Журналісти Reuters купили частини людських тіл для розслідування

Журналісти Reuters купили частини людських тіл для розслідування

16:50,
26 Жовтня 2017
2997

Журналісти Reuters купили частини людських тіл для розслідування

16:50,
26 Жовтня 2017
2997
Журналісти Reuters купили частини людських тіл для розслідування
Журналісти Reuters купили частини людських тіл для розслідування
Автори:
Журналісти інформаційного агентства Reuters зуміли придбати дві голови та частину людського хребта, проводячи розслідування ринку продажу органів у США.

Про це розповідається в п'ятій частині розслідування видання «Торгівля тілом» («The Body Trade»).

Журналісти  Брайан Гроу (Brian Grow) та Джон Шифман (John Shiffman) купили дві людські голови та шийний хребець – кожна частина тіла коштувала 300 доларів. Зазначається, що їх вдалося отримати «після короткого листування електронною поштою».

Автори зазначають, що прагнули дізнатися, чи можна придбати в інтернеті частини людських тіл і чи будуть вони корисними медичним організаціям. Вони зізналися, що не уявляли, що продаж відбувається так просто. Журналістам невідомо, чи продавець (компанія Restore Life) перевірив особу покупця. Якщо так – то він неодмінно дізнався б, що це репортер Reuters. 

За словами американських юристів, викладачів та урядовців, ані продаж, ані доставка такого «товару» не порушують жодних законів країни.

«Хоча продавати органи, які використовуються для трансплантації незаконно, у більшості штатів цілком легально можна продавати частини тіла, які були пожертвувані на дослідження чи освіту. Купівля вина в інтернеті, схоже, більш жорстко контролюється, бо вимагає вимагає певного віку», – зазначають автори статті.

Журналісти знайшли 34 діючих торговця органами, які в основному працюють як комерційні організації. За оцінками агентства, з 2011 по 2015 рік вони продали щонайменше 50 тисяч тіл або 182 тисячі органів по всій Америці. Вартість цілого тіла варіюється від 3 до 5 тисяч доларів.

В основному з тілами і органами проводять дослідження або використовують для навчання в медичних університетах. Як зазначив у коментарі виданню власник похоронного бюро, багато родичів добровільно жертвують тіла померлих на дослідження. Зазвичай це стається через те, що вони не мають грошей на поховання чи кремацію. Похоронні бюро заробляють на кожному тілі від 300 до 1,4 тисяч доларів. 

Після тесту ДНК журналісти напевне дізналися ім'я хлопця, якому належав хребець, що вони придбали, й розповіли історію його життя. Брайан Гроу та Джон Шифман зустрілися з батьками померлого, які через бідність віддали тіло сина для досліджень медиків і не могли уявити, що його розпродаватимуть по частинах. Торговці сказали їм, що «всього лише візьмуть зразки шкіри». 

Агенство повідомило, що останки, які придбали його розслідувачі, «ніколи не використовувалися журналістами». Після купівлі Reuters передало їх університету штату Міннесота.

Нагадаємо, цього року журналісти норвезького телеканалу NRK пролили світло на загадкове вбивство, яке поліція не змогла розкрити за півсторіччя.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
REUTERS
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду