів товщиною менше одного мікрометру для отримання електричної провідності в срібних лініях. Їх нанесли струменевим друком на нанолисти. Цей процес “сендвіч-фіксації” сприяв розвитку електронного пристрою, що показує подібність зчеплення і процесу з поверхні шкіри».

Очікують, що такий продукт буде використовуватись для інтерфейсів людина-машина і датчиків у вигляді електронних татуювань. Це може радикально змінити інструменти у сфері охорони здоров'я і спортивного тренування.

Нагадуємо, що розробники з Google створили онлайн-сервіс, який демонструє можливості машинної освіти в музиці. Кожен охочий може зіграти дуетом з нейромережею.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Platforma
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду