У Туреччині журналістку заарештували за твіт на особистій сторінці

У Туреччині журналістку заарештували за твіт на особистій сторінці

09:08,
3 Січня 2015
10143

У Туреччині журналістку заарештували за твіт на особистій сторінці

09:08,
3 Січня 2015
10143
У Туреччині журналістку заарештували за твіт на особистій сторінці
У Туреччині журналістку заарештували за твіт на особистій сторінці
У Туреччині тривають переслідування журналістів. За висловлення особистої позиції заарештували журналістку та авторку телепрограм Седеф Кабаш.

Про це повідомляє журналіст Інформаційного агентства «Джіхан» Юнус Ердогду.

Причиною затримання стало повідомлення, яке Седеф Кабаш розмістила на у власному профілі у Твіттері. Після того, як журналістка дала показання і її відпустили, вона дала інтерв’ю одному з каналів «Саманйолу».

В ньому Седеф Кабаш розповіла, що до неї додому прибула поліція, провела обшук, забрала комп’ютер і телефон та привезла її до відділку. Потім прокурор ставив їй запитання: «Чому ви написали такий твіт?», «З якою метою?».

Журналістка заявила, що як і раніше висловлюватиме власну думку.

«Ми хочемо жити у Туреччині, де всі можуть вільно висловлювати свої думки. Мені немає чого боятися. Нехай бояться ті, хто каже неправду, хто грабує інших. Чесні громадяни, які сплачують податки, живуть за правилами – не мають нічого боятися», - сказала вона.

Твіт, який став приводом до затримання Кабаш, стосувався закриття розслідування скандальної корупційної справи, що набула розголосу майже рік тому. Журналістка написала: «Ні в якому разі не можна забувати прізвище цієї людини, прокурора Хаді Саліхоглу, за рішенням якого було припинено розгляд корупційної справи».

Седеф Кабаш народилася у Лондоні. Закінчила з відзнакою факультет міжнародних відносин університету Боазічі, магістратуру Бостонського університету за спеціальністю «журналістика», захистила кандидатську дисертацію в університеті «Мармара». Вона є першою з турецьких журналістів, яка почала працювати в Atlanta CNN International, а також автором і редактором багатьох телевізійних програм на таких турецьких каналах, як NTV, ATV, TV 8, SKY, автором п’ятьох монографій, ведучою програми «Медіа медіа» на каналі TRT 2.

Нагадаємо, що 17 грудня у Туреччині відбулися поліцейські рейди на редакції ЗМІ. Стурбованість подіями у Туреччині висловила також представниця ОБСЄ з питань медіа Дуня Міятович. Засудили рейди поліції та арешти медійників також високий представник ЄС із зовнішніх справ Федеріка Могеріні (Federica Mogherini) та комісар з політики Європейського сусідства та Йоганес Ган (Johannes Hahn).

За Індексом свободи преси RSF Туреччина посіла 2014 року 154 місце серед 180 країн світу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Седеф Кабаш
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду